Zestawienie TV Ultra HD - Luty 2016

Jaki TV preferujesz?


  • Total voters
    0

John_Lenon

New member
Wszystkie LG UHD do 60 cali mają matrycę 50hz, jedynym wyjątkiem jest UF9.

Przy małej przekątnej odświeżanie nie ma znaczenia, ale od 50 cali zaczyna to denerwować, najbardziej przy szybkich scenach i sporcie.
 

GregoryPek

New member
witam, mam pytanie czysto teoretyczne - gdy mamy po kablu do tv puszczony ten sam sygnał HD który tv będzie miał lepszy obraz/jakość obrazu FULL HD z matrycą 100/120 hz czy ULTRA/4k HD z matrycą 100/120 hz. Pytam bo są opinie że lepszy full hd 100 hz niż ultra hd 50 hz, a co w przypadku ultra hd z matrycą 100/120 hz i sygnale hd? Też będzie gorszy od full hd 100/120 hz?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Pytanie w ankiecie zostało zadane trochę niefortunnie.Powinno raczej brzmieć co byśmy wybrali za tę samą kwotę.
 

John_Lenon

New member
Nie ma TV UHD 200 Hz. Za taką samą kwotę dostaniemy dużo lepszy FHD niż 4K a jakość wyświetlanego obrazu jest uzależniona od matrycy, procesora i samego upscalowania.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na tym forum był jakiś krótki test tego Thomsona. Jeden z użytkowników był bardzo zadowolony z tego TV, a inny z kolei napisał coś zgoła odmiennego i był rozczarowany. TV był w promo 27-28 grudnia 2015 r, w Media Markcie za niespełna 4000 zł i dla zainteresowanych był warty zakupu w takiej cenie, ale po uprzednim przetestowaniu w sklepie na własnym materiale. Natomiast ten TV nie jest wart - w mojej ocenie - kwoty znacznie przekraczającej 4000, takie np. 4 200 zł to jest absolutne maksimum jak za chiński produkt sprzedawany ponad nazwą Thomson.
 

MaXeN84

New member
Natomiast ten TV nie jest wart - w mojej ocenie - kwoty znacznie przekraczającej 4000, takie np. 4 200 zł to jest absolutne maksimum jak za chiński produkt sprzedawany ponad nazwą Thomson.
A który Twoim zdaniem jest wart swojej ceny i nie będzie to produkt chiński sprzedawany pod inną marką?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A który Twoim zdaniem jest wart swojej ceny i nie będzie to produkt chiński sprzedawany pod inną marką?

Z modeli 55":
UHD na matrycy VA Soniak X8505C za 4600 zł
UHD na matrycy VA Samsung JU7000 za niecałe 5200 zł
UHD na matrycy IPS Panas CX750E za 5000 zł
UHD LG UF950V na matrycy IPS za 6400 zł
FHD LG LF652V na matrycy IPS za niecałe 3100 zł
FHD na matrcy VA Samsungi H6400 oraz J6200 zł

Wg mnie te TV mają bardzo dobre ceny i są to uznane marki, a nie jakieś chińskie "wynalazki":p
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
A z jakich części pochodzą te uznane marki? I co to jest uznana marka?
PS. A o problemach z Androidem w uznanym Sony X85 to słyszał?

Akurat android to kwestia wyboru, ja osobiście bym się w niego nie pchał, bo na TV Sony w modelach 2015 nie spisywał się on dobrze. Do tej pory nie ma zaimplementowanej funkcji nagrywania pod USB mimo podwójnego tunera, co dla mnie jest nie do zaakceptowania (TV niezgodny ze specyfikacją). Mimo tych defektów w sofcie TV daje niezły obraz zwłaszcza w cenie 4600 zł za 55". Co do Thomsona, to powiedzmy sobie szczerze, nawet zanim jeszcze przejęli go Chińczycy, to nie był firmą z górnej półki w produkcji TV. Nie mam klapek na oczach, ale musi jeszcze dużo wody w Wiśle upłynąć, żebym się przekonał do produktów typowo chińskich jak Thomson/TCL. Na chwilę obecną mój wybór ogranicza się do firm: Panasonic, Sony, Samsung i LG i to są właśnie uznane marki, czego nie można powiedzieć o Thomsonie. Chińskiego Philipsa pomijam dopóki chińczycy nie zapewnią stabilności działania swoich TV, natomiast sam obraz na Philipsach jest bardzo dobry i do tego świetna funkcja ambilight :) A to, że do modeli uznanych firm pakowane są również takie podzespoły, który wytwarzane są w Chinach, nie oznacza, że można stawiać znak równości pod kątem jakości między nimi a chińskimi TV jak Thomson. To tak jakbyś chciał powiedzieć, że po co wydawać kasę na Samsunga S6 czy LG4, skoro można mieć chiński smartfon za 500 zł i będzie dawał tą samą jakość.
 
Ostatnia edycja:

MaXeN84

New member
Skoro Samsung S6 to taki świetny tel. to skąd taki ogromny spadek sprzedaży tel. Samsunga?
Jasne, że chiński tel. za 500zł mu nie dorówna, ale takie chińskie za 1500-2000zł już spokojnie (wiem co piszę, bo posiadałem już kilka). To właśnie chińczycy narobili w ciągu ostatnich 2-3 lat największego zamieszania na rynku GSM.
Z resztą daleko szukać nie trzeba: jeszcze kilka lat temu wiele osób zastanawiało się co to jest Huawei w świecie GSM czy lenovo w laptopach.
I to właśnie te chińskie firmy udowodniły, że nie ma pojęcia uznanych marek - tylko przyzwyczajenie konsumentów do danej firmy (marketingowo - bazowanie na świadomości danej marki, tak jak po dziś dzień wiele osób szuka i pyta w sklepach o tel. marki "Nokia", nie wspominając o starszych osobach szukających "electroluxów" zamiast odkurzaczy, bo dla nich to jest synonim), a chińskie produkty nie muszą oznaczać wcale produktów gorszych czy drugiej kategorii.

Wracając do TCL-a nie wiem czy wiesz, że posiadają oni w swoim portfolio także TV OLED-owy, tylko podobnie jak Samsung, Sony i inni nie postanowili póki co rozwijać tej technologii.
Posiadają także fabryki w Polsce - choćby w Żyrardowie pod Warszawą (stąd równie dobrze można powiedzieć, że to polskie wyroby, a nie chińskie), a że to montowania gotowych modułów pochodzących z Chin - to tak samo jak wśród tych "renomowanych" marek (np.: Panasonic w Czechach czy modele budżetowe w Turcji), bo nikt już z producentów nie wytwarza TV samodzielnie od A do Z na własnych podzespołach.
Oczywiście dopóki TCL nie będzie miał takiej renomy jak inne f-my to zawsze ich produkty będą musiały charakteryzować się niższą ceną za podobne rozwiązania technologiczne.
Chociaż kto wie co będzie za lat kilka jak konsumenci zdadzą sobie sprawę, że czasami nie warto przepłacać za firmę - zwłaszcza jeśli mamy produkt tańszy za podobne rozwiązania albo nawet je przewyższające (przykładowo: wątpię abyś znalazł w cenie ok. 3200zł TV UHD w rozmiarze 58" ze 100Hz matrycą z WiFi. W tej cenie "markowy" Samsung oferuje budżetowy 58" FHD z matrycą 50Hz, bez Wifi, z bardzo słabym procesorem i jak porównując jakość obrazu najzwyklejszego sygnału z DVB-T, odwzorowania barw, kontrastu, szczegółowości to jest ogromna przepaść i to wcale nie na korzyść bardziej "markowego").
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jestem daleki od tego, aby twierdzić, że wszystko co chińskie jest do bani. Z rynku GSM wskazałeś firmę Huawei, a ta akurat robi bardzo dobre smartfony w świetnych cenach np. P8 czy Honor 7. Wcześniej firma znana była np. z modemów GSM.
Co do OLED-u to czytałem, że chińczycy go wypuścili. Tak jak napisałem wcześniej, nie mam klapek na oczach i nie twierdzę, że nie kupię nigdy Thomsona/TCL, bo jeśli na rynku pojawi się model, który mnie zainteresuje i przekona do zakupu, to go nabędę:). Nie jestem zwolennikiem przepłacania i zdaję sobie sprawę, że ceny niektórych produktów są mniej lub bardziej istotnie zawyżone. Np. Soniak 55" UHD X8505C jest moim zdaniem w niezłej cenie jak na 4600 zł, ale np. 5000 zł i więcej za ten TV bym nie dał. TV na matrycach 50/60Hz czy to w FHD czy UHD nigdy nie brałem pod uwagę, bo takie szrotu w ogóle nie powinni produkować. Co do zawyżonych cen to np. uważam, że Soniak 55" FHD W8xxC powinien kosztować w granicach 3500 zł, a nie ponad 4000 zł, bo to TV FHD a nie UHD. Jeśli ktoś nie musi na teraz kupować, to warto wypatrzyć konkretne promo i nabyć dobry sprzęt w świetnej cenie. Thomsony UHD z rocznika 2015 mnie nie przekonały i tyle, nawet model 55" UA9806, gdy był w promo w MM za niespełna 4000 zł, a że był składany w Żyrardowie to ja o tym doskonale wiem :)
Pozostaje czekać co producenci wypuszczą na rynek w roku bieżącym. Ja ciśnienia na dziś na zakup TV nie mam, więc spokojnie mogę poczekać lub kupić jakiś model z rocznika 2015 w mega promocji, jeśli taka by się pojawiła.
 

MaXeN84

New member
A jeszcze kilka lat temu wielu klientów nie znając marki Huawei i słysząc o niej - też mieli często dreszcze czy awersje słysząc, że to firma chińska i bronili się przed zakupem tel. tej firmy jak ognia. Dziś już wielu przekonało się, ale niestety też powoli dzięki temu marka zaczyna się cenić.

Swoją drogą, a widziałeś zapowiedź TCL-a na 2016r. z serii X1 (S99)?
TCL-CES-2016-verge-liveblog-0160.0.0.JPG


-65" z pełnym podświetleniem i lokalnym wygaszaniem strefowym
-jasność 1000 nitów
-UHD Premium
-Quantum Dot
-pełne HDR (HDR10 oraz HDR Dolby Vision)
-(z tego co mi wiadomo) Android 6.0 jako Smart

Konkurencja dla Panasonica DX900, który już został okrzyknięty kilerem dotychczasowego lidera Samsunga JS9500. Ciekawe tylko jak się będą prezentowały ceny, ale na moje wygląd i parametry robią bardzo pozytywne wrażenie.

Szczegóły:
TCL | X1
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Parametry nowego Thomsona na 2016 r. z serii X1, biorąc pod uwagę podaną specyfikację, są bardzo dobre. Ciekawy jestem jaką będzie miał cenę oraz jaki faktycznie będzie dawał obraz. Jedno jest pewne, będzie znacznie tańszy od Panasa, co wcale nie znaczy, że będzie słabszy. Poczekajmy na pierwsze testy i opinie :)
 
Do góry