Telewizor 40-43". Dobrze wybralem?

bartek15000

New member
Witam wszystkich, na poczatek tabela:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, nie pada na telewizor.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32g2000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Zalezy mi glownie na jakosci, nie kieruje sie wyborem czy ma smart tv i inne duperele
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
10 .Jakie urządzenia ? kino domowe LG HT-762PZ
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Rożnie, moze pracowac i caly dzien i w ogole nie byc wlaczany
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Raczej nie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport i seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? Mysle ze 40-43" w zupelnosci wystarczy do pokoju rodzicow
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po rowno
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? mysle ze do 2500zl, chyba ze bedzie warto to moge dorzucic kilka stowek
21. często wymieniasz telewizory w domu ? tak okolo co 5lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie.

Pare slow odemnie:
Tak wiec chce zrobic prezent rodzicom i kupic im nowy telewizor. Glownie chodzi o jakosc wyswietlanego obrazu. Tata uwielbia ogladac wszelkie programy sportowe a mama seriale(jak to zwykli kowalscy).
Na wbudowanych aplikacjach typu smart tv nam za bardzo nie zalezy.
Poszperalem troche w internecie i wnioskujac z opini innych ludzi to Telewizor PHILIPS 43PUS6501/12 oferuje najlepszy stosunek jakosci do ceny. I chcialbym sie upewnic czy dobrze wybralem, moze ktos ma lepsza propzycje?
A i jeszcze co myslicie o 49" do pokojue 15m2, nie bedzie za duzy? Caly czas sie zastanawiam cz 43" czy 49".
 
Ostatnia edycja:

GRazny

New member
Witam wszystkich, na poczatek tabela:
A i jeszcze co myslicie o 49" do pokojue 15m2, nie bedzie za duzy? Caly czas sie zastanawiam cz 43" czy 49".

tu jest kwestia podejścia "starszych" osób do tematu...

Aktualnie rodzice mają 48" z odległości ok 2-2,5m i jedno stwierdza że takie pudła to do świetlicy i nie może się przyzwyczaić a drugie cieszy się możliwością odczytania wszystkiego bez problemu przy znacznej wadzie wzroku, czy też widokiem lecącej piłki do tenisa, której poprzednio się tylko domyślał - sam wybierałem nie pytajac się nikogo więc z czasem mi się obrywa ;)

43" to jednak musiałbyś przewalczyć bo to zbyt mało. takie jest moje zdanie...

dodam tylko że 50tki na wystawie w sklepie mniej przytłaczają także może się udać ;) Po pierwszym tygodniu już wszyscy będą przyzwyczajeni jeśli to będzie jedyny TV w domu (u mnie jest inaczej)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja to przerabiałem wiele razy, również u siebie.
Najpierw nie ,nie ale jak się przyzwyczaili (bardzo szybko) to nie można ich później odciągnąć.
 
Do góry