TV do filmów, seriali i gier ~2500PLN

dethredmoon

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 lub 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? rolety i ciemnośc w pokoju ;)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam, pierwszy zakup TV
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Niski input lag (<40~ms)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? z PC / PS4, na telewizorze nie mam zamiaru oglądać telewizji :D
10. Jakie urządzenia? PC/ps4/pendrive
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~4h dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa byłaby super, jak będzie błyszcząca to ujdzie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? niekoniecznie - PC stoi w tym samym pokoju
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 1-2h dziennie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 47" i większe
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jeszcze nie wiem :) 1wszy tv
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór, sporadycznie dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 PLN jest takim progiem początkowym jak jest coś wartego tych +500zł to coś wykombinuję (budżet stoi w okolicach 3kpln, ale muszę dokupić vese i pada)

Dodatkowe informacje: Telewizor będzie przeznaczony typowo do oglądania filmów i seriali jak i grania. Nie mam zamiaru podłączać kablówki/ naziemnej. Głośniki w tv nie mają dla mnie znaczenia mam swoje kolumny. Wciąż zastanawiam się nad wyborem fHD czy 4K, ale widząc pędzącą technologie wolę chyba zainwestować w 4k (nie jest to twarde postanowienie). Fajnie byłoby posiadać coś od philipsa z Ambilight lub możliwość późniejszego dokupienia i zainstalowania takiego systemu (np. raspberry pi + paski led).

Moje propozycje:
PHILIPS 55PUH4900
Philips 49PUH4900/88
SAMSUNG UE48JU6000
Panasonic TX-48CX400E

Doradzicie? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wykombinuj na Philipsa 49PUS6561- czyli 4K, 100Hz, Ambilight, Android, Kodi, MxPlayer.
W klasie cenowej masz bardzo dobry model 4K, 100Hz - TCL 50S7806.
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny i kalibrację profesjonalną gratis.
 

dethredmoon

New member
To wykombinuj na Philipsa 49PUS6561- czyli 4K, 100Hz, Ambilight, Android, Kodi, MxPlayer.
W klasie cenowej masz bardzo dobry model 4K, 100Hz - TCL 50S7806.
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny i kalibrację profesjonalną gratis.

Philips 49PUS6561 z 3500 robi mi się prawie 4k (pad+vesa), widziałem innych wątkach że polecacie ten telewizor co prawda ma wszystko czego wymagam więc kwestia dla mnie do przemyślenia,

TCL 50S7806 nie widzę jego ofert w internecie chyba, że model z dopiskiem S na końcu to to samo (model z ekspozycji 2600PLN innych ofert nie ma, w razie wcześniejszego zapoznania się z ewentualnymi uchyleniami jakości tj jakieś rysy na podstawie delikatne na ekranie warto wziąć?).

Co to znaczy być niebieskim? bo jestem zielony :-D i nie wiem co oznacza to pojęcie.
 

dethredmoon

New member
Niebieski czyli zalogowany w klubie HDTV :
<link>
TCL są dostępne nowe modele.
Philips kosztuje dla niebieskich dużo taniej.

TCL nowe modele? tzn można jakiś przykład bo jednak kiepsko jak nie ma tego w ofercie sklepów :p

Na jakiej zasadzie działa "zniżka" dla członków klubu HDTV? Idę do sklepu i siemka ja od kiki-ego tutaj glejt na zniżkę czy zniżka obowiązuje w waszym autorskim sklepie?

Kolejna sprawa jak wygląda koszt eksploatacji, wiadomo wszystko kiedyś się psuje. Jakie są najczęstsze usterki występujące w takich telewizorach i ile średnio takowe kosztują?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCLe są dostępne w specjalnej cenie dla niebieskich razem z kalibracją.
Napisz proszę na PW dostaniesz info.
 
Do góry