TV do 5900 zł

supercell

New member
TV +/- 55" do 5900 zł Sony/LG/Panasonic

Witam serdecznie,
poszukuje pomocy przy wybraniu najlepszej opcji.
Poniżej preferencje:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 20m2, bardzo nieregularny kształt
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3.5-4m przy oglądaniu, 1,5-2m przy graniu
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? zdarza się, ale głownie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? montaż na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? dość uciążliwie na telewizor pod lekkim skosem, ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P42UT50E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wejście na moduł CAM, wifi, 55 cali +/-, wyjście optyczne audio, fajnie jakby istniała opcja pauzowania w czasie rzeczywistym materiału z modułu CAM
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja ze światłowodu, HDMI z amplitunera i dyski na USB
10 .Jakie urządzenia? moduł CAM, amplituner, Playstation 4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? nawet do 8h będzie się zdarzać, średnio 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie filmy, seriale i programy motoryzacyjne, brak sportu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, na pewno
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak i to sporo, Playstation 4
16. Preferencje co do marki? Głównie Sony, ale LG i Panasonic też może być :) absolutnie odpada Samsung
17. Preferencje co do wielkości? do 55 cali, ale fajnie jak będzie to te 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby interfejs, wolno działający interfejs, smużenie ruchu, słaba czerń
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głównie popołudniami aż do nocy
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5900 zł uznaje za max
21. Czy telewizor ma mieć 3D - Najlepiej żeby nie miał, bo i tak nigdy nie włącze

Punktem odniesienia jest póki co SONY KD-55X8505C, tylko nie wiem czy warto już 4K brać i te 3D totalnie mi nie potrzebne. Ale chętnie usłyszę czy ten TV jest warty swojej ceny (5399 zł) i czy są ciekawsze opcje w tej cenie.
Z góry dzięki! :eek:
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Odpowiadając na Twoje pytanie co do tego czy Soniak 55" X8505C jest wart ceny 5399 zł, to w tej kwocie zdecydowanie zakup jest nieopłacalny. Ten TV był pod koniec grudnia w promo w MM za 4600 zł i to moim zdaniem jest cena realnie odzwierciedlająca wartość tego TV.
Inna alternatywa to Samsung 55" JU7000, który pod koniec grudnia był w promo w MM za niecałe 5100 zł. Moim subiektywnym zdaniem obraz na Samsungu sprawia lepsze wrażenie. Do tego dochodzi stabilny system Tizen . TV znakomicie obsługuje multimedia. Ma bardzo niski input lag i posiada ciekawe rozwiązanie z one connect. Sam czekam na super promocję na ten TV. Jeśli się jej nie doczekam, to wybiorę coś z modeli na 2016 r. kiedy ceny już nieco spadną.
 

supercell

New member
Rozumiem, ale bazując na cenach teraźniejszych, na co w takim razie warto patrzeć w okolicach tej ceny? Dodam tylko tak jak napisałem wyżej - samsung nie wchodzi w grę.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Panasy w tym roku wypadają słabo, Philipsy również. Jeżeli chcesz Sony to ten model jest akurat bardzo dobry tylko albo poczekaj na kolejną promocję bo wtedy można go kupić nawet 600-700 zł taniej albo poczekaj na TV nowej serii na 2016 rok.
P.S. Nie wiem dlaczego masz takie uprzedzenia do Samsunga. Grają bardzo dobrze.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak jak kolega Seizo napisał musisz poczekać na konkretną promocję, a najlepsze obniżki, jak obserwuję rynek od końca listopada 2015 r., dają Media Markt i Saturn. Do tego w tych sieciach masz możliwość zwrotu TV przed upływem 30 dni od daty zakupu bez podania przyczyny. Osobiście testowałem Soniaka X8508C i Samsunga JU7000 i wg mnie Samsung jest całościowo lepszy, ale to jest tylko moje zdanie. Jeśli pasuje Ci bardziej Soniak, to bierz Soniaka, ale w promocyjnej cenie poniżej 5000 zł.
Co do LG to wśród UHD jedynie model UF950V jest warty uwagi, ale to już wydatek rzędu 6500 zł. Modele z serii 7xxx i 8xxx są słabe (poza serią 86xxx).
Panasonic w 2015 r. się nie popisał, aczkolwiek możesz sprawdzić modele CX700 (710/720) i CX750.
 

supercell

New member
Ok, to przynajmniej wiem żeby wypatrywać promocji. Najlepiej sprawdzać ich stronę i patrzeć kiedy będzie niższa cena, czy takie promocje to tylko w stacjonarnym sklepie?
A jeżeli nie uda mi się uchwycić niższej ceny i zdecyduje się na nowe serie z 2016 to czasem na początku nie będą zaporowe ceny (po jakim czasie pierwsze obniżki?)?
I nie chodziło mi, że nie chce telewizora Samsunga. Ja po prostu nie kupuje nic tej firmy, bo niestety mam złe ogólne zdanie na ich temat :)
Może TV im całkiem nieźle wychodzą.

A jeszcze dywagując na temat niższych modeli. Czy Waszym zdaniem to 4K jest konieczne dla mnie? bo może lepiej wziąć bardzo dobre FHD?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Promocje są również w sklepie internetowym, z tym że rabat nalicza się przeważnie po dodaniu towaru do koszyka. W Saturnie rabat technologiczny był chyba 3 tygodnie temu (-15% na wszystkie TV). W MM promocja dobiegła końca bodajże tydzień temu, więc kolejny może nastąpić dopiero za 2 miesiące a wtedy już nowa linia będzie w sprzedaży. W serii na 2015 tak naprawdę nie ma bardzo dobrych FHD. Są jedynie dobre i jest ich bardzo mało. W roku 2014 były zdecydowanie lepsze. Materiału 4K na chwilę obecną jest mało. Odtwarzacze BD UHD jak wyjdą to będą zapewne drogie, filmy podobnie, a pliki do ściągnięcia z sieci będą ważyć co najmniej 70GB. Na szczęście telewizory te posiadają funkcję skalowania treści FHD do zbliżonej UHD.
Z FHD zobacz LG LF652V, Sony W755c
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Odnośnie promocji w sieciach Media Markt i Saturn (ponoć to ten sam właściciel), to na przełomie listopada/grudnia było promo w Media M. tzw. calarzowa - im większy ekran tym większy rabat, ta promocja była ostatnio powtórzona (do niedzieli 28 lutego). Poza tym mega promocja w Media M. była w dn. 27-28 grudnia - 15% rabat na wszystkie TV. Soniak 55" X8505C kosztował po rabacie dokładnie 4589 zł, a Samsung 55" JU7000 - 5014 zł.
Saturn pod koniec grudnia oraz w lutym br. stosował rabat do 15%.
Co do nowości na 2016 rok to na starcie ceny będą moim zdaniem wysokie, z resztą jak zawsze na premierę. Istotny spadek cen nie nastąpi wcześniej niż na jesieni.

Co do zakupu TV FHD 55", to ma on - moim zdaniem - sens do kwoty max. 3800 zł na 120Hz matrycy.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Co do nowości na 2016 rok to na starcie ceny będą moim zdaniem wysokie, z resztą jak zawsze na premierę. Istotny spadek cen nie nastąpi wcześniej niż na jesieni.
Ciekawy jestem jak w tej serii wypadną TV FHD i jakie będą ceny. UHD z kolei już 4 rok będzie na rynku, więc w tym przypadku poza najwyższa półką mogliby sobie darować. Kiedy w 2013 roku wchodził do sprzedaży pierwszy UHD Samsunga F9000 to cena 55" modelu na starcie wynosiła około 18 tyś.
 
Ostatnia edycja:

supercell

New member
No ok, to w najbliższym czasie niema co liczyć na obniżki. W takim razie, jakbym miał się decydować dzisiaj(albo w najbliższym miesiącu), to co wybrać? Tego Sonego za 5399 czy coś innego?
 
Ostatnia edycja:

supercell

New member
Znalazłem jeszcze mniejszego Soniacza Sony KD-49X8309C w cenie 4499, co sądzicie? Wolałbym 55 cali, ale jeżeli tutaj cena bardziej odzwierciedlałby jakość to bym się skusił. 1000Hz odświeżania robi wrażenie :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No ok, to w najbliższym czasie niema co liczyć na obniżki. W takim razie, jakbym miał się decydować dzisiaj(albo w najbliższym miesiącu), to co wybrać? Tego Sonego za 5399 czy coś innego?

Podobne promocje w Media Markt i Saturnie - moim zdaniem będą jeszcze w marcu, być może na święta wielkanocne, a najpóźniej w kwietniu, także spokojnie poczekaj. TV 49" nie ma sensu kupować, bo nawet 6 cali robi różnicę.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Znalazłem jeszcze mniejszego Soniacza Sony KD-49X8309C w cenie 4499, co sądzicie? Wolałbym 55 cali, ale jeżeli tutaj cena bardziej odzwierciedlałby jakość to bym się skusił. 1000Hz odświeżania robi wrażenie :)
Liczy się komfort oglądania a 49" przy odległości nawet 4m to zdecydowanie za mało. Na te 1000Hz które podaje producent nie zwracaj zbytnio uwagi. Tv posiada matryce 120 Hz.
 

pendzel91

New member
Kup Samsunga j7000 nie bedziesz żałował. Sony wypada blado przy nim. Mam w domu Samsunga f9000 i Panasonica ax800. SAMSUNG lepiej sobie radzi z czernią i ma dużo lepsze podświetlenie. A ju7000 jest bardzo zbliżony obrazem do mojego f9. Kilka osób poleca Ci ten telewizor, warto im zaufać ;)
 

supercell

New member
Jestem bardzo uprzedzony do marki Samsunga, a zresztą jest sporo droższy.
Nawet jeżeli bym się przełamał i wybrał tego Samsunga to i tak wole poczekać na obniżkę o której piszą powyżej Panowie. Z tego co wszyscy piszą to niema ciekawego 55" tv w cenie do 5400 zł na ten moment.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wchodzą nowe modele Sony ale na razie z najwyższej półki w cenie ponad 10.000 zł . W klasie 5 tyś faktycznie Sony 55X8509 jest extra i w extra cenie dla niebieskich razem z kalibracją.
Masz jeszcze Philipsa 55PUS7100, Sharpa 55XUF8772.
https://www.youtube.com/watch?v=M1zofz0feV8
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...harp-nowe-spojrzenie-na-rozdzielczosc-4k.html
A jeśli chcesz zaoszczędzić to TCL 58S7806.
https://www.youtube.com/watch?v=OuKokARxCfc
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...chinskich-telewizorow-na-swiatowym-rynku.html
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jestem bardzo uprzedzony do marki Samsunga, a zresztą jest sporo droższy.
Nawet jeżeli bym się przełamał i wybrał tego Samsunga to i tak wole poczekać na obniżkę o której piszą powyżej Panowie. Z tego co wszyscy piszą to niema ciekawego 55" tv w cenie do 5400 zł na ten moment.
Z dobrego UHD do takiej kwoty ciężko cokolwiek znaleźć. Cała ta linia na 2015 rok była słaba. Panasonic się nie popisał, Samsung UHD wart zakupu ale od serii 7 i tylko 2 modele FHD warte poświęcenia uwagi i to w dodatku średniej klasy. Sony i Philipsa zarżnął niedopracowany Android, którego już poprawiają praktycznie od roku i nadal nie jest dobrze. Niby z kolejnymi aktualizacjami ma być cudownie, ale to tylko nic nie warte na chwilę obecną obietnice. Cudownie miało być już na jesień.
Moja rada to albo weź Samsunga, albo daruj sobie i poczekaj na modele nowej serii.
 

supercell

New member
Ku mojemu osobistemu zdziwieniu, zakupiłem Samsunga 55UJ7000 w Saturnie na promocji z P&P. TV już powieszone na ścianie, ale ponieważ wybyłem na narty to dokładnie jeszcze go nie posprawdzałem.
Zacznę od wytłumaczenia swojego wyboru ponieważ, nie byłem przychylny kupowania czegokolwiek z tej marki.

W tym przedziale cenowym finalnie zostały mi dwa wybory - Sony 55X8505/9 lub Samsung 55UJ7000. Ponieważ ogólnie Samsunga nie trawie, a Sonego zawsze lubiłem i chciałem wspierać, to byłem już pewny, że biorę tego Soniacza i pozostało poczekać za jakąś promocją.
Promocja przyszła do Saturna, więc zgrałem parę materiałów 4K na pendrive żeby sprawdzić oba TV i utwierdzić się w tym, że nawet jeżeli będzie mała różnica na korzyść Samsunga to wole zapłacić mniej i wziąć Sonego.

I tutaj duuuże zaskoczenie. Mianowicie tak jak większość tutaj mi sugerowała, obraz był lepszy w każdym przypadku na Samsungu. Najbardziej zwracała na siebie uwagę szczegółowość materiału 4K, która była znacznie lepsza na 55UJ7000. Mimo to byłem gotów wybrać Sonego, ale nagle chcąc ponownie odpalić materiały z pendrive'a na Sonym, odmówił on współpracy z dwoma materiałami które wcześniej (z małymi bolączkami) odpalił, a odpalenie pozostałych dwóch BARDZO długo wczytywał. Nie pomogło wyjmowanie pendrive'a, resetowanie TV.
Sony miał najnowsze aktualizacje i mogę tylko potwierdzić, że na ten moment Android TV działa bardzo kiepsko. Ciężko odnaleźć w ogóle materiały z pendrive'a, a wczytywał je co najmniej 5-10 razy dłużej od Samsunga, który poradził sobie z tym bez problemu.
Tutaj miarka się przebrała i dopłaciłem do Samsunga.

Po pierwszym obcowaniu z Samsungiem na pochwałę zasługuje oprogramowanie. Działa bardzo płynie i pozwala na dużą synergię z innymi urządzeniami jak amplitunery czy konsole.
Na koniec dodam tylko, iż pomimo że mój model posiada tylko One Connect Mini to jest to świetne rozwiązanie pomimo różnych opinii i recenzji. Jedyne czego mi w nim brakuje to wejścia na przewód koncentryczny, ponieważ korzystać będę z modułu CAM, a biały kabel średnio mi się wpasowuje w ekosystem całego kina domowego ;)
I tutaj dodam pierwszy minus, za przejściówkę na moduł CAM. Wszystkie TV jakie widziałem i miałem okazję sprawdzić miały normalne wejścia CI (Sony x85 też), a Samsung pomimo że nie należy do najcieńszych TV ma przejściówkę...

Podsumowując POLECAM WSZYSTKIM, którzy planują zakup TV udania się do sklepu z własnymi materiałami i sprawdzenia jak poszczególne modele wypadają. Ja byłem bardzo zaskoczony różnicami.

Dziękuje wszystkim za pomoc z wyborem TV :) !
Pozdrawiam,
Mateusz
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ku mojemu osobistemu zdziwieniu, zakupiłem Samsunga 55UJ7000 w Saturnie na promocji z P&P.

Bardzo dobry wybór.

(...)ale nagle chcąc ponownie odpalić materiały z pendrive'a na Sonym, odmówił on współpracy z dwoma materiałami które wcześniej (z małymi bolączkami) odpalił, a odpalenie pozostałych dwóch BARDZO długo wczytywał. Nie pomogło wyjmowanie pendrive'a, resetowanie TV.
Sony miał najnowsze aktualizacje i mogę tylko potwierdzić, że na ten moment Android TV działa bardzo kiepsko.

Niestety taka bolączka Androida i dopóki nie będzie on doszlifowany, to zakup telewizora opartego na tym systemie mija się z celem. Chyba, że ktoś lubi płacić z góry za stos obietnic, które nie wiadomo w jakim czasie zostaną faktycznie zrealizowane.
 
Do góry