55" a moze 65" produkcji Japonskiej

energy

New member
1.Odległość od ekranu - 3 do 3.5 m
2.Jak słońce świeci w pokoju? - Pokój jest od słonecznej strony, światło padałoby od boku telewizora, duże okna balkonowe ok 1.5 od miejsca na telewizor, posiadam zaslony 40% zaciemnienia
3.Jak duży jest pokój - 27 m 2 4x7
4.Preferowana technologia - LED
5.Jaki masz obecnie telewizor - Samsung LE32C530
6.Jakie programy najczęściej oglądasz - Lubie sport samochodowy, seriale / filmy, youtube
7.Oglądasz w dzień czy wieczorem - rano, w dzien i w nocy
8.Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez - z delikatnym swiatlem w tle
9.wolisz obraz ostry czy łagodny - Ostry
10.matryca błyszcząca czy matowa - chyba matowa
11.preferowana wielkość telewizora - 55-65"
12.preferowana marka - cenie Japonska jakosc
13.czego nie lubisz w telewizorach - dlugiego przelaczania miedzy programami i slabego obrazu
14.jakie urządzenia będą podłączone - laptop, router jak znajomy wpadnie to PS4 ale to zadko raczej sam nie gram
15.siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - 90% na wprost, 10% 2.5 metra od srodka tv
16.Czy ważne jest wifi - chcialbym miec dostep do youtube ale moze byc to wifi lub kabel.
17.Czy będziesz korzystać z widgetów? - nie wiem nigdy nie mialem smart tv
18Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora - tylko wlaczyc cos z youtube
19.Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - moze zona ale nie ja
20.Ma mieć 3D? - Nie zależy mi ale wiem ze tv z 3d ma szybsza matryce
21.Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami - dobrze rozumiem angielski
22.Ma mieć slot na karty SD - nie jest to konieczne
Ma mieć tuner DVB-S - chcialbym zeby mial wszystkie najnowsze tunery
23.Jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI do tunera cyfrowy polsat, HDMI do konsoli, router na wifi lub kablem, antenowym do anteny w bloku.
24.Ile godzin dziennie ma grać telewizor - ~4h w tygodniu i z 16h przez weekend
25. ma stać czy wisieć - lepiej wisiec moze stac
26.Rozdzielczość - chcialbym 4K bo ten Tv planuje kupic na baaardzo dlugo wiecej niz 6 lat
27.Dvb-t - Tak
28.Na czym najbardziej Ci zależy - na pewno na szybkiej matrycy 100Hz bo lubie sport i chcialbym zeby filmy Full HD i 4K wygladaly rewelacyjnie a takze zeby TV mocno sweicil w ciagu dnia, mial duza jasnosc i super skalowanie obrazu do wyzszych rozdzielczosci. HDR nie wiem co to i czy jest warty zeby szukac takiego tv. Fajnie jakby TV mial jakis odtwarzacz radiowy lubie posluchac muzyki.
29.Ile osób ogląda - 1-4, najczesciej 2.
30.Jaka klasa cenowa - mysle, ze za 7000zl mozna kupic cos porzadnego na dlugie lata z super obrazem.


Witam

Znalzlem ciekawa oferte wg display specifications.com ten TV ma direct LED czyli powinien ladnie swiecic, czytalem recenzje TX-55CX700 nie wiem czy model CX704 jest tak samo dobry i nie wiem czy 55 cali by mi wystarczylo bo 32 jest zdecydowanie za malo.

az-europe.eu/de/panasonic-65-3d-led-4k-tv-tx-65cx700e-p1109728/e?gclid=CjwKEAjw-r27BRCzsNyzrMrM-j0SJACp2TiBnH_vT4-Kqpsz6haCL4K9bw1-yeH8zzX5p2C8OgCkixoC_GHw_wcB

moze ?
Sharp LC65XUF8772ES
LG 65UF850V

Mocno jestem zainteresowany modelem TX-65CX700E ktory podobno normalnie kosztuje wiecej, 55" CX700/704 bylby chyba troche za maly albo mi sie tak wydaje albo bylby w sam raz hmm...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Za 7800 w 55" można kupić coś dobrego (ale czy na lata?) i jest to Philips 55PUS8601. Te, które wymieniłeś są co najwyżej ponadprzeciętne.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli masz do ekranu 3m z hakiem to bardzo dobrze pasuje tutaj Panasonic 58DX750. Nie dość, że sam TV jest ladny, to jeszcze obraz ma bardzo dobry. Nowe, wyższe Philipsy są OK, ale kosztują wiecej.
 

energy

New member
Totalnie nie zalezy mi na podswietleniu ambilight, druga sprawa, ze mam sciane w kolorze fioletowym wiec pewnie i tak by to nie zdalo egzaminu. Czy ten Philips 55PUS8601 ma duzo lepszy obraz niz Panasonic TX-55CX700/704 ? Czy w cenie Panasonica 55" znajde cos z lepszym obrazem ? Sharp-a odpuszczam bo nie ma szybkiej matrycy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma znaczenia kolor - bo ambilight ustawiasz do koloru ściany z palety barw.
On jest lepszy nawet od Panasonica DX750.
A CX 700 ma słabe podświetlenie strefowe !
Jeśli Panasonic to tylko 58DX750.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę z kalibracją gratis.
 

energy

New member
Niestety mam awarie auta i moge wydac maksymalnie tyle ile kosztuje Panasonic TX-55CXW704 lub CX700. Jaka jest miedzy nimi roznica ? ktory bedzie lepszy ? 704 nie jest nowszy ? moze ma poprawione te podswietlenie strefowe, jest nie to jest to az tak duzy argument zeby z tego TV zrezygnowac bo w testach na tym forum dostal 5/5.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stare modele są bardzo słabe.
Nowe modele odwrotnie.
Do gier na PS4 też bardzo dobry.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ceną z kalibracją profesjonalną gratis.
 
Do góry