Telewizor LG 75UH780V

Bartosz Pogo

New member
Witam posiada ktoś może informacje jaką jasność ma ten tv - LG 75UH780V
Chodzi mi o porównanie go jasnością do innego TV
Zastanawiam się czy go zakupić a niestety nie mam możliwości zobaczenia go na żywo z góry dziękuje za pomoc
 

manfred1

New member
Dalej szukam. Póki co jestem bez tv bo aby kupić nowy sprzedaje swój 42 calowy aby mi czasem do głowy nie strzeliło zostawc go.
 

manfred1

New member
kiki tak jest ze wszystkim że ciągły bieg do doskonałości do wybrania czegoś naj wiąże się z ciągła dopłatą do tv. Póki co ciągle mam w uwadze 75 " i godzę się na "dobry" zamiast bardzo dobry. Żebym sobie potem w brodę nie pluł. A z tych bardzo dobrych za 12 tys to też chyba cudów nie ma.
 

strazakp

Banned
kiki tak jest ze wszystkim że ciągły bieg do doskonałości do wybrania czegoś naj wiąże się z ciągła dopłatą do tv. Póki co ciągle mam w uwadze 75 " i godzę się na "dobry" zamiast bardzo dobry. Żebym sobie potem w brodę nie pluł. A z tych bardzo dobrych za 12 tys to też chyba cudów nie ma.
Widze każdy ma swoje rozterki ;-) Kurczę ja sie zastanawiam nad wyborem dobrego tv do 5000zl a tu kolega ma 12tys zl i ma również podobne dylematy czy kupi tv dobry cz bardzo dobry :)))
Jak widac mając nawet taka kasę na tv to nie kupic sie idealnego tv ;-)
 

manfred1

New member
Znaczy się rozterek nie mam ale mam tylko jedną jedyną opcję przy 75 " I jesli nic się nie wydarzy beznadziejnego w moim życiu to padnie na LG 75UH780V z całymi jego zaletami i wadami. Na dzień dzisiejszy na nic lepszego nie mam środków. A i tak mysle że bedzie to duży przeskok z 42 " i FHD
 

Kruszon86

New member
Cześć, ja też rozważam zakup tego modelu. Tobie udało się kupić? Jeśli tak, to jak wrażenia? Krawędziowe podświetlenie przy takiej wielkości daje radę?
 

Kruszon86

New member

cześć, chyba odpisywałem z telefonu i nie wkleiło jako odpowiedź :)

Kupiłeś? Ja swój dostałem wczoraj. faktycznie ogromny, robi wrażenie. jestem po przeprowadzce, więc nie mam czasu na konkretne testy, ale póki co wygląda super. Skalowanie z SD bardzo dobre, kolory bajka, materiały w 4K HDR z YT - rewelacja. Dziś podepnę kino domowe z blu-ray i dam znać jak wrażenia przy dobrym materiale.
 

bartw1

New member
Szanowni forumowicze,

Jestem posiadaczem tego TV (LG 75UH780V) od 2 tygodni. Ponieważ mało jest na forum opinii od rzeczywistych użytkowników, chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami z osobami które rozważają jego zakup:

1. Cena
Telewizor jest bardzo drogi. Ja za swój (fabrycznie zapakowany), efektywnie zapłaciłem prawie 10kPLN w jednej z dużych sieci działających w Polsce. Na szczęście w cenie udało się wynegocjować również instalację w domu. W momencie kiedy kupowałem ten TV (początek maja 2017) cena w tzw garażowych (nieznanych) sklepach internetowych była około 10% wyższa.

2. Jakość obrazu
Obraz ze źródeł 4k wygląda rewelacyjnie. Jest bardzo wyrazisty, szczegóły widać bardzo dobrze z niewielkich odległości (0.5 m). Świetnie prezentują się zdjęcia cyfrowe jeśli posiadamy dobry materiał - o rzeczywistej rozdzielczości > 8mpix. Coś co przykuło moją uwagę, to jest ekspresja barw - szczególnie koloru czerwonego i żółtego, które robią niesamowite wrażenie. Porównywałem na żywo w markecie tv z tego samego źródła, ale bez technologii color prime plus, i różnica w intensywności koloru była przytłaczająca. Zachęcam do wykonania podobnego testu na maksymalnych / sklepowych ustawieniach - z innymi TV. LG przypisał go do grupy SUHD (a nie samego UHD) i faktycznie jakość obrazu robi różnicę.

Mój dotychczasowy LED TV 55 Samsunga (najwyższa seria sprzed prawie dekady), który przez wielu moich znajomych nadal jest uważany za wzór wysokiej jakości TV, nie ma porównania.

Drugi aspekt to świetne kąty widzenia - tv nie traci kontrastu patrząc nawet zupełnie z boku.

Jeśli chodzi o materiały niższej jakości, to wiadomo tv ekstrapoluje piksele, robi to dobrze, ale wtedy trzeba oglądać tv z odpowiednio większej odległości.

Trzeci aspekt to płynność obrazu. TV posiada tzw upłynniacz (tworzenie klatek przejściowych ze źródłowych, w celu optymalnego wykorzystania matrycy o wysokiej częstotliwości odświeżania). Upłynniacz tworzy wrażenie obrazu miękkiego i responsywnego, nic nie skacze i nie zacina się. Patrzenie na ruchomy obraz SUHD na tak dużym TV to czysta przyjemność

3. Oprogramowanie i wyposażenie

Jeden z kluczowych czynników, które przekonały mnie do wyboru tego TV, to jest system WEBOS 3.0. To własnie ze względu na ten system zdecydowałem się na LG zamiast Samsunga (rozważałem zakup droższego o ok. 5k Samsunga 75 cali z serii KS8000). Po dwóch tygodniach użytkowania mogę powiedzieć tylko tyle, że ten OS (przy użytkowaniu pilota magic) nie ma sobie równych i jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji. Z elementów wpływających na świetny User Experience jest możliwość wyszukiwania głosowego materiałów w różnych źródłach (np na youtube). Działa znakomicie a jakość rozpoznawania głosu jest na poziomie usług rozpoznawania mowy googla. OS Samsunga niestety mnie nie przekonał.

Dodatkowo tv ma świetne możliwości kalibracyjne, które dają bardzo dużo możliwości dostosowania obrazu pod indywidualne potrzeby. Oczywiście należy pamiętać że zabawa w kalibrację bardzo uzależnia :)

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie łatwość podłączenia słuchawek przez bluetooth oraz różnorodność konfiguracji wyjścia dźwięku (można np połączyć wyjściem optycznym domowy system dźwiękowy 6.1 z głośnikami samego tv - jeśli ktoś ma na to ochotę.

4. Wady

Poza ceną - trudno je znaleźć. Patrząc na ten tv i porównując go z (jeszcze) droższymi tv 4k 75 cali naprawdę ciężko zrozumieć, sens zakupu droższych tv (wykonanych w technologii lcd/led). Jeśli szukać na siłę wad, to jedyną kwestią jest podświetlenie krawędziowe, które wytwarzają lekko mleczny obraz (zamiast czerni) w scenariuszu kiedy obraz z TV jest wyświetlany w zupełnie nieoświetlonym pomieszczeniu. Ten scenariusz jest niezdrowy dla oczu i myślę, że każdy kto dba o wzrok dąży do podświetlenia tła ścian za tv (tła). Przy prawidłowym podświetleniu tła problem mlecznej czerni na szczęście znika.

Jest jeszcze sprawa specyfikacji technicznej. Miałem bardzo duży problem aby znaleźć w sieci dokładne parametry tego tv - często nawet na stronach lg, w różnych krajach były dostępne sprzeczne informacje o wykorzystywanych rozwiązaniach (np Color Prime (Pro) vs Color Prime Plus, czy występuje Contrast Maximizer czy ma 2500 czy 2700 PMI albo jaka jest częstotliwość matrycy). Trudno obwiniać za to sam model tv, ale producenta już tak.

5. Podsumowanie
Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Warto było zaryzykować, pomimo braku jednoznacznych opinii w internecie. Sprawdziła się stara zasada że najlepiej wziąć swój materiał źródłowy i porównać jakość obrazu między TV bezpośrednio w sklepie. Dla mnie był to idealny wybór a w przyszłości będę szukać rozsądnych cenowo Oledów o rozmiarach > 85 cali :)

Mam nadzieje, że to co napisałem przyda się innym użytkownikom forum, rozważającym zakup tego lub podobnego tv o porównywalnych rozmiarach.

Pozdrawiam serdecznie,
Bart
 
Ostatnia edycja:
Do góry