Samsung - seria Ks i pomoc w wyborze

BreakingBad

New member
Witam,
noszę się ostatnio z zamiarem kupna telewizora do mieszkania, mój wybór padł na serię Samsunga KS.... Waham się pomiędzy 49KS7500, 55KS7500 i 49KS9000 i tutaj kilka pytań.
Czy jako zwykły Kowalski, jestem w stanie zauważyć tak drastyczną różnicę w działaniu obydwu tych telewizorów (ks7500 vs ks9000), że rzeczywiście warto byłoby dopłacać te 1000zł do zakupu 49 calowego KS9000?
A zarazem - jeśli nie warto dopłacać do wyższej wersji, to co z większym ekranem? czy 49 cali w SUHD będzie wystarczające, czy może o wiele lepiej byłoby dopłacić do wesrsji 55"?
Dla pewności i jasności sytuacji, wrzucam poniżej wypełnioną ankietę.
Z góry dziękuję za wszystkie opinie i serdecznie pozdrawiam.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 16 m2.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? max. 3m, może bliżej.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? prawdopodobnie stać.

6. Jak słońce świeci w pokoju? nieistotne.

7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak od bardzo długiego czasu.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? brak sprecyzowanych must-have

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? filmy z komputera przez hdmi, streaming (Netflix), TV kablowa UPC w najwyższym pakiecie

10. Jakie urządzenia? Głównie dekoder UPC, równie często konsola PS4, laptop, sharing ekranu z telefonu (Samsung S7 Edge)

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok.5-6 dziennie

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? brak sprecyzowanego typu

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? często

16. Preferencje co do marki? Samsung

17. Preferencje co do wielkości? 49" - 55"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? nieistotne

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6tys

21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie musi
 
Ostatnia edycja:

lemon 1971

New member
kupuj bez wachania 55ks 7500 roznice miedzy seriami 8000,9000 sa praktycznie niezauwazalne dla oka ,oprocz podstawy ,,,,a kazdy cal wiecej to jest cos ,,sam w pazdzierniku kupuje 65 ks 7500 ,,
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
kupuj bez wachania 55ks 7500 roznice miedzy seriami 8000,9000 sa praktycznie niezauwazalne dla oka ,oprocz podstawy ,,,,a kazdy cal wiecej to jest cos ,,sam w pazdzierniku kupuje 65 ks 7500 ,,

A zdajesz sobie sprawę z tandetnie wykonanej, rozłażącej się obudowy??? Do tego karta WiFi jak piszą nabywcy z dolnej półki o słabym zasięgu i niezbyt mocne głowice telewizyjne. Moim skromnym zdaniem lepiej zainwestować w Panasa 58DX780 (ew. 58DX750) lub Sony 55XD9305. Są też przekątne 65". Tu przynajmniej nie ma skarg na jakość wykonania obudowy czy jakość zastosowanych komponentów, a i jakość obrazu jest wyżej oceniana niż na Samsungu KS7000. Oczywiście, jeśli w przypadku usterki obudowy, nie będzie dla Ciebie problemem, sklejanie przez serwis obudowy taśmą dwustronną, to kupuj śmiało KS7000, w końcu to Twoje pieniążki i Twoja decyzja.
 
Ostatnia edycja:

lemon 1971

New member
akurat problem z odstajaca obudowa jest tylko w modelu ks 7000 a gosciu jest zainteresowany modelem 7500 ,,,ogolnie sam idz do marketu wez jakis plik na usb i sprawdz co dla ciebie jest najlepsze i jakie sa roznice w obrazie na roznych modelach,,,,a czytajac na forach wypociny niektorych fachowcow nic nie kupisz ,,,,,,bo dla niektorych nawet telewizor za 20 tysi bedzie mial wady
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moim skromnym zdaniem,dla niektórych wszystkie TV są do d...Oprócz tych co sami kupili,lub mają zamiar kupić....
 

Salah Ad-Din

New member
a co bardziej polecacie 65ks7000 czy 65ju7000 lub :
- Philips 65PUS7101
- Philips 65PUS7120
- Sony KDL-65W855C 5 lat gwarancji
- LG 65UH7507
- SONY KD-65XD8599
- LG 65UF850V
 

Seizo

Active member
Bez reklam
akurat problem z odstajaca obudowa jest tylko w modelu ks 7000 a gosciu jest zainteresowany modelem 7500
Ludzie narzekają tutaj na odstajaca obudowę nawet w KS800

a co bardziej polecacie 65ks7000 czy 65ju7000 lub :
- Philips 65PUS7101
- Philips 65PUS7120
- Sony KDL-65W855C 5 lat gwarancji
- LG 65UH7507
- SONY KD-65XD8599
- LG 65UF850V
Moim zdaniem KS7000 tylko sprawdz matryce pod kątem bad pixeli.
 

BreakingBad

New member
masz kolego calkowita racje
Dzięki wielkie Panowie za wszelkie odpowiedzi i pomoc! Byłem wczoraj w Saturnie, miałem okazję zobaczyć w akcji KS7500, niestety tylko w wersji 49", 55 calowej nie było na wystawie.
Wrażenia po prostu niesamowite, obraz, barwy po prostu fenomenalne.
A oczywiście, że fetyszyści (a.k.a "Specjaliści" przez duże S) zawsze znajdą jakieś wady i będą narzekać, nie mniej jednak jak dla mnie, telewizor spełnia wszystkie wymogi, które miałem. Byle do października, bo właśnie wtedy planuję zakup :)
 

BreakingBad

New member
Miałeś swój materiał na testy czy demo sklepu? Ja bym Jeszce raz rozważał większy płaski niż mniejszy zakrzywiony. ☺

Niestety tylko sklepowe demo. Wiem, że nie są one jakoś bardzo wiarygodne, nie mniej jednak moje wrażenia popierały youtubowe filmiki z testów, na których obraz z 'normalnego' materiału wyglądał równie dobrze - a może nawet i lepiej.

Większego telewizora, niż 55 cali zdecydowanie nie potrzebuję, bo będzie on już dla mnie po prostu zbyt duży. Od kilku dobrych lat jedyny ekran który widzę, to ten 15 calowy w laptopie, lub 21 calowy, dosyć stary monitor do konsoli, także ten KS7500 w wersji 55 calowej będzie dla mnie i tak mega szokiem i przepaścią, jeśli chodzi o różnicę :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Niestety tylko sklepowe demo.
Sklepowe demo prezentuje się bardzo dobrze nawet na najtańszych budżetowych telewizorach UHD bo do tego celu zostało to zaprojektowane. W domu takich treści nie będziesz oglądał więc zgraj swój testowy materiał (SD, HD, FHD) na pena i wybierz się ponownie do tego sklepu.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Sklepowe demo prezentuje się bardzo dobrze nawet na najtańszych budżetowych telewizorach UHD bo do tego celu zostało to zaprojektowane. W domu takich treści nie będziesz oglądał więc zgraj swój testowy materiał (SD, HD, FHD) na pena i wybierz się ponownie do tego sklepu.

A po co ma iść ponownie do sklepu, skoro sam wie najlepiej??? Napiszesz, że na kanałach SD i HD chodzi średnio czy że wokół małych białych obiektów na czarnym tle widać jasną poświatę, to Ci odpisze, że jesteś "super specjalistą", czyli że szukasz dziury w całym :) Niech słucha dalej osób sprzedających RTV i niech dalej kieruje się demkami UHD dostępnymi na sklepach i filmikami 4k z Youtube. Skoro mu TV pasuje, to niech bierze, w końcu to Jemu TV ma się podobać :)
 

Salah Ad-Din

New member
no i właśnie, pochodziłem dziś po mediaexpert, rtvagd, neonetach i moę powiedzieć że na tych ich demkach żaden ale to żaden TV nie zrobił na mnie wrażenia nawet te za 10 tys zł. :/ mój stary szajsung LE46A656A gdy włącze demo samsunga i ustawie kolory i kontrast, podświetlenie zabija to co tam widziałem. Mam teraz mętlik w głowie bo na żadnym czerń nie była wcale taka czarna :/

nie było tego nad czym się zastanawiam PUS7101 , ju7000 ,ale nie wiem czy mnie one zadowolą :/ inna sprawa źródło sygnału.

Skąd mogę ściągnąć na pena dema do testowania TV jak pojadę do mediamarktu bo ponoć tam mają najlepsze stoisko do philipsa. Chcę zobaczyć na dobrym sygnale te TV a zwłaszcza PUS7101 do którego kiki mnie namawia i mówi że znacznie lepszy niz ju7000
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
no i właśnie, pochodziłem dziś po mediaexpert, rtvagd, neonetach i moę powiedzieć że na tych ich demkach żaden ale to żaden TV nie zrobił na mnie wrażenia nawet te za 10 tys zł. :/ mój stary szajsung LE46A656A gdy włącze demo samsunga i ustawie kolory i kontrast, podświetlenie zabija to co tam widziałem. Mam teraz mętlik w głowie bo na żadnym czerń nie była wcale taka czarna :/

nie było tego nad czym się zastanawiam PUS7101 , ju7000 ,ale nie wiem czy mnie one zadowolą :/ inna sprawa źródło sygnału.

Skąd mogę ściągnąć na pena dema do testowania TV jak pojadę do mediamarktu bo ponoć tam mają najlepsze stoisko do philipsa. Chcę zobaczyć na dobrym sygnale te TV a zwłaszcza PUS7101 do którego kiki mnie namawia i mówi że znacznie lepszy niz ju7000

Jeśli chcesz mieć dobrą czerń, to Philips 7101 nie jest dobrym wyborem, bo na żadnym IPS-ie czerń nie jest dobra. Jeśli chcesz mieć dobrą czerń to tylko TV na matrycy VA.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
a w czym ks jest lepszu od ju ?

1. Szeroka paleta barw.
2. Znacznie wyższa jasność matrycy, na JU7000 wsparcie dla HDR jest wyłącznie prowizoryczne.

Na minus KS względem JU:
1. Jakość wykonania.
2. Brak żyroskopu.
3. Brak standardowego pilota na wyposażeniu.
4. Brak 3D - tylko dla niektórych może być wadą.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry