49-55'' do materiałów B-ray i Netflixa (ok 5500)

kaczoreklom

New member
Witajcie serdecznie,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Nie wiem (wynajmuję)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 2,5 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na ścianę, gdzie będzie stał telewizor tylko rano.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Monitor Samsunga 27’’ sprzed 8 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz i możliwość odczytu mediów z Qnapa podłączonego po lanie oraz Netfilxa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Netflix i płyty B-ray, kiedyś może kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NAS Qnap i może kiedyś kablówka poprzez moduł CI+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Od 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 49-55, więcej nie zmieszczę ze względu na wykusz i szafę. Stół do tv ma 110 cm długości.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak zdania
19. Preferencje co do marki ? Niebardzo lubię androida samego w sobie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nia musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Ok 5500

Witajcie, potrzebuję telewizora 49-55’’’ do ok 5500 zł. Głównie do filmów na B-rayu i Netflixa. Telewizora długo nie zmienię, a ponieważ jestem os. niepełnosprawną, zależy mi na niezawodności, bo sam nie spakuję tv aby odesłać go na gwarancję (paraliż 4-ro kończynowy). Ciężko się też ciągnie takiego kolosa do serwisu, za wózkiem inwalidzkim ;-D Przeczytałem mnóstwo wątków na forum (od 2 tygodni żyję tylko tym forum) i w oko wpadły mi dwa:
Samsung KS7500 - piękny system i nie android ;-)
Philips PUS7181 - tfu android, ale przeboleje swój strach przed wieszaniem się system. Ambi nie wykorzystam, bo po lewej od TV mam wykusz, po prawej szafę.


Czy moglibyście mi coś doradzić? Będę dozgonnie wdzięczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele do wyboru:
- Sony 55XD8505
- Philips 55PUS7101
- Panasonic 58Xd750
- Samsung 55KS7000
- Philips PUS9109
 

kaczoreklom

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeszcze raz przeszukałem forum pod kątem Twoich propozycji.

Sony 55XD8505 - Telewizor ma na forum różne, często skrajne opinie. Szczególnie dużo jest o wykastrowaniu względem modelu 2015 (procesor, moduł CI+). Na delikatny minus IPSa, a do tego ma Androida, którego wieszania się boję.

Philips 55PUS7101 - Tutaj wątek na forum jest bardzo obszerny. Opinie również bywają skrajne. Jest kilka uwag co do czerni (IPSa), wieszaniu i ubiciu tv po aktualizacji. Zachwalane są głośniki i ambi, które u mnie zupełnie się nie sprawdzi, chociaż robi ogromne wrażenie. Do tego android :-( Z ciekawości zapytam, dlaczego 7101, a nie 7181?

Philips PUS9109 - to, co wyżej.



Na placu boju zostawiłbym dwa:

Panasonic 58DX750 - Zupełnie o nim zapomniałem wcześniej. Na plus ekran i funkcja anywhere. Na minus player, ale mój Qnap ma hdmi, więc mogę go podpiąć po kablu i mieć dostęp do Kodi. Minusem jest również brak Wi-Fi ac i na papierku dzwięk. Niestety nie mogę znaleźć wielu opinii o Firefox OS i jego stabilności. 58’’ nie zmieści mi się

Samsung 55KS7000 - Na wstępie, dlaczego KS7000 a nie KS7500? Ten drugi ma ekran SUH. Z długiego wątku wiem o kłopotach z pixelami, krzywych ramkach i plecach przyklejanych na taśmę. Tutaj mogę rozważać tylko wersję 49, ze względu na rozstaw nóżek.

Czytając o wadach i zaletach Samsunga i Panasonica, to pomimo lepszego obrazu tego drugiego, chyba skłaniałbym się jednak ku Samsungowi. Tizena trochę znam. Zastanawia mnie jednak pytanie, dlaczego KS7000, a nie KS7500? Z powodu niepełnosprawności, nie mam możliwości pójść i sprawdzić, jak on gra na żywo.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz oglądał dużo dziennie to sprawdzaj czy matryca nie odchodzi.
Bo po gwarancji zostaniesz z kłopotem.
 

kaczoreklom

New member
Jak mozesz to napisz na dniach jak sie sprawuje, w szczegolnosci zwroc uwage na czern podczas uytkowania wieczor/noc plox :)

Poprzednio filmy oglądałem na starym monitorze Samsunga, więc ekspertem nie jestem. Jednak mi czerń bardzo odpowiada, szczególnie po kalibracji. Nie zauważyłem też nierównego podświetlenia.

Jak będziesz oglądał dużo dziennie to sprawdzaj czy matryca nie odchodzi.
Bo po gwarancji zostaniesz z kłopotem.

Dziękuję kiki. Obserwuje TV, szczególnie plecki i nagrzewający się obszar obok CI+. Jak rozpoznać odchodzącą matrycę?
 
Do góry