58" lub 60" - 4K,matryca 100Hz do 9k

qubic

New member
58"/60"
Zakładam nowy temat dla osób które planują zakup tv większego niż 55" a mniejszego niż 65".
Przeglądając oferty i fora zauważyłem znikomy wręcz wybór w tych rozmiarach a za to sporą liczbę osób które oglądają obraz tv z odległości 2-3m. Wydaje się, że w takim przypadku 58" lub 60" może spełnić aż z nawiązką marzenie o "dużym ekranie" nie nadwyrężając tak bardzo budżetu jak modele 65".
Wpisujcie swoje typy oraz wady i zalety modeli.

Moje to(na razie tylko te analizowałem):

Panasonic 58 TX-DX750 - cena 6,5k, super matryca, prosty w obsłudze firefox, tv Anywhere
Panasonic 58 TX-DX780 - cena powyżej 7,5k, lepiej wyposażona wersja 750
Samsung 60KS8000 - cena około 9k, wszystkomający, Tizen
Samsung 60KS7000 - cena 7,5k
TCL U58S7806S - CCC cena czyni cuda 3,5k
 
Ostatnia edycja:

qubic

New member
kuź..wa, że tak powiem. dzisiaj po długiej rozmowie facet mi odradził DX750. pokazał mi jak wariują po jakimś czasie na przykładzie CX. matryca zamienia się w stroboskop. nie wiem co o tym myśleć, nie ma już dla mnie modelu.
60KS8000 nie ma gdzie zobaczyć, nikt tego nie sprowadza.
chyba najsensowniejszym rozwiązaniem to wziąć 60KS7000 i gwarancję na 5 lat.
albo nie fisiować i poczekać na PUS7601 albo się wkur... i kupić TCL U58S7806S i poczekać na lepsze czasy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model CX pisałem, że to słabe telewizory.
Model DX750 nie ma nic wspólnego, więc sprzedawca pojechał sobie daleko wyobraźnią.
TCL 58S7806 w swojej klasie nie ma równych.
Model 4K, 100Hz, bardzo dobre skalowanie , odbieranie większości podanych plików, extra cena i to z kalibracją gratis.
CCC ma tu ogromne przełożenie.

Model PUS7601 - będzie tylko w wielkości 65" - dostępny we wrześniu.
Cena dla niebieskich członków forum specjalna z kalibracją.

Na wszystkie modele, jak będziesz zalogowany w klubie HDTV, masz specjalną ceną z kalibracją.
 

qubic

New member
już się zarejestrowałem w klubie.
poszukiwanie doskonałości w telewizorze jest wyjątkowo trudne i coraz mniej zabawne. jak się człowiek przypatrzy to każdy model już nie wspominając o producencie ma jakiś feler a finał jest taki, że człowiek poszukujący tv, mając do wydania kilka tysięcy a raczej bliżej 10k jest mocno skonfundowany.

podsumowanie moich poszukiwań:
odległość od tv dokładnie 3 metry, w sklepie zachowując tą odległość wyeliminowałem wielkość 65" oglądając samsunga 65KS7000 - po prostu gałki oczne miałem zmęczone. sam już nie wiem czy jeszcze brac pod uwagę 65". ciężko jest w sklepie tak potestować bo mają dziwną manię ustawiania największych rozmiarów w najwęższej alejce.
przeszedłem na rozmiar 58/60" i tutaj po eliminacji pozostały dwa modele
panasonic tx-58dx750/780 w sklepach nie ma tylko niższe modele
samsung ue60ks7000 nie ma w sklepach tylko 55 albo 65"
samsunga serii 8000 nie widziałem nigdzie
za to oglądałem TCL s7806s w którym jest fajny obraz w stosunku do ceny czyli CCC

no i to by było na tyle. najbardziej opłacałoby się kupić 65" PUS 6521, samsunga ks7000 ale obawiam się jednak czy w codziennym użytkowaniu nie będzie jednak mało komfortowy bo w sklepie ujdzie ale wiadomo, że w sklepie jest inny efekt skali i np. tv 32" który stał obok w pierwszej chwili omyłkowo wziąłem za monitor ;)
 

qubic

New member
może ktoś ma doświadczenia z tv UHD 4K w rozmiarze 65" oglądanym z odległości 2,6-3 metry i mógłby opisać wrażenia w dłuższym okresie użytkowania?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Poszukiwanie doskonałości w telewizorze jest wyjątkowo trudne" - to pełna zgoda - szczególnie, że to ma być najtańszy telewizor 4K i 100 Hz na rynku.
Przy tej odległości nawet upscalowane programy z poziomu TVPHD grają bardzo dobrze. A z poziomu bluraya, materiały z aplikacji fullhd - znakomicie.
 

qubic

New member
kiki możesz mi wysłać ceny dla niebieskich? następujących modeli
panasonic 58dx750
panasonic 58dx780
samsung 60KS7000
i ew. philips 65PUS6521
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do wrażeń w codziennm oglądaniu odpowiem jak tylko nabędę 58", jednak u mnie to realnie będzie 4-5m.
Napisze jednak dość szczegółowo o swoich wrażeniach i przemyśleniach. Zdecydowałem sie na 58DX780E i czekam na cenę od Kiki'ego :)
 

martingg

Member
itepe podziel się wrażeniami ja mam do TV około 4-4,3m więc podobna odległość .... zdecydowałem się już na TCL U58S7806S tyle, że wczoraj poszedłem do Media Expert i to był błąd :p
stały obok siebie na jednej półce 55" 58" 65" i między 55, a 58 było już widać różnicę mimo, że to tylko 3", ale między 58" a 65" to już było małe wow ;) po prostu 65" to już jest ogromny TV (zapewne do czasu przyzwyczajenia się oczu i powieszenia na ścianie, ale jednak!) i mam ciągle rozkminę 4k 58" za 3200 czy za 5k 65" FHD .... :/
 

qubic

New member
itepe podziel się wrażeniami ja mam do TV około 4-4,3m więc podobna odległość .... zdecydowałem się już na TCL U58S7806S tyle, że wczoraj poszedłem do Media Expert i to był błąd :p
stały obok siebie na jednej półce 55" 58" 65" i między 55, a 58 było już widać różnicę mimo, że to tylko 3", ale między 58" a 65" to już było małe wow ;) po prostu 65" to już jest ogromny TV (zapewne do czasu przyzwyczajenia się oczu i powieszenia na ścianie, ale jednak!) i mam ciągle rozkminę 4k 58" za 3200 czy za 5k 65" FHD .... :/

jak masz 4 metry do tv to na twoim miejscu brałbym 65" :) gorzej jest u mnie bo mam tylko 3m i tutaj to już trochę jednak się błądzi wzrokiem po ekranie
 

martingg

Member
zasugerowałem się "jednak u mnie to realnie będzie 4-5m" :) widocznie omylnie ;) no właśnie mam z tym dylemat ...... 4k 58" za 3200 czy 65" FHD za 5k :/
 

martingg

Member
No na pewno :) wiadomo technika idzie do przodu widać to na każdym kroku, tyle, że 4k 65" jakiś sensowny to wydatek 6-7 tysi a to już za dużo w moim odczuciu :)
 

qubic

New member
no to ja sobie zamówiłem ( na własne życzenie ) ;) Samsunga UE60KS7000 z Neo za 6499zł. aktualnie jest promocja. odbiór w sklepie więc postaram się zweryfikować wykonanie i obraz na miejscu zanim zakupię.
na dzień dzisiejszy zarówno Panasonic jak i Samsung są w prawie takiej samej cenie. jak zaczynałem poszukiwania jakiś czas temu to ten model samsunga kosztował 7500 teraz tysiąc mniej. jeszcze się zastanawiam nad rozszerzoną gwarancją ale to już pomyślę przy odbiorze.
dziękuję wszystkim z forum za cenne rady i podzielenie się wiedzą z użytkowania tv.
 

qubic

New member
jak najprościej przetestować tv w sklepie pod kątem jakości wykonania i działania podzespołów i systemu? skąd pobrać jakiś materiał testowy ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
no to ja sobie zamówiłem ( na własne życzenie ) ;) Samsunga UE60KS7000 z Neo za 6499zł. aktualnie jest promocja. odbiór w sklepie więc postaram się zweryfikować wykonanie i obraz na miejscu zanim zakupię.
na dzień dzisiejszy zarówno Panasonic jak i Samsung są w prawie takiej samej cenie. jak zaczynałem poszukiwania jakiś czas temu to ten model samsunga kosztował 7500 teraz tysiąc mniej. jeszcze się zastanawiam nad rozszerzoną gwarancją ale to już pomyślę przy odbiorze.
dziękuję wszystkim z forum za cenne rady i podzielenie się wiedzą z użytkowania tv.

Na premierę 60KS7000 kosztował 7890 zł. Chciałem go kupić tuż przed Euro właśnie w neonecie w ówczesnej promocji za 7195 zł plus 400 zł w bonach do Decathlona. Zamówiłem przez sklep, ale podczas sprawdzania matrycy znalazłem 10 bad pixeli i dlatego go wówczas nie kupiłem. Obudowa była ok. Najniższa cena w tym sklepie i w ogóle na rynku na ten model była jakieś 3 tygodnie temu za 6690 zł. Obecnie cena standardowa spadła do poziomu 6999 zł. Po uwzględnieniu rabatu - cena końca 6499 zł. W okolicach listopada zapewne będzie go można kupić w cenie promocyjnej poniżej 6k. Sprawdź na sklepie obudowę oraz matrycę. Jeśli potrzebujesz materiałów testowych to podaj na priva adres mailowy, to Ci podeślę. Na kiedy masz przewidzianą dostawę TV do sklepu???
 
Do góry