65" Philips 65PUS7101 czy Samsung UE65KS7000

qubic

New member
Witam,
zastanawiam się nad nowym tv. Czy moglibyście doradzić który z tych modeli kupić i gdzie i za ile? A może jakieś inne propozycje? Czy 65" nie będzie za duże z odległości 2,5-3,5 m? Może lepiej 60"?
Pozdrawiam
 

qubic

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,3 do 3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
wisi
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
z boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
plazma LG
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
wifi,usb,ambilight,strumieniowanie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
nc+
10.Jakie urządzenia ?
dekoder, mac mini, audio
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
przyrodnicze, informacyjne, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie
16.Preferencje co do marki ?
nie mam
17.Preferencje co do wielkości ?
65"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
9k
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
brak
 

qubic

New member
ambilight można chyba lekko obejść np. lightberry. niemniej, fajnie to mieć w oryginale.
właśnie odpowiedział mi obecny użytkownik samsunga ks7000 a wcześniej philipsa pus8700 i jednak poleca samsunga jako mniej kłopotliwego w użytkowaniu.
 

qubic

New member
Witam,
pytanie z serii co wybrać po zastanowieniu nad wielkością LCD? Doszedłem do wniosku że jednak lepiej będzie 60"?
LG 60UH6257 czy SAMSUNG UE60KS7000?
Oba świeże modele, fajne możliwości, matryce 100Hz,slimy,cienkie ramki,fajne systemy webos i tizen, ale samsung około 2k droższy.Czy jest sens dopłacać?
Oglądam z odległości około 2,5-3m.
Mam nadzieję, że ktoś doradzi.Pozdrawiam.
 

qubic

New member
przepraszam ale pomyliłem modele podając LG czy Samsung. powinienem napisać LG 60UH6507.
jeśli chodzi o wielkość matrycy to doszedłem do wniosku, że 65" będzie za duża. w MM oglądałem KS7000 65 i 55 " bo nie mieli 60 i tak naprawdę byłem już zdecydowany na samsunga 65KS7000 do czasu jak sygnał był w 4k. potem sprzedawca pokazywał różne kanały HD i słabsze i niestety z tej odległości z jakiej zazwyczaj oglądam tv tzn. 2,5-3,5 występuje straszna pikseloza i błądzenie wzroku po ekranie. po 15 minutach takiego przeglądu oczy mnie bolały.
potem był pokaz z tej samej odległości na 55" i muszę przyznać, że ogląda się znacznie spokojniej i wzrok się tak nie męczy.
gdyby wszystkie programy były w 4K to spokojnie brałbym 65" ale niestety w gorszej jakości wzrok się szybko męczy.
Philips z ambilight to jest super sprawa ale nigdzie niestety tego sprzętu nie chcą polecać i nic nie wiadomo raczej odradzają bo się zawiesza, przynajmniej tak mówią u mnie na wsi... ;)
 

qubic

New member
edit

Witam,
pytanie z serii co wybrać po zastanowieniu nad wielkością LCD? Doszedłem do wniosku że jednak lepiej będzie 60"?
---LG 60UH6257---(edit-powinien być LG 60UH6507-pomyliłem się w oznaczeniach) czy SAMSUNG UE60KS7000?
a więc poprawnie pytanie brzmi: LG 60UH6507 czy Samsung UE60KS7000 ?
Oba świeże modele, fajne możliwości, matryce 100Hz,slimy,cienkie ramki,fajne systemy webos i tizen, ale samsung około 2k droższy.Czy jest sens dopłacać?
Oglądam z odległości około 2,5-3m.
Mam nadzieję, że ktoś doradzi.Pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam ten LG 60UH6507 to też słaba matryca IPS- WRGB i 60 Hz.Polecam Samsunga UEKS7000 ale 55 cali,a jeszcze lepiej Samsunga UE55KS8000 jest lepiej wykonany,nie ma żadnych z nim problemów.Jest jeszcze Panasonic,Sony,Philips ?
 

qubic

New member
Witam ten LG 60UH6507 to też słaba matryca IPS- WRGB i 60 Hz.Polecam Samsunga UEKS7000 ale 55 cali,a jeszcze lepiej Samsunga UE55KS8000 jest lepiej wykonany,nie ma żadnych z nim problemów.Jest jeszcze Panasonic,Sony,Philips ?

wszędzie podają 100Hz ale rzeczywiście może to być stara matryca.
co do samsunga UE60KS7000 to podobno różni się od 55" i 65" ramką która jest ciut szersza.
a dlaczego polecasz właśnie 55" ? coś jest nie tak z wersją 60"?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Wypalanie matryc w sklepach to normalka. Każdy tv z ustawionym obrazem hdr z podświetleniem na 100% na 12 godzin lub dłużej dzień w dzień wypali matrycę. W Sony też się to dzieje.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Sam piszesz,że 55" nie męczy Tobie oczu ? I tak ważne jest źródło,sygnał,jaki dostarczysz do TV "z g..na bicza nie ukręcisz" Jak możesz to wybierz się do sklepu z własnym materiałem i sam zobaczysz co Tobie się podoba ?
Panasonic TX-58DX750E,ť Panasonic TX-58DX780E,ť Samsung UE55KS8000
 

qubic

New member
Sam piszesz,że 55" nie męczy Tobie oczu ? I tak ważne jest źródło,sygnał,jaki dostarczysz do TV "z g..na bicza nie ukręcisz" Jak możesz to wybierz się do sklepu z własnym materiałem i sam zobaczysz co Tobie się podoba ?
Panasonic TX-58DX750E,ť Panasonic TX-58DX780E,ť Samsung UE55KS8000

dokładnie. w domu mam sygnał z nc+ więc z tym nie jest najgorzej.
z tymi 55" to lejesz miód na moje uszy bo sam wiesz, jaka jest różnica w sklepie między 55" a 65" ;)
np.ten KS7000 to 6000 za 55" a 9000 za 65"czyli połowa ceny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź koniecznie martwe piksele - bo ludzie oddają ten model . I sprawdź również również po dłuższym graniu czy nie odkleja się ścianka z tyłu.
Philips 65PUS7101 - jest teraz w super cenie .
 
Do góry