Telewizor Do PS4 PRO Pomocy :)

kalimbo

New member
Witam mam pytanie proszę o pomoc w wyborze telewizora, głownie chodzi mi o telewizor tylko do konsoli PS4 PRO temat na czasie ponieważ dużo osób przesiada się właśnie ze starszego tv i konsolki na nowy sprzęt, wyczytałem w necie ze najlepszy będzie SAMSUNG KS7000 ma on juz matrycę 120Hz ale na to budżet mi nie pozwala, szukam czegoś tańszego chodzi mi głownie o opcje HDR 4KUHD i żeby obraz nie rozmazywał się podczas grania tylko trzymał ostrość najlepszym wyborem powinna być matryca VA 120 HZ tak myślę chociaż ciężko jest znaleść TV z taką matrycą tak do 2800zł wiekszość Philipsów LG ma IPS matryca dająca więcej kolorów ale mniejsze kontrasty
Wcześniej ktoś napisał że za darmo nie chciał by TV z matrycą 50/60Hz że różnice widać odrazu na matrycy 120Hz obraz jest lepszy i nie rozmazuje się podczas dynamicznych scen Hm?
Wybór wiec pada na
- Samsung UE43KU6400 cena 2 490,00 zł matryca 60Hz Input Lag poniżej 20 rodzaj panelu VA pytanie czy ta matryca pociągnie PS4 PRO ? z różnych artykułów wynika ze słabe te HDR w tym telewizorze i rozmazuje obraz podczas dynamicznych scen
- Samsung UE40KU6470S cena 2 549,00 zł nie wiem jaka w nim siedzi matryca i rodzaj panelu modelowo raczej nowszy ?
- PHILIPS LED 43PUS6501 cena 2 499,00 zł matryca IPS wyprodukowaną przez firmę LG 50/60Hz czy 120Hz ? tego nie wiem
- Philips 49PUS6561 cena 2 949,00 zł Najdroższy z propozycji przekraczający trochę mój budżet może 40cali był by tańszy ale nie mogę nigdzie wyszukać 40cali ani 43 cale do kupienia w sieci ..
Myślę że najlepszą opcja będzie matryca 120Hz cena TV do 2600zł 2700zł
siedzę już drugi tydzień i czytam i mam mętlik w głowie a telewizor muszę kupić na dniach będę wdzięczny za odpowiedz z góry dzięki i pozdrawiam :)
 

Marta84

New member
Zaden z wymienionych przez ciebie TV nie wyświetli prawidłowo 4K + HDR.
Po prostu technicznie te telewizory nie sa w stanie dać takiej jakosci obrazu jaką projektują twórcy gier.
Cos tam bedziesz widział ale do prawdziwego HDR zgodnego ze standardem droga daleka.

Musiałbys podnieść budzet o min 1500 pln aby zobaczyc prawdziwa jakość 4K+HDR w grach.


Poza tym pamietaj ze PS PRO przy grach w 4K nie dae antyalisingu i wyswietla max 30 kl/s.
Tak wiec w sumie lepiej gry beda wygladały na ps Pro w FHD + antyaliasing + 60kl/s.
 

zrezur

New member
Też czytam kolo tego tematu. Jeszcze nie chodziłem po sklepach i nie oglądałem materiałów, ale przemyślenia mam następujące. Jak iść w HDR trwający dłużej niż parę sekund to tylko Sony XD9305 lub Panasonic dx900. Jak nie bierzesz tych modeli to nie ma co patrzeć czy TV wspiera HDR i lepiej skupić się na innych cechach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej tylko Philips ma modele z matrycą natywną 100Hz.
LG 49uh8507 też ma 100Hz ale kosztuje ponad 2 tyś zł drożej.
Więc pytanie czy masz na dołożenie kasy ?
 

kalimbo

New member
Każdy wyskakuje z telewizorem w cenie 4000-5000 wiem ze na nich efekt HDR jest WOW ale potrzebny mi telewizor do 2700 który w miarę ogarnie ten HDR No dobra spoko KS7000 i KS8000 moze kupie sobie za dwa lata na teraz potrzebny mi jest telewizorek do 3000 tys zł
Zawsze miałem samsungi ale ten ostatni 400Hz strasznie mazał obraz np w NFS ten o ktorym jest mowa teraz KU6400 matryca 50hz tego najbardziej sie obawiam tak dla porównania PHILIPS LED 43PUS6501 w tej samej cenie ma matrycę 100Hz chyba bedzie lepszy ?
ma ktos wogóle tego samsunga KS6400 ?
 

pantomima

Banned
Każdy wyskakuje z telewizorem w cenie 4000-5000 wiem ze na nich efekt HDR jest WOW ale potrzebny mi telewizor do 2700 który w miarę ogarnie ten HDR No dobra spoko KS7000 i KS8000 moze kupie sobie za dwa lata na teraz potrzebny mi jest telewizorek do 3000 tys zł
Zawsze miałem samsungi ale ten ostatni 400Hz strasznie mazał obraz np w NFS ten o ktorym jest mowa teraz KU6400 matryca 50hz tego najbardziej sie obawiam tak dla porównania PHILIPS LED 43PUS6501 w tej samej cenie ma matrycę 100Hz chyba bedzie lepszy ?
ma ktos wogóle tego samsunga KS6400 ?

Musze Cie zmartwic niestety , ale w tej kwocie to zaden tv nie bedzie mial nawet przyzwoitego hdr...
 
Ostatnia edycja:

Civic

New member
Zgadzam sie z Tobą nawet LG 49UH850V ktory jest w cenie 5k wypada srednio z HDR 380 cd/m2 gdzie fajny efekt jest ok 500cd takze jesli szukasz pod HDR to w tej cenie bedzie ciezko;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR na wysokiej jasności nie jest extra rozwiązaniem.
Ale jeśli to warunek , to zaczekaj na TCL X1 - ten ma mieć HDR na poziomie 1500 nitów - czyli Maestro HDR.
 
Do góry