Wymiana plazmy na nowy tv

timonek

Member
Bez reklam
I uwzasz ze film w formacie kinowym 24klatki bedzie sie roznil na tv z matryca 50 a 100hz i nie bedzie pogorszony przez jakies finkcje i bedzie wygladal jak w kinie ?
 

Idaho70

Member
Ja mam ten sam problem.

Pooglądałem modele w MM i tak naprawdę najlepiej wypada 910V. A cała reszta to albo clouding, albo coś tam, albo uszkodzenia matrycy jak u strazaka. Trzymaj plazmę aż padnie wtedy kupisz coś nowego :D
 

timonek

Member
Bez reklam
Ja mam ten sam problem.

Pooglądałem modele w MM i tak naprawdę najlepiej wypada 910V. A cała reszta to albo clouding, albo coś tam, albo uszkodzenia matrycy jak u strazaka. Trzymaj plazmę aż padnie wtedy kupisz coś nowego :D
Haha az padnie dobre a jak padnie za 10 lat dopiero :p a ja chce wiekszy wiwekszy bo dla mnie ponizej 50 to male jest :d
 

timonek

Member
Bez reklam
Tak sobie mysle ze jak wiekszosc nowych tv ma byc 50hz to czy oplaca sie czekac na nowe modele hm. Oczywiscie na razie spokojnie czekam chodz niektore promocje w sklepach sa ciekawe na niektore modele :D.
A jak to jest w koncu kiki z tymi tv samsung bo naczytalem sie o tych plamach kurzu itp. Chodz z jednej strony dziwi mnie jak kurz po jakims czasie w domu moze sie pod matryce dostac ona chyba jest rzeciez fabrycznie szczelna ?. Czytalem ze nawet seria h z 2014 roju miala takie problemy wiev juz nie wiem czyzby wszystkie samsungo od ktoregos roku sa tak slabe czy tp trafi sie zle ?.

Jak narazie sam juy nic nie wiem czekam chodz sam nie wiem juz na co czy warto czy cos sie zmieni na lepsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele niestety wszystkie już będą tylko z matrycą 50 Hz.
Więc Twoja uwaga jest trafna.
Na szczęście w nowych modelach producenci stosują już znacznie lepsze procesory do obróbki płynności. To widać po najnowszych modelach TCLa i Thomsona.
Samsung miał serię faktyczną z rozszczelnioną matrycą.
Ale nowe modele już tego nie mają.
Mam nadzieję że Samsung wyciągnął wnioski.

Ale nie musisz się stresować jak nie będzie Ci pasować zawsze możesz wymienić na inny telewizor dowolnej firmy.
 

timonek

Member
Bez reklam
No ok kurz kurzem ale czytalem tez ze jakies plamy sie pojawiaja uzytkownikom po jakims czasie i to w serii h juz nawet były czyzby od dawna juz byly problemy. Tyczylo sie to konkretnej serii czy konkretnych modeli bardziej ?
Czyli mozna by uznac ze az takiego znaczenia matryca nie ma tylko elektronika jednak.
To jeszcze pomecze cie kiki hehe jezeli wylacze wszystkie poprawiacze uplynniacze i puscze film w 24p czyli kinowym to czy wtedy bedzie widac roznice miedzy matryca 50 a 100 hz? bo mi sie wydaje ze nie tak na prostz rozum.
Tak mnie naszlo bo ostatnio przypadkiem bylem w sklepie i widzialem znany mi dobrze film lecial na jakims tv i przezyłem szok to byla masakra jakas fakt wszystko bylo lepiej widac w szybkim ruchu ale calosciowo to bylo strasznie sztuczne nie takie jakie widzialem w kinie np. czy w domu.
Wiec po co sa robione te uplynniacze zeby obraz byl nienaturalny hm przeciez czlowiek tez w rzeczywistosci widzi ruch rozmyty jak cos sie szybko dzieje.To tylko takie moje przemyslenia moge sie oczywiscie mylic nie mowie ze nie.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Pora odswierzyc tenat doradzales kiki poczekac ;). Chodz jak patrzylem na ceny niektorych nowych sansungow jak wchodzily to przerazaja mnie ;d. Cos czuje ze przegapilem zakup w mire dobrego modelu zimowa pora na wyprzedazy w euro. Mozna bylo kpic samsunga 55 model 6200 czy 6400 juz nie pametam za 2500zl ale ten plaski nie wklesly. A teraz to do 3 tys ciezko cos widze.
Wiec co teraz polecasz kiki z samsungow juz pewnie 55 tylko bo wiekszy cenowo mnie zabije ;) chodz najchetniej byl chcial 65 ale chyba kolejny kiedys tam jak stanieja chodz troche. Nowe modele sas ok czy dalej maja jakies wady itp.??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety, producenci następców wynieśli na inny poziom cenowy.
W klasie cenowej z bardzo dobrych masz do 3 tys zł
- Thomson 55uc64 za 2850 zł
- Tcl 55P60 za 2799 zł
- PHILIPS 55pus6401 za 2850 zł
- Tcl 55s7906 za 2599 zł
 

timonek

Member
Bez reklam
Ok poczytam o tych modelach bo sie nie orientuje wogole czy to nowe modele czy nie i co to jest. A co z lg lub samsunga jest ile trzeba by teraz wydac kasy na nowy jakis przyzwoity model ? bo jak pisalem o tamtym samsungu z euro to fakt ze byl na wyprzedazy pewnie jak wchodzil jako nowy model wiecej sporo kosztowal.

A co ,myslisz o kupnie uzywanego czy w ogole warto moze wtedy by kupil wiekszy dobry starszy model jakis , czy zbyt ryzykowne jest kupowanie uzywanych tv?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 55mu7002 za 5199 zł
LG 55 uh8507 za 4799 zł
Ale to chyba nie Twoja klasa w tej chwili...
 

timonek

Member
Bez reklam
A co powiesz kiki o nowych oledach no takim LG OLED55B6J i czy jest szansa ze spadnie o polowe z ceny jezeli tak to w jakim przedziale czasowym jak to widzisz ?
 

timonek

Member
Bez reklam
Super ale chyba raczej watpliwe ze za polowe ceny tego lg ? ;) Dlatego sie pytalem ile lat trzeba zeby spadl do polowy swojej wartosci.
 
Do góry