SONY KD-55XD8505 vs SAMSUNG ue55ks7000 potrzebna pomoc !

polaris20

New member
Witam wszystkich forumowiczów i bardzo proszę Was o pomoc.
Od kilku dni ślęczę przed laptopem czytam setki stron poszukując nowego tv do domu.
Udało mi się wybrać dwa typy które najlepiej wpisują się do moich wymagań. Jest to tytułowy Samsung oraz Sony.
Telewizor głownie służyć ma do grania sporadycznie tv oraz film. I tu pierwszą przewagę zdobywa Samsung z inputlagiem 21ms kontra Sony 34ms. Ma to spore znaczenie gdyż 90% gram online. Wynik 34 nie jest zły ale.... Oba TV zbierają dobre oceny jeśli chodzi o jakość i płynność wyświetlanego obrazu. Oba kosztują tyle samo więc też nie mam punktu zaczepu. Naprawdę nie wiem na jaki się zdecydować :evil: bardzo proszę o komentarze.
pozdrawiam Jacek
 

polaris20

New member
W takim razie bardzo proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Łatwo się w tym wszystkim pogubić zwłaszcza kiedy ostatni raz tv kupowało sie 6 lat temu. Teraz czytając o tych oledach dowiedziałem się, że jest to przyszłośc nowych tv. I znowu pojawił się problem w mojej głowie bo kupując nowy tv chciałem mieć coś na kolejne 6 lat. Oglądając porównania LED vs OLED różnica w jakości czerni i płynności obrazu jest olbrzymia. Ale niestety za jakością idzie cena :( Są jakieś Oledy 55' w cenie do 5.500zł ?
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Ale niestety za jakością idzie cena :( Są jakieś Oledy 55' w cenie do 5.500zł ?


OLEDA kupisz za około pięć osiemset, ale tylko z zakrzywionym ekranem.
Tak sobie myślę, że czekałeś 6 lat na wymianę telewizora, to powinieneś jeszcze kilka miesięcy poczekać.
 
Ostatnia edycja:

jarek9306

New member
Samsung to lepsza czerń i kontrast

Sony to lepsze kolory, wykonanie, kąty widzenia i możliwości smart tv.

O samsungu niestety słyszałem sporo opinii na temat rozłażącej się obudowy. W sony takie problemy raczej nie występują.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przeniesiony.
Tanie Oledy - zapomnij proszę.
O Input Lag nie musisz się martwić bo obydwa są w klasie pierwszej grania.
Samsung łapie się na to co opisałeś.
Z tych co opisałeś wybrałby Sony.
Ale sprawdź koniecznie Panasonic 58DX750 za 6299 zł i Philipsa 55PUS7101 ( jest promocja) za 3999 zł .
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Zaloguj się w klubie HDTV to do każdego masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

polaris20

New member
Dzięki KiKi ale dostałem ofertę nie do odrzucenia w MM na Sonego w cenie 3500zł ( cena niska ponieważ aktualnie przenoszę całą firmę z plusa do orange i za każdą aktywację dostaję 400zł ). Wybieram Sonego tylko dlatego że nie znalazłem negatywnych opinii na jego temat. A do tego mam delikatny sentyment do tej firmy. Obecny TV Samsung ue40c6000 według intranetów ma inputlag na poziomie ok 45ms . Wiec chyba nie zauważę sporej różnicy miedzy starym a nowym
 

polaris20

New member
jak dla mnie XD8505 ma słabiutką czerń, też zastanawiałem się nad tym modelem, ale mi przeszło po wypadzie do sklepu.

Niestety "zloty środek" nie istnieje. Każdy producent ma coś za uszami: "rozlatujące się obudowy", kurz dostający się pod matrycę, słabo działające funkcje smart tv lub w ogóle nie działające, wysoki inputlag, wysoka cena, nie sprawdzona technologia, i wiele innych trzeba wybrać jak najmniejsze zło dla siebie i dokonać wyboru. Wiem że w wybranym Soniaczu czerń nie powali mnie na kolana ale z reguły mam podświetlone ściany z obrazami więc nie powinno być tragedii. Spędziłem naście godzin na rożnych forach przeczytałem dziesiątki stron i dla mnie jest to najlepszy wybór. Sam fakt że kupuje go w tak dobrej cenie tylko bardziej skłania mnie do zakupu bo dzięki temu wpadnie jeszcze soundbar :)))
Pozdrawiam Jacek:bober:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55pUS8601 za 7999 zł ma extra czerń , ale kasy nie wystarczy...
W tej klasie to Panasonic 58DX750 za 6299 zł.
 

misiek_ud

New member
Witam Was,
Stanąłem przed takim samym problemem. Z analizowanych telewizorów te dwa modele zostały na ostatniej prostej do wyboru który kupić. Czy ma ktoś z Was jakieś dodatkowe opinie na temat tych dwóch modeli?
Po wizycie w sklepie, Samsung zrobił na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie. Jaśniejszy, bystrzejszy, bardziej przekonujący. Próbowałem standardowych kalibracji na półce, w mojej opinii i wedle moich preferencji Soniak jednak nie dogonił Samsunga. Boję się jednak świecących ledów na ścianę i rozlazłej obudowy.
Doradzicie coś jeszcze?
 

barburian

New member
Bez reklam
Pomyśl jeszcze o Panasonic DX750 gra podobnie do Samsunga a wykonanie lepsze pod względem obudowy no i jest direct led, lub zapoluj na KS8000
 

strazakp

Banned
Ja jestem od wczoraj właścicielem i użytkownikiem Sony 55xd8599 (bliźniaczy model xd5805). Jak na razie jestem bardzo zadowolony z kupna. Mialem wczesniej na próbę Panasonic 58dce720 ale z różnych względów postanowiłem oddać i wziąłem właśnie tego Sony. Kolory ładniejsze, fajny smart Android, ladnie wygląda. Ks7000 odrzuciłem ze względu na wady matrycy i obudowy. Sony jest solidnie wykonany. Owszem ks7000 mocno swieci i ma dobry hdr ale sony jest dla mnie w sam raz.
 

Graffy

New member
Ja przy zakupie Samsunga w ogóle nie brałem pod uwagę.
Kupiłem Sony XD85 i jestem zadowolony, jeżeli akceptujesz matrycę IPS i nie przeszkadza ci kiepska czerń to jest to TV dla Ciebie.
Jak napisał kolega @barburian weź pod uwagę Panasonic-a DX750.
Zrobił na mnie lepsze wrażenie niż XD85, odpadł tylko ze względu na brak Androida.
Jeżeli używałbym tylko zewnętrznych urządzeń jako źródła obrazu to na pewno stałby u mnie ten Panas :D
 

strazakp

Banned
Ja przy zakupie Samsunga w ogóle nie brałem pod uwagę.
Kupiłem Sony XD85 i jestem zadowolony, jeżeli akceptujesz matrycę IPS i nie przeszkadza ci kiepska czerń to jest to TV dla Ciebie.
Jak napisał kolega @barburian weź pod uwagę Panasonic-a DX750.
Zrobił na mnie lepsze wrażenie niż XD85, odpadł tylko ze względu na brak Androida.
Jeżeli używałbym tylko zewnętrznych urządzeń jako źródła obrazu to na pewno stałby u mnie ten Panas :D
Ja pewnie tez bym wziął dx750 gdyby miał androida i byl bardziej kompatobilny z dyskiem usb. Wygral Sony. Właśnie przyglądam sie dokładniej Androidowi i jest super.
 
Do góry