TV LED 50", z HDR do 3500 zł

Marko077

New member
Witam

Trafiłem tutaj przez przypadek szukając informacji o TV LED.
Przeglądam forum od kilu dni, ciekaw jestem co zaproponujecie :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1 - 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Na wprost, pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? koniecznie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - okno z prawej strony, od północy
7. Jaki masz obecnie telewizor? - LG Flatron 100 Hz (kineskopowy), u rodziców Thompson Regza HD Ready
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, HDR, dobrą czerń, płynny obraz, matryca natywna 100/120 hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, możliwe 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? DVB-T, DVD, Pen-drive, może Xbox One 4K
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - Obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - film, przyroda,
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - sporadycznie w dzień, głównie wieczór
17. Preferencje co do wielkości?- 50" (48" - 55")
18. Preferencje co do marki ? Samsung, Panasonic, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie
23. Na czym najbardziej Ci zależy?: HDR, przyzwoity input lag, Vesa na ścianę, przyzwoity pobór prądu.

Nie mam zamiaru dopłacać 500 zł za elektroniczne czary mary, tv powinien działać prawidłowo po wyjściu z fabryki. Czytałem gdzieś, że Panasonic, Samsung, a na trzecim miejscu Sony ma największą możliwość ustawień ekranu z poziomu menu. Stąd to obecnie moi faworyci.
Dawniej stawiałem na LG, produkcja w kraju - to i z serwisem powinno być dobrze. Ale bodajże LG i Philips ma najbardziej ubogie menu ustawień ekranu. A do mało znanych marek jakoś mnie nie ciągnie.
TV nie zmienia się często więc koniecznie z HDR.
Czy budżetowe TV wspierające HDR, to jest standard HDR ?, czy taka namiastka HDR ?. Bo w testach to głównie chwalicie flagowce, na ile dotychczas zauważyłem. Z kolei w informacjach sklepowych jest, że wpiera HDR. Ale loga standardu HDR nie widzę.
Patrzyłem wstępnie po Samsung UE50KU6072, ale brak recenzji czy testów. Oglądałem go w sklepie, miał ściemniony ekran, a obok Philips z przejaskrawionym ekranem FHD. Nie wiem ile by można z tego Samsunga wyciągnąć po podregulowaniu ustawień menu.
No i mam sprzeczne informacje Ku6072 powinien należeć do serii 6, więc mieć matrycę 100/120Hz, ale tu na forum ktoś pisał, że 100Hz to dopiero od serii 7, więc jak to jest ?
Na forum zraziliście mnie tą gwarancją Samsunga i i krawędzią ekranu zachodzącą kurzem :(

Ogólnie to jestem zielony w temacie, dopiero zacząłem się nim interesować. Ale skoro mam wydać 3500 zł to dobrze, i na dłuższy czas.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie firmy mają takie same możliwości ustawień z poziomu menu.
Więc mylisz pojęcia.
Czary mary - czyli kalibracji nie robi żadna firma w fabryce.
Obowiązku kalibracji nie masz.
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem - różnice są spore po tym co oferuje każda fabryka , a tym co jest po kalibracji.
Dla niebieskich członków forum kalibracja jest gratis.

Jeśli masz na myśli HDR i matrycę natywną 100Hz i 4K to z nowych modeli mieści się w klasie cenowej jedynie Philips 49PUS6561 i 49PUS7101.

Najtańszy Samsung nowy 4K i 100 Hz kosztuje 5 tyś zł:
49ks7000 Sprzęt RTV - Ceneo.pl
Najtańszy Sony nowy też 5 tyś zł
Panasonic Nowy DX750 też 5 tyś zł:
Telewizor 4K UHD Panasonic TX-50DX750E 50 cali - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Samsung KU 6000- ma matrycę 50Hz:
49.5" Samsung UE50KU6000 - Specifications


Na wszystkie modele HDR, 4K i 100Hz jest specjalna oferta cenowa dla niebieskich członków forum.
 
Ostatnia edycja:

Marko077

New member
Dziękuję za odpowiedź

Podziękowania jakie wpisałem tydzień temu przez szybką odpowiedź, nie pojawiły się w temacie forum.

Fajny ten link z danymi technicznymi.

Po dalszym zapoznawaniu się z informacjami, doszedłem do punktu wyboru między
Samsung 49KS7000 vs Philips 49PUS7101.


Wadą Samsunga jest cena i brak Euro złącza, stare kino domowe pozostaje jedynie podłączyć przez gniazdo optyczne jako nagłośnienie. Poza tym wydaje się przewyższać zaletami Philipsa patrząc pod kątem obsługi HDR.

Samsung ma wyższą jasność 1000 cd/m2 / Philips 400 cd/m2 (standard HDR przewiduje docelowo 10'000 cd/m2).
wierność oddawania kolorów Sam ~96 % / Phil ~72 %
Samsung wyraźnie w danych sklepowych pisze, że w niższych modelach wspiera HDR, a od SUHD spełnia standard (przynajmniej na 10% jeśli chodzi o jasność). Philips milczy na temat HDR'u u siebie, jedynie na forum piszecie, że po aktualizacji softu ma wspierać HDR - da się to odczuć ? Przy stosunkowo niskich parametrach ?

Jestem w stanie zaczekać do jesieni na dalszy spadek cen, może KS7000 zejdzie w okolicę 4'000 zł ?

Na już to Philips 4'199 zł w Neonet ma korzystniejszą cenę (obawiam się jakości HDR).
Na plus Eurozłącze - tylko wieszając TV na ścianie na wieszaku bez ramienia, to da się ten kabel podłączyć, czy będzie odciskał TV od ściany ? Wtyczki jakie mam - mają 5,5 cm wysokości.

P.S. Zastanawia mnie co powoduje, że tak bardzo chwalicie na forum Philipsa, jakość i jakość gwarancji w Samsungu jest naprawdę aż tak zła ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że nie nie jest źle . Nowe Samsungi działają bardzo dobrze.
Tylko te co maja 100Hz są drogie.
Czy spadną do 4 tyś zł - tego dziś Ci nikt nie powie.

Jeśli zahaczasz o HDR - to jasność przekłada się na certyfikat.
Philips HDR ma, ale w tych modelach będzie go dopiero odpalał aplikacją.

Na dziś różnica między tymi telewizorami jest 1000 zł .
A na ile HDR na dziś ma dla Ciebie różnicę ?
 

Marko077

New member
HDR ma taką różnicę, że jest to dobry nowy standard, który będzie się szybko upowszechniał, gdyż jest łatwy w zaimplementowaniu przez producentów treści video.
A gdy teraz kupię TV, to nie mam zamiaru za rok czy dwa go zmieniać.
Mam nadzieję, że pochodzi minimum 5 lat. A jak po tym czasie będzie jeszcze sprawny, bym mógł go odsprzedać i za dopłatą kupić coś nowocześniejszego to jeszcze lepiej.
Na dzień dzisiejszy te TV kosztują nieco ponad dwie moje pensje, więc niemało.

A jeśli chodzi o certyfikat, to nie jestem pewien czy go maja przy jasności 400 cd/m2.
Taka jasność może była dobra przy FHD, ale dla HDR przy 4K ? - to raczej nie ta klasa. Samsung przy takich parametrach pisze o wspomaganiu HDR, ale certyfikat to ma dopiero od SUHD. Z tego co widzę.

Nadal drążę temat i szukam informacji (poszerzam wiedzę).

Nie widzę jaki input lag ma KS7000, brak też kontrastu statycznego przy tych modelach.
Temat o PUS7101 / PUS7181 przejrzałem, wydaje się całkiem sensowny, tyko właśnie co z tym HDR ?
 
Ostatnia edycja:

Marko077

New member
Ehh.. wybór nie jest prosty :/

Dziś przeczytałem wątek:
- o KS7000 - faworyt ale z wadami, 4'999 zł
- o DX750 - ograniczona ilość złącz i obsługiwanych formatów, 4'895 zł

chyba śladem bardziej doświadczonych forumowiczów z tamtych wątków, potraktuję obecny zakup jako przejściowy, powiedzmy na 4 lata i postawię na Philipsa 49PUS6561 - 3'563 zł kwotowo mi najbliższy.
A za 4 lata może pokuszę się o zmianę na nowszy i większy.

edit
Tak z ciekawości Philips PUS7601 - wydaje się, że to dopiero jest odpowiednik porównawczy do Samsunga KU7000. Ten Philips to jest aż taka nowość, że jeszcze brak go nad Wisłą ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, jest jedynie w zapowiedzi terminowej na sierpień.
Więc trzeba czekać.
Jesteś niebieski więc na PUS 49PUS6561 masz zupełnie inną cenę.
 

Marko077

New member
Tak, dziękuję za cierpliwość i odpowiedzi.

W poprzednim wpisie miałem napisać odpowiednik Samsunga KS7000.
KU to jednak jest niższa klasa jakości z matrycą 60 Hz.

Obecnie mam dylemat czy warto dopłacić 800 zł do Philipsa 49PUS7101 w stosunku do 49PUS6561 ?
Tyle tego w ostatnich dniach przejrzałem, że się pogubiłem w informacjach i możliwościach TV.

A może jeszcze zaczekać na PUS7601, gdyby cena okazała się niższa jak KS7000, to bym się na niego skusił.
 

Attachments

  • Philips 2016.jpg
    Philips 2016.jpg
    46,7 KB · Wyś: 154
Ostatnia edycja:

Marko077

New member
Co jest z tym forum? Znowu połknęło mi wpis zamiast go zapisać do wyświetlenia. A tym razem nie użyłem Ctrl+A i Ctrl+C. I co ja tam pisałem ??

Dosłownie to oglądam obecnie filmy na monitorze Samsung 931 BW 19" 1440x900 około 8 lat.
Ale po odremontowaniu pokoju dziennego chcę go wyposażyć jak należy.
Pozbyć się LG Flatron 27" 100Hz kineskopowy ze stolikiem i nad komodą zawiesić na ścianie TV 50". Zmienić obecną Neostradę 10MB na światłowód około 60MB.

Kiepsko - miałem nadzieję, że Philips PUS7601 pojawi się od 50" wzwyż.

Sentyment ciągnie mnie do Samsunga, ale po lekturze jak to Samsung opuścił się w jakości oferowanych produktów - to jestem skazany na Philipsa. No i cena.

Kiki miałeś bodajże oba modele w ręce, czy warto dopłacić te 800 zł do PUS7101, czy spokojnie starczy PUS6561 ?

Bo raczej nie mam ochoty przechodzić tych dylematów ponownie za 2-3 lata i w dodatku męczyć się z odsprzedażą używanego TV. Wolę kupić raz a dobrze. Patrząc na tabelki to kusi mnie 7101, cenowo bliższy mi jest 6561.

Comparison between: 48.5" Philips 49PUS7101/12, 48.5" Philips 49PUS6561/12

Pod linkiem brakuje części danych, więc porównanie jest niepełne. Wszystko co znalazłem w necie jest krótkie, brak porównań, ciężko na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po tym co miałeś do tej pory i przyzwyczajenia które nabyłeś wystarczy czy 49PUS6561. Jesteś niebieski, więc na wszystkie modele masz specjalną ofertę z kalibracją gratis.
 

AUGUSTO69

New member
mam małe wątpliwości czy 1,9 m odległości do tv i wybór 49pus 6561 będzie dobry? czy raczej w 43 cale iść. Głównie nc+ filmy i ps4 w użyciu, no przeglądarka www.
 
Ostatnia edycja:

AUGUSTO69

New member
Pamiętajmy że 4K będzie baaardzooo rzadko , a głównie canal i hbo w hd i ps 4.
wg tabeli FHD to max 32" czyli 43" to byłoby ok. a ty sugerujesz 49" ?
 
Do góry