55-58", 120hz, RGB, 4K 5000-6000 zł, realne ?

penny

Member
Trochę namieszam, ale do końca tyg będzie coś z tych poniżej. Trochę finanse, ale też nie chcę się ładować w 4K z taką kasą, bo jest zbyt wiele niewiadomych co do ich przyszłości.

Rozważam takie modele:
4K
- Philips PUS6561 - około 4100 zł
- TCL 58S7806 - około 3400 zł

FHD
- Samsung K6300 - około 3650 zł (UE55K6370AS Curved to chyba to samo ?)

Mam ochotę wejść w TCL z uwagi na cenę (mała strata, a coś chyba da się na nim oglądać), do tego rozmiar i porządne parametry matrycy. Zastanawia mnie jedynie jakość obrazu i multimedia, DLNA i takie tam. Może niepotrzebnie ?

Natomiast w Philipsie przez lata było tyle problemów, że trochę mnie dziwi, że ktoś to jeszcze je kupuje (sam byłem tego świadkiem pracując w sklepie, mnóstwo przypadków, czarnych ekranów, wykrzaczonych po wyciągnięciu z pudełka, zwrotów i załamanych klientów) i mimo dużej poprawy, dalej jest jakieś "ale" w tegorocznym mimo, że to już było przerabiane ...
Najbardziej martwi mnie powtórka z tamtych: resety i problemy z dźwiękiem na kino domowe, chyba, że jest coś jeszcze o czym warto wspomnieć.

Podsumowując mile widziane:
- tv pod PS4 i jego następcę, telewizja raczej przy świetle, przynajmniej minimalnym. Kąty raczej bez znaczenia. Odtwarzanie plików multimedialnych na wysokim poziomie (płynność, kodeki) i stabilna w miarę szybka praca. Do tego cena...czyżby TCL, a może jednak FullHD na te 4-5 lat ?

Jutro obadam je w sklepie, chyba, że jest coś jeszcze do 4000 zł w 4K lub FHD do 3000-3200 zł w tych rozmiarach, bo ten samsung kurcze sporo jak na FHD, ale nie ma zbytnio wyboru.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung KU6300 jest 50 Hz.
TCL i Philips są 100Hz.
Multimedia zdecydowanie lepsze są w Philipsie.
Philips 4K i 100Hz w wymiarze 55" - jest najlepsza ofertą, ale kasy 3,2 tyś jest za mało.
 

penny

Member
Samsung KU6300 jest 50 Hz.
TCL i Philips są 100Hz.
Multimedia zdecydowanie lepsze są w Philipsie.
Philips 4K i 100Hz w wymiarze 55" - jest najlepsza ofertą, ale kasy 3,2 tyś jest za mało.

50hz ? to teraz już zgłupiałem, gdzieś czytałem, że 100hz. Jakie są modele FHD 100hz godne polecenia.

Chodziło mi o to, że na FHD wydałbym najchętniej około 3200zł, a na 4K około 4 tys. i takich tvików poszukiwałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz 4K i 100Hz - Philipsa 55PUS6561z Ambilightem,Kodi, MxPlayer, HDR, Android. Jak będziesz niebieski to mieścisz się w klasie i masz kalibrację gratis.
Na Samsunga, Sony, Panasonica musisz dozbierać 2 tyś zł do tych samych parametrów.
Z modeli fullhd i 100 Hz masz:
- Philips 55PFT6510
- Panasonic 55CS630
- LG 55LF652
Na Sony 55" np masz za mało kasy.
 
Do góry