TV 40"-50" FHD - max 2500zł - 100Hz matryca

AeM_86

New member
Witam,

Szukam telewizora 40"-50" FullHD. Ogólnie będę na nim oglądał sport, filmy, telewizja naziemna, może raz po raz gry.
Odległość do telewizora to jakieś 4,5m, dlatego 4k mi niepotrzebny.
Wyczytałem, że do sportu musi być natywna matryca 100Hz?
Czy na 50/60Hz odpowiednio "skonfigurowanych" też będzie się dobrze oglądać? Czy lepiej jednak 100Hz?
Telewizor z WiFi, DLNA, żeby przesyłać obraz z laptopa na TV, bez 3D, bez zakrzywionego ekranu.
Proszę o jakieś propozycje :)

Pozdrawiam
 

AeM_86

New member
Który z nich Twoim zdaniem lepszy? TCL to 4k. Z odległości jakiej będę oglądał raczej nie zauważę różnicy między 4k, a FHD. Dlatego wolałbym FHD lepszy, niż dopłacać do 4k bez sensu.
Gdyby dorzucić 200-300 zł znajdzie się coś "ciekawszego"?
Jest jakaś strona, gdzie można filtrować sobie modele tv np. same ze 100Hz matrycami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie.
Różnica będzie zawsze w dynamice obrazu.
Nowe model 50" 4k z matrycą 100Hz to cena ponad 5 tyś zł.
TCL kosztuje 2650 zł z kalibracją.
I jak piszą użytkownicy do sportu "miodzio".
 

AeM_86

New member
Dobra, to jak na razie mam modele:
- LG 50LF652V
- Samsung UE48J6200 - słyszałem, że UE48H6400 ma lepszy obraz od J6200, ale z kolei sporo problemów z plamami.. Który z tych dwóch Waszym zdaniem jest lepszym tv?

Czy są jeszcze jakieś godne uwagi modele do około 2500zł? W sumie najlepiej by szerokość tv miała ok. 105cm +/- 2,3 cm, tak więc wychodzi 46"-48" raczej.
No i najważniejsze wymagania: 100Hz matryca, WiFi i (raczej) FullHD, bo dla odległości, z której będę oglądał 4k mi się nie opłaca.
TV z marycą 10bit to tylko te z wyższej półki cenowej, czy też takie "tańsze" znajdę, ale bez bajerów typu Smart, 3D itd?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ja bym brał model TCL 50 S7806 4K i 100 Hz jest w promocji , kalibracja gratis i dodatkowy prezent gratis.
Rozmiar 110 cm.
 
Do góry