Samsung - seria Ks i pomoc w wyborze

rafcio76r

New member
Bez reklam
nawet nie zwróciłem uwagi na to ze Philips 7101 jest na ipsie :/

Największą zaletą IPS są super kąty patrzenia, a wadą słaba czerń. Jeśli ktoś będzie często oglądał telewizję pod ostrymi kątami to IPS jest jedynym słusznym wyborem jeśli chodzi o TV LED. Jeśli ktoś ogląda na wprost i pod niewielkimi kątami to TV na matrycy VA będzie najlepszym wyborem.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
A po co ma iść ponownie do sklepu, skoro sam wie najlepiej??? Napiszesz, że na kanałach SD i HD chodzi średnio czy że wokół małych białych obiektów na czarnym tle widać jasną poświatę, to Ci odpisze, że jesteś "super specjalistą", czyli że szukasz dziury w całym :) Niech słucha dalej osób sprzedających RTV i niech dalej kieruje się demkami UHD dostępnymi na sklepach i filmikami 4k z Youtube. Skoro mu TV pasuje, to niech bierze, w końcu to Jemu TV ma się podobać :)
Nie rozumiem tylko po co zakładać wątek i zawracać ludziom dupę skoro i tak zrobię po swojemu, bo fachowcy w sklepie pokazali mi demo UHD przez co musiałem zmienić gacie. Ten to jeszcze pół biedy, bo celuje w dobry model ale jest cała masa durni, którzy to kupują najtańszy TV UHD tylko i wyłącznie na pokaz i myślą że będą przez to na topie. W domu po podłączeniu do naziemnej ten zachwyt bardzo szybko mija. Takim to powinni dodawać w pakiecie to wyświetlane demo aby później nie wstydzić się przed rodziną czy sąsiadami.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie rozumiem tylko po co zakładać wątek i zawracać ludziom dupę skoro i tak zrobię po swojemu, bo fachowcy w sklepie pokazali mi demo UHD przez co musiałem zmienić gacie. Ten to jeszcze pół biedy, bo celuje w dobry model ale jest cała masa durni, którzy to kupują najtańszy TV UHD tylko i wyłącznie na pokaz i myślą że będą przez to na topie. W domu po podłączeniu do naziemnej ten zachwyt bardzo szybko mija. Takim to powinni dodawać w pakiecie to wyświetlane demo aby później nie wstydzić się przed rodziną czy sąsiadami.

Ludziom niestety nie dogodzisz:) Napiszesz jako osoba bezstronna a nie "handlarz" TV - o wadach danego modelu, to jeszcze Ci taki delikwent "stęka", że te wady są tak naprawdę "urojone" i że ważniejsza jest opinia "handlarza", który w pierwszej kolejności poleca to, od czego ma największą prowizję od sprzedaży. Samych sprzedawców doskonale rozumiem, ponieważ taka jest ich praca i stanowi źródło ich utrzymania. Nie mogę natomiast zrozumieć laików, którzy pytają, a i tak wszystko wiedzą najlepiej. W każdym razie jak będą potem wylewać żale na forum, że są zawiedzeni zakupem, to niech podziękują za doradztwo sprzedawcom oraz innym laikom uważającym się za mega ekspertów z zakresu nowoczesnych technologii :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Dokładnie święte słowa co piszecie...
Powiedzcie mi lepiej bo mam dylemat ... czy przy kącie oglądania
20-25 stopni od środka ekranu z odległości 3-3,5m na matrycy VA
będzie już degradacja kontrastu i koloru i trzeba już brać IPS-a ?
Czy VA da jeszcze radę ...
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Moje spokojnie dają sobie radę (Samsung seria D i F) więc nie celowałbym tutaj w IPSa, ale i tak sprawdziłbym to w sklepie bo VA innemu VA może być nierówne.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak jak napisał kolega Seizo, matryce VA różnią się nieco kątami patrzenia i na jednych są one lepsze, a na innych gorsze. Dlatego trzeba sprawdzić je na sklepie, wprawdzie często jest to w warunkach sklepowych utrudnione z uwagi na umiejscowienie TV na ekspozycji, ale jeśli jesteśmy mocno zainteresowani zakupem danego modelu, to możemy poprosić obsługę sklepu o takie umiejscowienie TV, aby można było sprawdzić kąty przy określonej odległości.
 

barburian

New member
Bez reklam
Celuję obecnie w 2 TV na VA :
65XD9305 lub 65PUS7601 ( tylko szkoda że jest 8-bits + FRC )

Na IPS - tylko w grę wchodzi 65UH950V
Na USA-ńskim forum jakiś tester się wypowiadał że ponoć ten LG ma poziom
czerni jak KS7000 i DX800 - jeśli to by była prawda to wart rozpatrzenia, ale nie ma na razie zbyt dużej ilości testów tego TV.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Celuję obecnie w 2 TV na VA :
65XD9305 lub 65PUS7601 ( tylko szkoda że jest 8-bits + FRC )

Na IPS - tylko w grę wchodzi 65UH950V
Na USA-ńskim forum jakiś tester się wypowiadał że ponoć ten LG ma poziom
czerni jak KS7000 i DX800 - jeśli to by była prawda to wart rozpatrzenia, ale nie ma na razie zbyt dużej ilości testów tego TV.

Nie wiem, być może trafiłem na dwa trefne egzemplarze LG 65UH950 w Saturnie, ale obydwa miały słabą czerń, widać było szarość już w warunkach sklepowych i na różnych ustawieniach obrazu. Do tego słabe kąty jak na IPS oczywiście. Jeśli chodzi o czerń i kąty w TV na matrycy IPS to znacznie lepsze wrażenie na mnie i na koledze sprawił znacznie tańszy Soniak 65XD8505. Najlepiej idź do sklepu i sam przetestuj. No nie wiem, albo na rynek USA wyszedł UH950 na innej - lepszej - matrycy, albo tester wykonał tzw. test sponsorowany, albo miałem wyjątkowego pecha i trafiłem na dwa trefne egzemplarze. Nie powiem, LG czerń miał wyraźnie lepszą niż na tegorocznych Philipsach na IPS-ie, ale ta czerń w LG na pewno nie była tak "czarna" jak w TV na matrycach VA i nijak miała się do Panasa 58DX730 na matrycy VA, którego miałem okazję sprawdzać czy choćby do Samsunga KS7000.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pamiętacie Panasa z serii AX900, na IPS? Jedynie on mógł poszczycić się niezłą czernią, mając jednak pełne, strefowe podświetlenie FALD, ale kosztował krocie. Każdy inny IPS, w warunkach kinowych tylko zapiszczy i stuli ogon. Philips zamaskuje trochę szarość czerni po włączeniu ambilight.

20 stopni jest OK generalnie dla Panasonica DX7x i Sony XD93. Samsung KS trochę mnie rozczarował, mając węższe kąty, niż Panas i Sony.

Ciekawi mnie 65PUS7601. Jak dadzą dobrą matrycę i filtry, może być naprawdę dobrze przy tych 128 strefach.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie tylko może być ale jest świetny.
Strefowe podświetlenie narobi zamieszania.
No i cena 65PUS7601- świetna z kalibracją.
 

Marcinek_189

New member
https://zapodaj.net/images/dfb79bc30784e.jpg
https://zapodaj.net/images/da77724ea0e4a.jpg
wyżej przedstawione zdajecie to ks7500 czy to norma w tych modelach po środku mniej więcej rozkleja się obudowa? za TV dałem 5100zl w seri ks7000 to podopno się działo to 49ks7500 zostało polecone wart uwagi na tym forum i jestem zadowolony porucz tej obudowy kuje w oko i podczas montażu parę odcisków na ekranie co nie idzie osunąć na sucho za pomocą szmatki załączonej w zestawie... Dodam że reklamacja już nie wchodzi w grę gdyż najbliższy rok raczej tv będzie poza granicą polski a w oko kuje i pod dobrym kątem świeci się ekran od środka...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz sprawdzać czy nie odchodzi.Wiele osób ma z tym duży problem. Piszemy o tym wszystkich zainteresowanym od samego początku.
Inny problem który też trzeba sprawdzać to nagły wysyp pikseli martwych.
 

Marcinek_189

New member
Czyli wniosek taki ze jeśli chodzi o jakość oglądania to 100% banan lecz wykonanie niestety ja nie jestem zadowolony tym bardziej za taka cenę... Druga sprawa da się jakoś to naprawić by ta obudowa wyglądała tak jak powinna i przy okazji usunąć odciski palców gdyż nie mogę ściereczka zlikwidować ?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Mi bardziej przeszkadza bałagan z kablami,wszystko można naprawić,zobacz może da radę wcisnąć,może wyszło z zatrzasków.Jak nie to serwis.co do odcisków palców,to worek zdejmuje się na końcu montażu...Teraz to odrobinę czystej wody na ściereczkę,przecieramy i później delikatnie na sucho.
 

Marcinek_189

New member
Ok spróbuje z wilgotną szmatka, mi akurat kable nie przeszkadzają gdyż dużo ich nie mam, a i ciekawe rozwiązanie w ks7500 zrobili z oddzielnym modułem wszystkich złączy. Bardziej ta odchodząca obudowa mnie martwi, ale ok skoro da się naprawić to nie jest źle jeśli chodzi o zatrzaski to próbowałem jakoś delikatnie ja wcisnąć lecz jak puszcze obudowa odchodzi niestety...
 
Do góry