Pomóżcie ocenić i wybrać 55 cali tylko z dostepnych

Gizd

New member
Witam,

moja stara 60-siatka LG padła, wiec szukam czegoś nowego ale mam ograniczone możliwości bo musze sie ograniczyć do kilku modeli.
Nie chce 4K ani 3D ani krzywych. Tylko Full HD z jak najlepszym obrazem. 2HDMI i nic poza tym nie musi być. Dźwięk obojętny bo i tak idzie przez wzmacniacz.

- Telefunken A55F535A już go miałem ale padł po tygodniu wiec zwróciłem. Kanaly HD były powiedzmy O.K ale SD słabo.
- LG Electronics 55LF5929 mam teraz, obraz jakby ciut lepszy ale jasna ramka nie za bardzo mi sie podoba ale może trzeba sie przyzwyczaić.

Mogę jeszcze wziąć następujące modele, tylko czy to ma sens, czy obraz będzie lepszy?
- Philips 55PFK5500
- Panasonic TX-55CSW524
- LG Electronics 55LH545V
- Samsung UE55K5579
- JVC LT-55VU83A
- LG Electronics 55UH600V
- Panasonic TX-55DSW504
- Sony BRAVIA KD55X8005C
- Philips 55PFK6300
- LG Electronics 55LH604V
- Samsung UE55K5589
- Samsung UE55K5179

Ułożyłem ceny według wzrostu. Czy warto zamieniać ten LG, który teraz mam na jakiś z listy? Czy odczuje różnicę w jakości obrazu?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Gizd

New member
Dzięki, własnie o taki klucz mi chodziło. Szukać pod tym kontem?
Jak widać specjalnej wiedzy nie posiadam w tym temacie. :)
Dlatego zapytam banalnie. Te które podałem nie maja 100Hz?
Musze kupic jeden z podanych, poniewaz mam spory kupon na zakupy w jednym sklepie do wykorzystania. Tak ze nigdzie nie będzie taniej.
 
Ostatnia edycja:

Gizd

New member
Startuje od tego Telefunken za okolo 2 tys. Ale gdzieś do max. 4 tys. mogę ewentualnie wydać jeśli będzie sens.
Koniecznie cos z listy wyżej musi być.
Czy jest jakiś sposób na rozpoznanie, który ma 100Hz a który 50, bo w opisach próżno szukać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- Philips 55PFK5500 - ma 50 Hz

- Panasonic TX-55CSW524 = ma 50Hz

- LG Electronics 55LH545V = ma 50 Hz

- Samsung UE55K5579 = ma 50Hz

- JVC LT-55VU83A = ma 50 Hz

- LG Electronics 55UH600V = Nie znam.

- Panasonic TX-55DSW504 = 50 Hz
- Sony BRAVIA KD55X8005C - 100 Hz

- Philips 55PFK6300 = 50 Hz

- LG Electronics 55LH604V = 50 Hz

- Samsung UE55K5589 = 50Hz

- Samsung UE55K5179 = 50Hz

Masz tu kilka starych modeli.
I czemu z nich akurat musi być wybór ?
 

Gizd

New member
Super. Wielkie dzięki. Czyli tylko Sony BRAVIA KD55X8005C ma 100Hz z tej listy. Ma 100Hz bo jest UHD?
W sklepie gdzie musze kupic maja tylko te które podałem w ofercie.
Czyli tym Sony powinienem sie zainteresować?
Czy warto kupic UHD jeśli będzie sygnał tylko HD i SD TV?

Jeśli tak to rozszerzam liste o UHD. :)

- BRAVIA KD55X8005C
- JVC LT-55VU83A
- LG Electronics 55UH600V
- Samsung UE55KU6079
- Panasonic TX-55DXW604
- Telefunken C55U320A4CW-3D

Jeszcze o jedna rzecze chciałbym zapytać. W przypadku LG współczynnik PMI u innych inaczej oznaczane ale chyba chodzi o to samo. Czyli szybkość obrazu. Jeśli zauważam na TV ze dynamiczny ruch powoduje smużenie i jakby ciągniecie sie postaci to powinienem szukać TV z jak najwyższym PMI żeby to wyeliminować? Np. JVC LT-55VU83A ma 1500 Hz PPI i jeśli ma 100Hz do tego to powinien być dla mnie najlepszy z tej listy i wart wypróbowania w domu?

Niedziela w necie i cos tam sie zaczyna klarować. :)

- LG Electronics 55UH600V to by mi chyba najbardziej odpowiadało ze względu na funkcje Upscaling niby podciągającą obraz HD i SD do 4K czyli polepsza obraz a ja mam NC+ a oni najwyraźniej oszczędzają na Streamingu bo jakość jest słaba.

- JVC LT-55VU83A chyba by tez dobrze hulał, tylko nie wiem jak z podciąganiem jakości obrazu?

- Sony BRAVIA KD55X8005C ciut droższy czy warto?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PPi, PMI, PQi to czarowanie.
Wszystkie które podałeś znów są 50Hz - oprócz Sony.
Jeśli musisz u nich kupować to niech Ci ściągną 4K i 100 Hz z HDR:
- Philips 55PUS6561
Lub 58S7806 TCL, 4K , 100 Hz i odbiera materiały z HDR.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
55x8005 nie ma 100 Hz. A z tv ok 2000 to dałbym sobie spokój, bo jak sam stwierdziłes albo padnie szybko albo obraz zły. Co do tego skalowanie o 4K to też ostrożnie.
 

Gizd

New member
Już wymiękam z tym wyborem. Mam trzeci Tv w domu i znów nie pasi.
-Telefunken nie ma o czym mówić.
- Później był LG 55LF5929 i tu jakość obrazu mi odpowiadała na HD. Bywały zniekształcenia ale może by sie dało ustawić. Korzystałem tylko praktycznie z gotowych trybów. Nie pasowała mi jasna ramka i pilot jak z targu, mały, drobny do h... podobny. :) SD kiepsko.
- teraz mam JVC LT-55VU83A. Pilot O.k ramka tez. Obraz SD jest O.K z czego sie ucieszyłem ale HD jest kiepskie, mało ostre jakby zamglone, twarze nie naturalne, gorsze niż w LG chociaż JVC ma być niby 4K i myślałem ze dlatego może ma 100Hz.

Panowie może cos w ustawieniach da sie uratować? Dajcie proszę namiar na jakieś odpowiednie plansze albo gotowe ustawienia.

Albo jeszcze mam NC+ 5800SX może tu cos nie współgra?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Dopóki nie kupisz czegoś to ten wątek może mieć 100 stron a Ty kilkanaście tv przetestowanych w domu. Nie szkoda Ci czasu na thomsony, jvc, telefunkeny itp? kup cis markowego typu Samsung, Sony, LG Panasonic.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie masz 50Hz a dla Ciebie minimum 100 Hz.
Z dużych tylko TCL 58 ma i 100 Hz i 4K
 

Gizd

New member
Macie racje, gramolę sie przez plot a furtka otwarta. :) Tyle, ze nie przeskoczę tego ograniczenia ze sklepem.
Napisałem do nich jak radziłeś kiki czy mogą sprowadzić tego TCL albo Philipsa.
Tyle, ze czytałem kilka recenzji TCL i wypadł kiepsko. U Ciebie w recenzji jest inaczej. Czy chodzi o mafie, która pisze opinie w których firma nie wykupująca reklam zawsze zle wypadnie? Ten TCL znacznie tańszy, wolałbym go z tego powodu. :) Albo może jednak dołożyć do Philipsa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież ten TCL 58S7806 ma natywną matrycę 100 Hz i Ci co kupili - popytaj.
A gdzie i jakie czytałeś recenzje tego modelu ?
Oczywiście Twój wybór - Twoja kasa.
 

Gizd

New member
Jak najbardziej skłaniam sie do tego TCL za Twoja rada. Minusy dostaje za slaby soft, dźwięk i brak 3D itd. ale za obraz raczej nie, a to jest dla mnie ważne.
TCL jest produkowany w PL? Jak z serwisem?
Brac przedłużenie gwarancji do 5-ciu lat?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL jest w Polsce produkowany.
Gwarancja 2 lata. Serwis ogólnopolski.
A dźwięk nie odstaje od innych.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją.

[youtube]VuaQ0jozVn4[/youtube]

[youtube]BDo6-btIBQw[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Gizd

New member
TCL nie mogą sprowadzić albo nie chcą w sumie obojętne.
Czyli musze sformułować moje wytyczne jakby od nowa.
Potrzebuje TV 55-60 cali do odbioru wyłącznie sygnału HD i SD z NC+ jak najtaniej ale max. gdzieś do 5 tys.

Nie potrzebuje krzywych, 3D, jasnych ramek (dlatego Philips 55 PUS 6561 tez odpada) i nawet Internetu, bo mam lapek podłączony na stale do TV, dźwięk również bez znaczenia.

Chodzi tylko o jakość obrazu.
Polećcie cos proszę oprócz tych już wyżej wymienionych TCL i Philipsa 55 PUS 6561 zapytam czy sprowadza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz:
- Philipsa 55PUS7101
- Philipsa 55PUS7100
Te nie są srebrne.
TCL 58S7806 ma tylko srebrną obwolutę 1mm.
Jest Panasonic 55CS630 w extra cenie ale te srebrny.
Są nowe Samsungi, Sony, Panasonic - ale kasy nie wystarczy.
 
Do góry