Smart TV (FHD) 42-46" do 2000zł.

Gunner84

New member
Witam wszystkich. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze telewizora według opisanych niżej kryteriów.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2 - 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? – 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost oraz bokiem pod niewielkim kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - narazie prawdopodobnie stać, w przyszłości może również wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? – pokój nie jest bardzo nasłoneczniony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - stary 21 calowy Panasonic nie znam nawet modelu
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - na pewno dobrze działające WiFi aby łatwo można było go połączyć z laptopem i przesyłać z niego obraz, funkcję SMART, dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - nieraz kanały z kablówki (niekoniecznie w HD), częściej filmy i seriale z laptopa bądź pendriva
10.Jakie urządzenia ? - aktualnie tylko dekoder kablówki, za jakiś czas prawdopodobnie będzie na stałe podpięty jakiś mini PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - około 3-4 godziny
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - raczej matową, ale w sumie obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? – kablówkę żadko, jeśli już to jakiś sport, częściej seriale i filmy z komputera
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? – od czasu do czasu tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - być może jeśli w przyszłości podłącze PC pod telewizor
16.Preferencje co do marki ? - nie mam ulubionej marki, zdam się na bardziej doświadczonych w temacie użytkowników
17.Preferencje co do wielkości ? - 42-46 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - słaba jakość obrazu, wieszający się SMART
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – 1800zł - maksymalnie 2000zł (raczej nie przekraczalne)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? – nie musi mieć

Bardzo prosiłbym o jakieś sugestie co do wyboru TV, dodam jeszcze że interesuje mnie matryca FHD, budżet mam raczej nieprzekraczalny więc nie ma co się pchać w 4k. Może za 2-3 lata pomyśle nad zmianą telewizora na lepszy.
Z góry dzięki za pomoc.:)
 

Gunner84

New member
Zatem chyba wybór padnie na LG, jednak troche kusi mnie Ambilight. Gdybym ewentualnie zwiększył budżet do 2200 to czy jest jakiś TV 42-43" spełniający moje wymagania z tą funkcją godny polecenia (koniecznie natywne 100HZ)??
 

kira

New member
Również uważam że ambilight jest super. Tylko w tej cenie z ambilightem będzie raczej tylko 40PFH6510

W kwestii LG mój kolega z pracy kupił ostatnio LG 50LF652 za 2350 i bardzo go chwalił.
 
Do góry