75 cali do 20 tys

gothika_

New member
Witajcie , zamierzam kupić coś dużego na święta, myślę o 75 calach i potrzebuje Waszej fachowej porady . Zastanawiam się nad ks8000 lub Ks9000


Czy te samsungi są optymalne dla mnie ? A może wybrać sony ? Czym wybrane modele się różnią?

1. Odległość od ekranu? - 4
2. Jak słońce świeci w pokoju? - z lewej strony do 16
3. Jak duży jest pokój? - 24m2
4. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3
5. Preferowana technologia? - lcd
6. Jaki masz obecnie telewizor? - LG55LM670s
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? -film,serial, bajki dla dzieci , ps4
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - raczej wieczór
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - bez
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? - nie wiem
11. Matryca błyszcząca czy matowa? - nie wiem
12. Preferowana wielkość telewizora? - 75
13. Preferowana marka? - obojętne
14. Czego nie lubisz w telewizorach? internetu , który niby jest ale działa wolniej niż na kompie i aplikacji , które się włączają długo , generalnie telewizor musi działać szybko
15. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - telewizja n
16. Jakie urządzenia będą podłączone? - N-ka , ps4, tablet/komórka/komputer - przez Wifi
17. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? - 80 dekoder 20 reszta
18. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost
19. Czy ważne jest wifi ? tak
20. Czy będziesz korzystać z widgetów? - tak
21. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - tak najlepiej aby to było jak najbardziej zbliżone do serwowania na kompie
22. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? - tak
23. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? - tak
24. Ma mieć 3D? - nie
25. Ma mieć slot na karty SD ? - obojetnie
26. Ma mieć tuner DVB-S? - tak
27. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB
28. Jaki masz sygnał: Dekoder HD N tv
29. Ile programów HD? - dużo
30. Ma stać czy wisieć? wisieć
31. Rozdzielczość: jak najwyższa
32. Dvb-t2: ????
33. Na czym najbardziej Ci zależy: żeby się dobrze oglądało i grało na konsoli plus fajny wygląd bo taki kloc się w pokoju nie ukryje
34. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6
35. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: max 20 tys


Jeszcze jedno proszę o potwierdzenie ze dobrze idę wybierając 75 cali. Właśnie wracam z media m i Pan powiedział mi że lepiej dla mnie bedzie 65

z góry dzięki za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co do wielkości to przy deklaracji sygnałów HD możesz sięgać po wielkość 75".
Tu mam mały problem bo podałeś, że 80% dekoder a tam są różne sygnały.
Zacznijmy więc od 65":
- Philips 65PUS8901 z Ambiluxem za 18500 zł z kalibracją profesjonalną
- Sony 65ZD9 za 18999 zł z kalibracją

- Sony 75XD8505 - za 17500 zł z kalibracją
- Philips 65PUS7101 za 16200 zł z kalibracją
- Panasonic 65DX900 za 15999 zł z kalibracją.
 

gothika_

New member
Większość oglądam na hd ale wiadomo czasem wypadnie gorsza jakość. Dzięki za odpowiedź poczytam o tym Sony, porównam z samsungiem...
 

gothika_

New member
Pepka - lg teraz mam i raczej już mieć nie chce. Czas zmienić matkę
Kiki - ten Soniak to w rozmiarze 75 cali to ponad tydzień 30 k... Za dużo
Przemyśle rozm. 65 cali ale doświadczenie mi podpowiada,że rozmiar robi największą różnice.
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na twoim miejscu wybralbym lg oled 65b6j w promce dostajesz gratis xbox one s. Ewentualnie sony 65zd9 lub panas 65dx900.
 

gothika_

New member
ok, bardzo cenie Wasze rady i na pewno wezmę je mocno pod uwagę . 30 tys na tv nie dam więc reasumując bardziej polecacie brać 65 cali (oled lg / zd9 ) niż "gorszy" 75 cali. Tak więc zakładam , że różnica w obrazie jest bardzo duża co zrekompensuje mniejszy ekran :) daliście mi do myślenia ... dzięki za rady
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nigdy nie zamieniłbym 80" na jakikolwiek 65", a mam tu na myśli tylko Oleda, ale zrób jak uważasz ; )

Bierz od Kiki, ja brałem i 1 ligowa obsługa i cena.
 

gothika_

New member
armanig - ja też tak zawsze uważałem , że jakość tv nie zrekompensuje 10 cali różnicy . Ale po to się tu zalogowałem ,żeby słuchać bardziej doświadczonych :) dzięki za Twoją opinie w dyskusji ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
z jakiej odległości oglądasz tego swojego "maluszka " ?

3.5m-4m
Zależy jak się czy się siedzi czy się leży ;)

Trzeba sobie jasno powiedziec .
Nie chodzi o jakies tam faworyzowanie , a o profity jakie otrzymasz dokonujac zakupu wlasnie u Kikiego ;)

Przede wszystkim pewność, że kupujemy od osoby którą wszyscy znamy od wielu, wielu lat.
Siedzimy tu na forum też godzinami, warto się wspierać.
A tu dodatkowo zawsze można będzie liczyć na ew. pomoc.
Kupisz od obcej osoby i nigdy nie wiem na kogo trafisz, a tv swoje kosztują i nie ma co ryzykować.
To również nie faworyzowanie, a fakt.

Do mnie tv przyjechał prosto do domu. Wiedziałem, że jak będzie coś nie tak, to mam do kogo napisać, bo wiem od kogo kupuje i nikt nie ucieka czy się chowa.
Od obcej osoby jednak miałbym obawy. Taka prawda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak 75ZD9 to powyżej 3o tyś zł.
Ale 75XD8505 daje radę.
Ale 65" w Twoim przypadku, grzechem w ZD9 naprawdę nie będzie.
 

gothika_

New member
więc tak , pooglądam jeszcze w sklepie czy z tych 4 metrów 75 cali jest dla mnie ok . Jeśli bym wybrał mniejszy to wybiorę pomiędzy OLED LG a ZD9.
Póki co jednak jestem zdecydowany iść w rozmiar. Kiki poleca 75XD8505 fajny ale boje się tego IPS i czerni jaką będzie generował . Jest jeszcze 75PUS7101 , który Kiki polecał w wersji 65 cali no i Samsung KS8000 , którego nikt nie poleca a na papierze wydaje się ok.
napiszcie koledzy co wybralibyście na moim miejscu ...
 

gothika_

New member
poczytałem wątek http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/126150-philips-pus-7181-7101-opinie-wrazenia.html i nie wygląda to dobrze :) z tego co zrozumiałem ten philips to mocno średnia półka , średnio oceniana przez testerów z matrycą na IPS itd . Powiem szczerze , że nie za bardzo mi się uśmiecha wydać 18 k i mieć mocno budżetowy tv . samsunga którego tu podałem to podobnież najwyższa półka Koreańczyków. Zakładając , że chce mieć te 75 cali i dobry tv na matrycy va ( nie najlepszy zd9 ale też nie co najwyżej średni ) to ile kasy potrzebuje na budżet? może rzeczywiście trochę będę musiał dołożyć ... :)
 
Do góry