Smart TV do 1500 zł | 32-42 cale |

damen

New member
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów, chciałbym Was prosić o pomoc w doborze odpowiedniego telewizora, sam jestem laikiem, dlatego postanowiłem zwrócić się do ludzi bardziej obeznanych z tematem.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,20mx4,20m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Czasem oglądam z fotela (na wprost), ale często zdarza się też oglądać pod kątem (z łóżka lub innego fotela).
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Telewizor będzie stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor jest bokiem do okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Quintrix (leciwy telewizor).
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-Fi/SMART TV/Full HD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Żaden.
10. Jakie urządzenia? Konsola/komputer.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Czasami tak.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Historyczne, dokumentalne, naukowe.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Czasami, głównie YouTube/Twich.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na razie nie, ale nie chcę zamykać się na możliwość podłączenia konsoli/komputera. W przyszłości może to wynosić od 10-40% dziennie.
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? Myślałem o 32 calach, ale tutaj pojawia się pytanie, czy to nie będzie zbyt mało? Zaś przy 40,42 calach pojawia się pytanie, czy to nie będzie zbyt wiele? Dlatego chętnie usłyszę Wasze porady.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Długi czas reakcji przy włączaniu menu/zmianie kanałów, ale da się to przeżyć.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, ale zazwyczaj wieczorem.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500 zł, to raczej całkowite maximum.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Sam nie wiem, ale są to raczej duże odstępy czasu.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Obecny telewizor nie pozwala na to :), ale myślę, że okazjonalnie może się przydać.

Przeglądając internet natrafiłem na masę modeli. Z każdą kolejną godziną przeglądania pojawiało się więcej pytań niż odpowiedzi: "Czy warto dopłacić te 200-300 złoty i kupić coś lepszego?", "Jaki model wybrać?", "Gdzie kupić?", "Ile cali wybrać?". etc. Dlatego proszę Was o pomoc i doradzenie w tych kwestiach.
Dodatkowo muszę zaznaczyć, że w przyszłości chciałbym, aby telewizor nadawał się do grania, więc jest to dość ważne kryterium dla mnie - tak samo jak Wi-Fi.

Pozdrawiam i dziękuje bardzo za poświęcony czas oraz wszelaką pomoc w odpowiedziach.
 

damen

New member
Faktycznie, telewizor wygląda bardzo dobrze, tak samo jak jego parametry, ale brakuje Wi-Fi oraz Smart TV, mimo wszystko raczej chciałbym posiadać te dwie rzeczy.
 
Do góry