Jaki tv 43 cale do 2500 zł

Zyniu14

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?z boku na wprost, oraz od boku, dwa okna w pokoju(możliwosc zasłoniecia roletami)
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?sprawne działanie w smarcie/android, dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? może być komputer lub konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie nawet do 10 zdaży się
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak aplikacje youtube, tvnplayer,ipla
15. Czy zamierzasz grać w gry? w przyszłości plany na zakup konsoli
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 43
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do ok. 2500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? aż się zepsuje
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie


Jest to mój pierwszy zakup telewziora. Prosze o pomoc. Przeglądając forum zainteresował mnie Philips 43PUS6501 , jest jakis alternatywny model jeszcze co spełni moje wymagania w podobnej cenie?
 

Zyniu14

New member
Znalzłem jeszcze Sony KDL-43W809C, opinie są okej na temat tego tv. Tylko szkoda, że FullHD. Ktos pomoże, da jakieś opinie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I tu jest problem.
W przyszłym roku w tej klasie będą produkowane tylko modele 4K i koniec z fullhd. Wszystkie siły zostaną rzucone na 4K. Jeśli zakup planujesz na 3-4 lata to ok możesz myśleć jeszcze o modelu fullhd, ale zrozumiałem że zakup jest na dłużej wówczas w klasie cenowej masz tylko jeden model 4K , 100Hz, HDR, VP9 - to właśnie Philips 43PUS6501.
Jest dla niebieskich za 2450 zł z kalibracją.
 

Zyniu14

New member
Planuję na okres aż do zepsucia. A opłaca się czekać na to co wyjdzie w tym roku nowego? Czy ceny będą wygurowane?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie i tu kolejny problem bo w klasie obecnej modeli 100Hz będą w cenach modele 50Hz.
Cen jeszcze nie ma, ale w ubiegłym roku były nie dość, że gorsze to i droższe o 20-30%. Jak będzie teraz jeszcze nie wiadomo, ale tendencja raczej nie zmienna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca jest 100 Hz - do sportu najlepsza. Jeśli cierpi płynność trzeba sprawdzić i połączenie i sam sygnał który cierpi przeważnie najbardziej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 4K, 100Hz masz tylko Philipsa i TCLa 50S7806.
Inne to modele fullhd.
W Philipsa nie ma piselizacji - cokolwiek to może znaczyć.
Jak ktoś podłączy kij zamiast anteny to sygnał nie będzie dobry.

Ja ktoś pisze że w 49PUS6561 jest matryca 60Hz i pokazuje jakieś swoje wyniki to znaczy, że kłamie albo robi jeszcze gorzej bo szkaluje firmę:
48.5" Philips 49PUS6561/12 - Specifications
Tu jest napisane - matryca jest 100Hz.
Więc najlepiej nie pisać, albo pisać prawdę.
 

Zyniu14

New member
Tylko ten Panasonic jest 50 cali a ja szukam czegoś trochę mniejszego i z tego co widzę bardzo ubogi smart bo tylko YouTube jak się dobrze orientuje. A Samsung UE43KU6072U lub Sony Kdl 43W755C lub 805 C? Z tego co czytam opinie mają dobre. Co sądzicie?
 
Do góry