46-49 dla rodziców pod Euro'16/Rio do ok 3,5-4k zł

majki84

New member
Witam.

Gdyby plazmy były jeszcze w sprzedaży to bym nie miał problemu, ale marketing i księgowi zrobili swoje i ciężko teraz kupić dobry tv do sportu.

TV do oglądania upc przez cały dzień bez większych preferencji. Głównie będzie kupiony pod mistrzostwa Europy. Pomieszczenie to mała i raczej ciemna sypialnia (bez słońca), odległość od tv 2-2,5m na wprost, będzie wisieć na ścianie. telewizor będzie grał raczej długo przez moduł CI+. Liczy się czysta jakość obrazu, zero bajerów.

Założenia:
1. Matryca natywnie 100 / 120 Hz
2. Bardzo dobre odwzorowanie ruchu (rozdzielczość ruchomego obrazu)
3. rozmiar max ok 46-49 cali (aktualnie pod kątem do łóżka stoi jakiś CRT 21")
4. bardzo dobry upscaling z SD (jakość kanałów UPC raczej średnia, nawet w HD)
5. Mile widziana matryca 4k, ale w układzie RGB a nie RGBW (przyda się do oglądania zdjęć, których robimy dużo)
6. Ambilight czy 3D i bajery nie są potrzebne, liczy się głównie jakość obrazu i brak pikselozy (na plaźmie samsung E6500 mam idealny obraz i miękki a na nawet drogich LCD u kolegów widzę poszarpane krawędzie i szarpanie obrazu i rozmycie przy sporcie).

Na razie wypatrzyłem Philipsa 6501 / 6561, bo ze specyfikacji wynika że ogólnie dobry, ale ma słaby kontrast i tu ambilight pomoże oszukać oko. Niestety nie ma z kolei wsparcia dla HDR (8 bitowa matryca), ale na ile to będzie przeszkadzać zanim wejdą w życie materiały w HDR? Jest za czym płakać?

Jakieś inne propozycje? Jeśli warto to kwota może pójść lekko w górę pod 4 tyś.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten Philips ma HDR:
Philips 2016: Die 6501, 6521, 6551, 6561 und 6581 UHD TV-Serie mit Android TV und HDR - Toengel's Philips BlogToengel's Philips Blog / TP Vision Blog / Gibson Innovations Blog

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/125727-philips-55pus6561-test-hdr-schodzi-pod-strzechy.html
Ja nie pałam specjalną miłością do HDR.
W tej klasie ma matrycę natywną 100Hz i bardzo dobre upscalowanie do 4K.
A le najważniejsze do sportu ma bardzo dobrą płynność i nie ma bandingu.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją gratis.
 

majki84

New member
Na flatpanels bodajże takie info było w komentarzach. Jakaś alternatywa? Warto z modelu 6501 z 2-stronnym ambi dopłacić 200 zł do 3-stronnego? Tylko tym się one różnią?

Może coś na matrycy VA? W tym przypadku kontrast ważniejszy od kątów.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

majki84

New member
Swoją drogą to coś w tym jest, że ten Philips może nie obsługiwać hdr skoro nawet wzmianki o tym nie ma na stronie producenta. Cena trochę wysoka, bo to nowość. W tej cenie widzę już dużo lepszego panasa cx700e (4x lepszy kontrast natywny).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

majki84

New member
Kupiłem narazie Samsunga j6200, jest nieźle, ale zdążyłem go tylko podłączyć i wstępnie ustawić. Dzisiaj będę testował. Ktoś przypomni co od razu wyłączyć? Z tego co pamiętam to trzeba wyłączyć redukcję szumu cyfrowego MPEG i coś jeszcze a włączyć motion plus żeby była lepsza rozdzielczość ruchu. Ktoś przypomni ustawienia?

Ps. W sklepie lg 652 i ten Samsung miały problem z dse, brak bandingu i cloudingu, równomierne pidswietlenie. No ale to było w sklepie a dopiero dzisiaj sprawdzę w domu.

Ps2. W tv CRT mogłem włączyć i włączyć tv pilotem od dekodera upc (mediabox), a teraz nie mogę. Da się coś z tym zrobić, czy do włączenia i wyłączenia tv potrzebny będzie pilot od tv? Nie znalazłem też na szybko opcji żeby można było wybrać głośniki tv albo słuchawki (jak są podłączone).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

majki84

New member
Ostatecznie wybór padł na Samsunga J6200 w 40 calach. Ogólnie polecam, bardzo dobry obraz, bardzo fajnie można ustawić motion plus, bardzo dobra czerń, wręcz świetna jak na LCD (nie spodziewałem się), brak cloudingu i bandingu. Matryca nie smuzy nawet przy wyłączonym motion plus, ale w razie coś oba suwaki ustawione na pozycję 3. Dobry kontrast. Szybko się włącza.***

Wady:***
1)Bardzo słabe kąty widzenia, ale tego się spodziewałem.***

2)Największą z nich jest gubienie klatek co parę minut podczas oglądania meczów euro. Obraz widocznie zwalnia i lekko szarpie, po 3 sekundach znowu jest płynny. Nie wiem czy to wina tego egzemplarza i powinienem go zwrócić, czy po prostu procesor obrazu nie wyrabia. Przy wylaczonym motion plus chyba też jest ten efekt. Widział ktoś podobny efekt na innym tv, bo ja pierwszy raz?***

3)Tizen, mało aplikacji, przeglądarka działa w niskiej rozdzielczości (jak w mojej 5 letniej plazmie), nie podoba mi się system, ale to pikuś, bo rodzicom to nie potrzebne***

4)Lekki DSE, ale widoczny praktycznie tylko przy materiale testowym***

5)Mocno niedoswietlone rogi, ale widoczne tylko przy jednolitym tle, ale raczej często nie oglądamy całego białego czy zielonego ekranu, generalnie lg też miał podobnie.***

6) kiepskie głośniki, dobry laptop ma lepsze.***

Jakby ktoś miał pytania to piszcie, a ja proszę o podpowiedź co z tym zwalnianiem obrazu (rodzice tego nie widzą i wolę im tego nie pokazywać, bo wtedy też to będą widzieć).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dużo tych wad.
Więcej wad jak zalet.
Wydaje się że można było lepiej wybrać , bo KODI też nie ma.
 
Do góry