Android TV - minął ponad rok, co dalej?

Status
Zamknięty.

bluray

Banned
" Android ma dostęp do marketu aplikacji. Oczywiście nie porównuję tu Android TV z boxa do tego co jest w telewizorze. "

Słusznie.
Jest aplikacja BDTULS, która daje dowolny dostęp do apek spoza sklepu Googla.

Mój koleś wysadził ANDROID TV w powietrze, jakoś tam zrootował i ma orgazm.
Ale chyba nie o to chodzi "Kowalskiemu".
Tak TV ANDROID to nie komputer PC ...

Czekam na aplikację Android kapturującą treść z ekranu. Podobno już działa ale po zrutowaniu TV.
 

Cavallino

Banned
@Cavallino jeśli piszesz o problemach, napisz coś więcej, co dokładnie się działo, albo podaj link do wątku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...lips-czyli-ciagla-walka-o-doskonalosc-29.html

choć może bardziej sensownie jest podać taki link:

Philips - HDforum

bo w Philipsie łatwiej wymienić co działa, niż to co nie działa.
Dzień bez problemów dniem straconym.

Co do Sony - po Philipsie miał być Sony, już nawet miałem zamówiony.
Ale w tej firmie nadal nie mają sprzętu który potrafiłby prawidłowo nagrywać, obstawiam że to też skutek słabości ich softu na Androida (rok temu w ogóle nie było w nim funkcji nagrywania, teraz jest ale działa kulawo).

Np. tv z NIBY dwoma tunerami:
Jeśli nagrywasz z jednego tunera, to z drugiego NIE MOŻESZ oglądać innego kanału.
To samo dotyczy PIP - nie działa na dwóch kanałach z tunera wbudowanego.
Już nie wspominając o tym, że nie ma drugiego wejścia CI, więc nie da się odkodować dwóch programów naraz.

Philips to akurat potrafił robić, tyle że podczas operowania pilotem na drugim tunerze (w trakcie nagrywania), psuł nagrania które w tym czasie były realizowane.

Ale Sony tego nie umie w ogóle wykonać , nie widziałem więc powodów, żeby dopłacać 1000 zł i korzystając z Black Friday kupiłem LG z jednym tunerem.
Po prostu działa, nie zawiesza się, działa szybko - nie to co Android czy na Sony czy na Philipsie.
Przeglądarka ma natywną obsługę HTML5, więc chodzą strony w rodzaju cda (na Philipsie bez alternatywnej przeglądarki - zapomnij), POTRZEBNYCH aplikacji ma więcej niż na Android TV na Philipsa (np. HBO GO) - drugi tuner sobie zrobię za friko z dekodera HD z kabłowki, wtedy nawet PIP i nagrywanie mi działa prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:

zbylek

New member
Wrzucam trzeci materiał: Film z YouTube jako budzik w telewizorze - najlepszy budzik na Androida?

W tym materiale wskazuję 5 aplikacji które testowałem, a które umożliwiają uruchomienie YouTube jako budzika, także w telewizorze. Wszystkie aplikacje niestety musimy instalować z .apk. Zapraszam do obejrzenia.

Mam pytanie czy znalazles mozliwosc uruchamiania jakiejs innej aplikacji z aplikacji budzik. Chce z rana uruchomic aplikacje z mojej stacji meteo do wyswietlenia aktualnej pogody.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Damaranus

New member
Mam pytanie czy znalazles mozliwosc uruchamiania jakiejs innej aplikacji z aplikacji budzik. Chce z rana uruchomic aplikacje z mojej stacji meteo do wyswietlenia aktualnej pogody.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Po ostatnich dniach spędzonych na przerzucaniu aplikacji jedyne co mogę napisać to: Znajdź grupę na fb lub forum na którym dyskutuje się o aplikacjach na androida a potem znajdź aplikacje i... Zainstaluj ja :) myślę ze jestem pewny slusznego wyboru systemu tv i jego nieograniczonych możliwości. Poza nieszczęsnym skalowaniem i orientacja. Jak znajdę dam znać ale z tych co instalowałem nie widziałem opcji pogody. Ale to gez by było niegłupie.
 

Damaranus

New member
" Android ma dostęp do marketu aplikacji. Oczywiście nie porównuję tu Android TV z boxa do tego co jest w telewizorze. "

Słusznie.
Jest aplikacja BDTULS, która daje dowolny dostęp do apek spoza sklepu Googla.

Mój koleś wysadził ANDROID TV w powietrze, jakoś tam zrootował i ma orgazm.
Ale chyba nie o to chodzi "Kowalskiemu".
Tak TV ANDROID to nie komputer PC ...

Czekam na aplikację Android kapturującą treść z ekranu. Podobno już działa ale po zrutowaniu TV.


Myślę że na pewno nie o to chodzi Kowalskiemu, ale z drugiej strony jestem bardziej jak pewny że statystycznie duża większość Kowalskich, nawet nie pomyśli o tym że może mieć w systemie coś więcej poza tym co oferuje on na starcie. Wiele osób wybiera urządzenia otrzymując falę informacji o fenomenalnych aplikacjach i możliwościach, a potem nie tyle nie potrafią z nich skorzystać, co nawet o tym nie myślą. Oczywiście, że wszystko o czym piszę wyżej to jednorazowe akcje - wgrywam i mam, to wszystko, czy tego potrzebuję? Szczerze? Nie. Widziałem roota dla Android TV ale nie podejmę się na swoim pudle, zresztą nie widzę powodu. Dostęp do aplikacji, szczerze? Owszem, jedna rzecz wiele by zmieniła - rozszerzenie pamięci telewizora, niestety SONY ma tylko 8 GB, na Philipsie można korzystać z pamięci urządzenia zewnętrznego. A tak poza tym? Kurde, telewizor nadal pozostaje dla mnie telewizorem, dlatego bardziej testuję to jako ciekawostkę... nie wiem skąd ludzie biorą czas na te wszystkie dekodery, netflixy, itp. chyba raczej nie mają co z kasą robić.
 

Damaranus

New member
W zasadzie to nie wiem czemu sam dałem się oszukać przed... samym sobą. Przecież w Google Markecie dla telewizora jest kilka launcherów dostępnych, które są świetną alternatywą dla ES FILE EXPLORER i które są przede wszystkim widoczne na liście aplikacji w android TV. Co powoduje że instalując pliki .apk (zewnętrzne instalacje nie widoczne na liście aplikacji AndroidTV) można nimi bardzo szybko zarządzać, korzystając z Launchera (widocznego na liście aplikacji), po uruchomieniu którego od razu mamy listę. Nawet o tym rok temu już się mówiło... ale wiem gdzie popełniłem błąd. ES FILE dawał mi dostęp do chmury dlatego ciągle w nim siedziałem.

Więc Kowalski jedyne co musi ogarnąć to temat jak zainstalować aplikację... i tyle.
 

Damaranus

New member
Gdyby kogoś interesował temat instalacji aplikacji z plików .apk (dowolna aplikacja z Google Store np. telefonu/tabletu) to wrzucam jeszcze łatwiejszy sposób:

https://www.youtube.com/watch?v=6K21B1KIG8o

ES File Explorer posiada narzędzie SENDER, które umożliwia przesyłanie danych między aplikacjami na różnych urządzeniach.

Wystarczy że nasz TV i tablet będą w tej samej sieci internet i wszystko. Banalnie proste.

Przy okazji polecam aplikację TVLauncher (dostępna w Google Store telewizora), która zdecydowanie ułatwi zarządzanie wszystkimi aplikacjami (w tym zewnętrznymi). W ten oto sposób instalacja z .apk staje się prosta nawet dla Kowalskiego, a zarządzanie aplikacjami nie stanowi już problemu (brak aplikacji na liście).

Materiał dot. TVLauncher tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=btU4ukhsC84&feature=youtu.be
P.S. Post i materiał kieruję do osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z AndroidTV.
 

Damaranus

New member
W ostatnim materiale chwaliłem TVLauncher za możliwość personalizacji ekranu ze skrótami (w tym ze skrótami do aplikacji instalowanych samodzielnie, np. z .apk), a tym czasem pod nosem miałem i nie skorzystałem z jeszcze lepszego rozwiązania.

Jak dodać skrót do dowolnej aplikacji, także z .apk, na ekranie głównym AndroidTV? Odpowiedź jest prosta: APP CLONER.

https://www.youtube.com/watch?v=6FJytgbAyLE&feature=youtu.be

Zapraszam.

P.S. Nadal uważam że TV Launcher jest przydatny ze względu na opcje porządkowania i segregowania aplikacji wg. własnych kryteriów, zbiorów, itp. ale mimo wszystko wiem, że dla wielu aplikacji, mieć skrót na ekranie głównym to pragnienie!
 

rl0infeck

New member
Czy ktoś uruchamia pliki wideo z dysku usb za pomocą natywnego odtwarzacza ? Dla mnie to jakaś masakra i mam nadzieje ze w androidzie 6.0 jest to ulepszone


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

Damaranus

New member
W Google store masz tyle aplikacji, że to pytanie nie powinno w ogóle mieć miejsca :) Tak, domyślny odtwarzacz wbudowany w system woła o pomstę do nieba. Szczerze, to w sumie nawet nie wiem jak działa teraz bo od roku nie używałem. Myślę że KODI czy MXPLayer powinny Cię zadowolić w zupełności.

Btw. nie wiem jaki masz model TV, ale zwróć uwagę, czy po wyłączeniu telewizora, dysk także usypia się czy pracuje dalej (możesz poczekać np. 5 - 30 minut). W W755C dysk pracuje non stop, przez co zajechałem już jeden, a drugi jeszcze zipie. Ostrzegam tylko przed pozostawianiem dysków podłączonych do TV, chyba że mają osobne zasilanie.
 

rl0infeck

New member
W Google store masz tyle aplikacji, że to pytanie nie powinno w ogóle mieć miejsca :) Tak, domyślny odtwarzacz wbudowany w system woła o pomstę do nieba. Szczerze, to w sumie nawet nie wiem jak działa teraz bo od roku nie używałem. Myślę że KODI czy MXPLayer powinny Cię zadowolić w zupełności.



Btw. nie wiem jaki masz model TV, ale zwróć uwagę, czy po wyłączeniu telewizora, dysk także usypia się czy pracuje dalej (możesz poczekać np. 5 - 30 minut). W W755C dysk pracuje non stop, przez co zajechałem już jeden, a drugi jeszcze zipie. Ostrzegam tylko przed pozostawianiem dysków podłączonych do TV, chyba że mają osobne zasilanie.



Pracuje cały czas dysk , tez korzystam z KODI ale to nie rozwiązuje tematu ze Sony skoro daje jakiś produkt to powinien dostarczyć go na odpowiednim poziomie działania .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

Damaranus

New member
CO do odtwarzacza... darujmy sobie dyskusję bo i tak nic z tym nie zrobimy :) Wiesz... sami sobie nie dokładajmy pola do narzekania. To jest Smart TV i skoro jest alternatywa i to nie byle jaka i nie kombinowana, to po prostu z niej skorzystajmy. Gorzej gdyby problem dotyczył wszystkich aplikacji z Google Marketu.

Co do dysku jedyne wyjście HUB USB z wyłącznikiem. Odłącz dysk zanim Ci go telewizor zajedzie, zaufaj mi. Mam Samsunga i WD i oba do wywalenia, fakt, że WD zaczął już szwankować z telewizorem Toshiba X lat temu gdy odkryliśmy że w ogóle działa odtwarzanie filmów z USB.

Drugą kwestią jest to, że telewizor tak naprawdę jest w trybie czuwania (uśpienia) i to go gubi tak jak i wiele innych urządzeń.
 

strazakp

Banned
A ja właśnie stoję przed mega wyborem/decyzja:
Android Tv w Sony 55xd8005
vs.
FirefoxOs2.0 w Panasonic 58dxe720e

Co wybrac??? Pomocy!!!
 

rl0infeck

New member
A ja właśnie stoję przed mega wyborem/decyzja:
Android Tv w Sony 55xd8005
vs.
FirefoxOs2.0 w Panasonic 58dxe720e

Co wybrac??? Pomocy!!!



Jeśli wszystko działa jeszcze lepiej jak na androidzie 5.1.1 (Sony 55XD9305) w wersji 6.0 to chyba Sony jeśli chcesz mieć możliwość instalacji apek ze sklepu Googla i mieć wszystko w TV zamiast bawienia się w dodatkowe pendrajwy itp .

Tutaj opis androida 6.0 na TV Sony:
http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/co-nowego-w-telewizorowym-androidzie-6-0.html

Sprawdź tylko czy twój model będzie miał tę wersje albo czy już może ma




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

strazakp

Banned
Jeśli wszystko działa jeszcze lepiej jak na androidzie 5.1.1 (Sony 55XD9305) w wersji 6.0 to chyba Sony jeśli chcesz mieć możliwość instalacji apek ze sklepu Googla i mieć wszystko w TV zamiast bawienia się w dodatkowe pendrajwy itp .

Tutaj opis androida 6.0 na TV Sony:
Co nowego w telewizorowym Androidzie 6.0?

Sprawdź tylko czy twój model będzie miał tę wersje albo czy już może ma




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Przejrzałem ten test z linka i wygląda to pozytywnie. Byłem dziś w Sony Center i sprzedawca powiedział mi że ich TV xd8005 mają już android6.
 

bluray

Banned
Dopiero jak ANDROID da możliwość capturowania ekranu, to będzie COŚ.
Mam wrażenie, że GOOGLE nie chce już za darmo rozwijać tego OPEN systemu.
Sytuacja głupia, bo ANDROID stoi na LINIXie. Darmowym.

Dowodem jest powrót SONY do wersji p.t. SMART TV bez przeglądarki www. W tanich seriach 2016. Podobne problemy ma Philips.
Zaraz rarytasem będzie TV z pełnym ANDROIDEM.


Oczekiwania:
- kapturowanie w czasie rzeczywistym ekranu,
- zapowiedziane w A 7.0 Picture in Picture = obsługa wielozadaniowości.
- wyłączanie aktualizacji,


Google zgapiło się jak na w/w funkcjach zarobić. Taki przykład na chciwość giganta ...

I niech w ANDROID SONY 6.xxx dodadzą na źródłach wszystkie porty USB !
Bo to skandal, żeby szukać treści na SONY TV z USB, bo niby nie stanowi źródła sygnału.
Podobnie ma LG.
No i obsługa audio dts z pena ( ma tylko PHILIPS).


Podsumowanie:
Google wali ściemą na MAXa.
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
CO do odtwarzacza... darujmy sobie dyskusję bo i tak nic z tym nie zrobimy :) Wiesz... sami sobie nie dokładajmy pola do narzekania. To jest Smart TV i skoro jest alternatywa i to nie byle jaka i nie kombinowana, to po prostu z niej skorzystajmy. Gorzej gdyby problem dotyczył wszystkich aplikacji z Google Marketu.

Co do dysku jedyne wyjście HUB USB z wyłącznikiem. Odłącz dysk zanim Ci go telewizor zajedzie, zaufaj mi. Mam Samsunga i WD i oba do wywalenia, fakt, że WD zaczął już szwankować z telewizorem Toshiba X lat temu gdy odkryliśmy że w ogóle działa odtwarzanie filmów z USB.

Drugą kwestią jest to, że telewizor tak naprawdę jest w trybie czuwania (uśpienia) i to go gubi tak jak i wiele innych urządzeń.

W Philipsie dysk się wyłączał w trybie czuwania, w LG dysk się wyłącza.
Jeśli w Sony jest inaczej, to po prostu reklamowałbym taki badziew.
 

Damaranus

New member
Reklamacja nic tu nie da bo tego nie naprawią, jedyne co można by domagać się zwrotu z tytułu rękojmi za funkcjonalność która nie spełnia Twoich oczekiwań. Masz na to 2 lata.

Co do systemu operacyjnego osobiście uważam, że albo Tizen albo AndroidTV. Ale warto się zastanowić, bo szybko może się okazać, że dla kogoś kto ma trochę kasy, priorytetem będzie wybrać telewizor ze świetnym obrazem i dźwiękiem (procesory) a system zrzuci na drugi plan i zrekompensuje to sobie np. zew. boxem SmartTV lub całkowitą rezygnacją z korzystania z niego. Jeśli nie planujesz uzywać KODI a i nie zapłacisz za żaden VOD, masz konsolę to... SMART TV w ogóle nie będzie wykorzystany. Poza pewnie TouTubem, którego ma chyba każdy system. Więc warto się zastanowić czy ten SMART TV w ogóle będzie do czegoś używane.

Spójrz na ten wątek: https://community.sony.pl/t5/telewi...i-uzywacie-w-swoich-telewizorach/td-p/2277108

Ja tak naprawdę poza KODI i YouTube mógłbym w ogóle nie mieć nic innego na TV. Bo poza tymi 2 aplikacjami, cała reszta to tylko dodatki... bez których mogę żyć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry