TV 48-50" za ~2500 zł

miki0001

New member
Witam raz jeszcze.
Po przeczytaniu kilkunastu stron w końcu się zarejestrowałem i po przywitaniu przystępuję do poszukiwań. Z tego co dałem radę wyczytać to chyba dobrym wyborem byłby samsung J6200, h6400-problemy z kurzem o które linkuje i porusza ciągle kiki. W co powiecie o zakrzywionym j6300? Nie wiem czy w tej cenie będą już android tv bez zacinek i z zapewnionymi aktualizacjami. Najbardziej by mi zależało tak jak wpisałem w ankiecie na odpalaniu filmów z pena i z przez aplikacje/strony. Zawsze mi się podbały sony ale pisaliście, że +1tys za napis sony trzeba kłaść. Nie wiem jak TCL- funkcje smart i filmy z pena/stron. Jeszcze cały czas użytkuje kineskopowego kloca więc jakakolwiek zmiana nawet na kiepski telewizor będzie dużym przeskokiem technologicznym.
Wiecie może coś apropo odpalania filmów ze stron jak cda? rozchodzi się o flash'a i html5...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy(leżymy) od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 2 lub czasami więcej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, na szafce w kącie pokoju
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony Tv jest okno (ściana zachodnia)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? płaski kineskopowy samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv, możliwość włącznaia filmów z serwisów np CDA i z pendrive z czytaniem napisów
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv naziemna
10.Jakie urządzenia ? smartphone
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? średnio 4-5h/dzień
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystko jak leci (mało sportu)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 2-20%
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości ? 48-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie po 16-18 jak jest ciemno to z włączoną lampką znajdującą się koło tv
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maks 3000 zł
21.Czy potrzebujesz 3d ? z tego co wyczytałęm to wymiera ten standard i nie mam potrzeby posiadania
22.Czy potrzebujesz smart tv ? tak
23.Czy potrzebujesz wifi ? tak
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? możliwe
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? raczej tak
27. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz i dźwięk(choć mam możliwość podłączenia wzmacniacza yamahy z osprzętem), płynność przy oglądaniu filmów akcji,używaniu smart tv.Najlepiej brak jakichkolwiek zacięć.
 

miki0001

New member
Wszystkie propozycje dość odległe od 2500zł. Philips to ponad 3500zł. Jak wygląda sprawa z serwisem TCL i czytaniem txt bo w teście jest ,że na czasy testu nie czytał.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wszystkie propozycje dość odległe od 2500zł. Philips to ponad 3500zł. Jak wygląda sprawa z serwisem TCL i czytaniem txt bo w teście jest ,że na czasy testu nie czytał.

Na Twoim miejscu brałbym LG 50LF652V - matryca 100 Hz IPS. Bardzo dobra obsługa multimediów - filmy z dysku wczytują się błyskawicznie. Nawet dysk 2,5" o poj. 4TB odczytał mi w sklepie bez zająknięcia.
 

miki0001

New member
Na Twoim miejscu brałbym LG 50LF652V - matryca 100 Hz IPS. Bardzo dobra obsługa multimediów - filmy z dysku wczytują się błyskawicznie. Nawet dysk 2,5" o poj. 4TB odczytał mi w sklepie bez zająknięcia. Jak wygląda sprawa z serwisami typu cda? Rozumiem ,że z napisami w najpopularniejszych formatach nie ma problemu ? Wyglada fajnie i to webOS 2.0 też ciekawe, jest pewno trochę mniej różnych aplikacji niż na samsunga czy porównywalnie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 50S7806
Sony 50W755
Philips 49PUS7100
Te wszystkie są w cenie poniżej 3 tyś zł.

Sharp 55SFE7452
Hitachi 55 HZT66
Te modele są poniżej 3 tyś zł

TCL 58S7806 - ten za małą dopłatą. Ale masz dużą odległość od ekranu .
__________________
 

miki0001

New member
Jeszcze jedna ważna rzecz o której zapomniałem. Szafka na której będzie miał stać tv ma wymiar 70x40cm. Więc odpadają niestety tv z nóżkami po bokach.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeszcze jedna ważna rzecz o której zapomniałem. Szafka na której będzie miał stać tv ma wymiar 70x40cm. Więc odpadają niestety tv z nóżkami po bokach.

Z wypowiedzi użytkowników wynika, że serwis CDA i podobne są obsługiwane przez LG LF652 bez problemu. Co do obsługiwanych formatów to LG, podobnie jak i Samsung, nie maja sobie równych. Inne firmy wypadają na tym polu gorzej. Jak sprawdzałem w sklepie swoje dyski zewn. 2,5" (500GB, 1GB i 4TB) na różnych markach, to najkrótszy czas oczekiwania na odczyt miały modele LG (test na LF652 i UF950), nieco dłużej w przypadku Samsungów (J6200, H6400, JU7000, JU7500). Najgorzej wypadało Sony (W855 i X8505C - indeksowanie trwało wieczność :p). Panasonic CX750 nieco lepiej od Sony. Reasumując jak ktoś planuje często korzystać z multimediów na dyskach zewn. pod USB to LG i Samsungi będą świetnym wyborem. Dodam, że na Soniakach można się posiłkować androidowymi playerami typu KODI, które to poprawiają sytuację z obsługą plików. Jednak stabilność adndroida w TV na 2015 r. pozostawiała wiele do życzenia.
 
Ostatnia edycja:

miki0001

New member
Właśnie zaraz zrobię objazd po najpopularniejszych sklepach. Spojrzę na te modele co proponowaliście. Co powiecie o uhd w tej półce cenowej? (przypominam max 3000, ale optimum bliżej 2500) Philips 50puh6400? Te samsungi h6400- są popularne ale na forum rzadko padają w propozycjach, przez ten kurz?
 

miki0001

New member
Właśnie zaraz zrobię objazd po najpopularniejszych sklepach. Spojrzę na te modele co proponowaliście. Co powiecie o uhd w tej półce cenowej? (przypominam max 3000, ale optimum bliżej 2500) Philips 50puh6400? Te samsungi h6400- są popularne ale na forum rzadko padają w propozycjach, przez ten kurz?

Po objeździe wychodzi,że najlepiej brać lg. Ponoć ten lg tc631 jest nowsza wersja tego 652v. I na tym się skupić. Cześć ludzi odradza Samsunga część go poleca... Za sony 755 przemawia obraz ale ponoć się wiesza według niektórych, a wg innych nie i to samo tyczy się filmów z pena. Pozostał mętlik w głowie, a w weekend ma być dokonany zakup. Doradzicie mi coś ? I lg niby najlepszy jeśli chodzi o Internet-strony.

Dodatkowo znajomy pracujący w dużej firmie zajmującej się serwisem sprzętu elektronicznego mówi,że mało samsungów przychodzi do naprawy, jeden pracownik sklepu także mówił podobnie( mają mało zwrotów samsunga). Mam mętlik.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Po objezdzie wychodzi,że najlepiej brać lg. Ponoć ten lg tc631 jest nowsza wersja tego 652v. I na tym się skupić. Cześć ludzi odradza Samsunga część co poleca... Za sony 755 przemawia obraz ale ponoć się wiesza według niektórych, a wg innyc nie i to samo tyczy się filmów z pena. Pozostał mętlik w głowie, a w weekend ma być dokonany zakup. Doradzicie mi coś ? I lg niby najlepszy jeśli chodzi o Internet-strony.

Napisałeś o modelu LG TC631, nie widzę takiego modelu na rynku. Może chodziło o model LF 631??? Jeśli tak, to jest gorszy od LG LF652, ponieważ "wykastrowany" jest z 3D oraz ma niższy współczynnik odświeżania. Soniaki W755 były chwalone na forum, ale po pierwsze są o 600 zł droższe (sprawdź na ceno - wersje 50"), a po drugie, z tego co czytałem mają matryce 50/60 Hz, a po trzecie są pozbawione 3D, a po czwarte mają "androidowego garba" hehe

Reasumując, porównaj TV w sklepie na własnym materiale i podejmij decyzję. Ja biorąc ww. pod uwagę zdecydowanie wybrałbym LG 50LF652. To dobry TV i jeszcze 600 zł zostanie Ci w kieszeni. Soniak - moim zdaniem - ma zawyżoną cenę - jak na możliwości które oferuje.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Soniaki W755 były chwalone na forum, ale po pierwsze są o 600 zł droższe (sprawdź na ceno - wersje 50"), a po drugie, z tego co czytałem mają matryce 50/60 Hz, a po trzecie są pozbawione 3D, a po czwarte mają "androidowego garba" hehe.
W755c na 100% ma 120 Hz matrycę. Co do reszty się zgadzam.
 

miki0001

New member
LG LED 55LF631V czy też wersja 49", mój błąd. 3d mnie nie interesuje, a i tak wymiera. Czy ten gorszy współczynnik odświeżania będzie zauważalny dla mnie po przesiadce z kineskopowego? Czyli sony odrzucam. to poza tym LG coś warto? Samsungi odrzucić ?

Dodatko wyczytałem "Ale czytając gdzies opinie odnośnie wcześniejszego modelu np. 42/50LB650V to przy przeglądaniu stron potrafią być różne klocki (chodzi o strony z filmami min. cda.pl ) Ale jeżeli ktoś myśli , że będzie cieszył sie oglądaniem filmów przez strony www, to się rozczaruje. Lg zadbało o to, żeby tego nie robić . Przeglądarka www ma za mało pamięci w skutek czego wszystkie próby oglądania filmów na serwisach typu "zal..aj" itd. kończą się po kilku minutach restartem przeglądarki. Oglądać można bez problemów i legalnie przez wbudowane aplikacje. Oczywiście lepsze pozycje za opłatą. Jak mi powiedziano na infolinii LG, nie jest to wada egzemplarza a telewizor to nie komputer.Firma nie wspiera piractwa."
To ten 652v czy 631 za pozbawione tej wady jak pisze rafcio?
 
Ostatnia edycja:

miki0001

New member
Niestety ten model w sklepach kosztuje 3150 -+, dodatkowo czytałem o problemach z czytaniem napisów. Choć obraz z wersji 58 cali w sklepie zrobił na mnie wrażenie. Chodzi o zakup tv na raty najlepiej na miejscu w moim mieście w razie problemów itp jest to wygodne. Odnośnie tego LG 652v to czyta mniej formatów niż samsung h6400 według specyfikacji. Choć spodobał lg mi się bardziej. Cały czas mam rozterke i zamieszanie w glowie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość jest wielkość , jak masz napisy wpisane w kontener to czyta wszystko. Ale też czyta najwięcej materiałów 4K. A ze świetnie upscaluje to obraz nawet Sd robi duże wrażenie.
 

miki0001

New member
Byłem raz jeszcze w MM, już z filmem na penie i na 99% się skłaniam ku UE50J6200. akurat dwie sztuki domówili i będą za kilka dni. Wg mnie ładniejszy obraz na samsungu był (oko nowicjusza), przemawia za nim ta duża liczba formatów. Jedyny minus ,że nóżki będą wystawały na kilka cm po obydwu stronach, ale jakoś przeżyje. Chciałbym podpiąć go (dzwięk) do tego w w w.fein-hifi.de/images/product_images/original_images/ax-590grog.jpg to dobrze rozumiem ,że czincze i będzie ok?
 
Do góry