Wybór telewizora 55 - 65 cali do 6500 zł

Wybór telewizora 55 - 65 cali do 6500 zł


  • Total voters
    0

racuh

Banned
Z racji tego, że wybieram już swój wymarzony TV od listopada upatrzyłem sobie kilka modeli i proszę o pomoc w wyborze który z nich będzie najlepszy do całodniowego oglądania i wieczornych seansów przez DLNA.

SAMSUNG UE55JU7500
SONY KDL-65W855C
PANASONIC TX-55CX750E
PANASONIC TX-55CX680E
SAMSUNG UE55JS8500
SAMSUNG UE55JU7000L
THOMSON 55UA9806

PS. Proszę nie wrzucać tutaj linków do tematów z Gwarancją Samsung :)
 

racuh

Banned
Tak widziałem ale philipsy odrzuciłem bo osobiście miałem w domu 55PUS7600 ale korzystając z prawa zwrotu oddałem go, soft doprowadzał mnie do białej gorączki, Pan konsultant z pomocy technicznej kazał mi aktualizować soft a mialem już najnowszy.
 

racuh

Banned
spokojnie... kolega wyżej proponuje tylko philipsy :D. Pewnie następny sprzedawca... to forum schodzi na ...

Interes się musi kręcić, nie ma wyjścia a te wszystkie leżaki jakoś trzeba opchnąć. Zapewne trafią się osoby co będą zadowolone z tej marki ale dla mnie najważniejsze jest pierwsze wrażenie i pierwszy tydzień spędzony z TV, jak do tego czasu nic mnie nie wk**** to znaczy że sprzęt jest dobry :) a na wymienionym philipsie od pierwszego dnia już miałem nerwy jak mi się przycinał podczas przeglądania menu, po 3 dniach oglądałem film i nagle cisza, nie ma dźwięku. po długim resecie wróciło do normy. Raz poszedłem do pracy żona do mnie dzwoniła że obraz stanął w miejscu przy oglądaniu czegoś z nc+, myślałem że dekoder enki się zawiesił, zresetowała go a na na TV dalej był ten zawieszony obraz, także po 5 dniach męczarni odesłałem go.

Serwis to też jakaś porażka, konsultant cały wmawiał mi żeby poczekać na aktualizację to będzie dobrze. Jak długo miałem czekać? dzień? tydzień? rok? kpina. niestety ale dla mnie to już nie jest renomowana firma.
 

kacper-24

New member
dokładnie ;) i tak pewnie nie jedna osoba się skusi na te gnioty, jak przechodzą z kineskopowego to pewnie będą zadowoleni bo pomyślą, że tak ma być ;p
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja również przymierzam się do nowego TV. Wszystko wskazuje na to, że wezmę jednak JU7000. Myślałem jeszcze o 7500, ale koledzy na tym forum wybili mi z głowy zakrzywiony TV. Kacper, czytałem w którymś temacie że właśnie Ty ostatnio go nabyłeś. W dalszym ciągu podtrzymujesz swoje zdanie o tym modelu?
 

racuh

Banned
Ja również przymierzam się do nowego TV. Wszystko wskazuje na to, że wezmę jednak JU7000. Myślałem jeszcze o 7500, ale koledzy na tym forum wybili mi z głowy zakrzywiony TV. Kacper, czytałem w którymś temacie że właśnie Ty ostatnio go nabyłeś. W dalszym ciągu podtrzymujesz swoje zdanie o tym modelu?

Czyli co jest nie tak z zakrzywionym ekranem? to że jest zakrzywiony? jak dla mnie super rozwiązanie design. Fakt że jest to prawie to samo co JU7000 i tylko 300 zł różnicy.
 

kacper-24

New member
no z tym zakrzywionym to jak kto woli... dla mnie to tylko chwyt marketingowy i żadnych zalet nie widzę ale tak jak kolega wyżej napisał to są praktycznie te same Tv. Ja jestem dalej bardzo zadowolony z mojego ju7000 i mogę polecić, Tv nie jest bez wad ale w tej strefie jak dla mnie najlepszy. Nie chce zaśmiecać koledze wątku, więc poczytaj sobie http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/12...-wyborze-telewizora-55-cali-do-6000zl-14.html strona 14 wzwyż.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Czyli co jest nie tak z zakrzywionym ekranem? to że jest zakrzywiony? jak dla mnie super rozwiązanie design. Fakt że jest to prawie to samo co JU7000 i tylko 300 zł różnicy.
Użytkownik HQ150 na moje pytanie dlaczego zakrzywiona matryca jest gorsza od płaskiej odpowiedział tak: "Bo ma same wady. Jego jedyną zaletą jest to, że siedząc dokładnie na wprost dodatkowo w jego ,, ogniskowej'' mamy taką samą odległość do każdego punktu ekranu. Niestety żaden producent takich ekranów nawet się nie zająknął nigdy ile ta ogniskowa dla jego TV wynosi.
A w każdym innym wypadku tak nie jest.Dodatkowo siedząc już w dwie osoby czyli niesymetrycznie mamy inny kąt do jednego a inny do drugiego brzegu ekranu. To powoduje inne kolory na jednej a inne na drugiej stronie ekranu. Czym większa krzywizna i czym większa nieosiowość widza tym efekt będzie gorszy"
Poczytaj sobie wątek moim poście "Rabaty w MM"
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszystkim-i-o-niczym/123375-rabaty-w-mm-5.html#post1221053
 

racuh

Banned
W Saturnie JU7000 jest za niecałe 5200 a u mnie w mieście JU7500 jest za 5500
Nawet w Saturnie JU7500 jest za 5700 to tez nie jest dużo.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
A tak wracając do tego zakrzywienia to mnie też korci model właśnie z zakrzywionym ekranem. Chyba wybiorę się sklepu i sprawdzę na własne oczy jak to faktycznie jest z tymi kolorami.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Samsung to coś o czym nie masz bladego pojecia...
Panasonic? Tv ktory ma ostrosc w ruchu na poziomie 580 linii? Cos w stylu telewizorow bez uplynniacza...
A może to 8 bitowa matryca i 50% pokrycie barw w uhd...?

Wysłane z mojego SM-G900F
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Ju7000 ma kontrast po kalibracji 3000:1 bez włączonego wygaszania. Z wygaszaniem jest jeszcze wyższy...
Co ci po czerni jak rozmywa obraz w ruchu? Upłynniacz w Panasie jest lekko mówiąc średni...

Wysłane z mojego SM-G900F
 

digitalus

Banned
cx680 ma contrast 4467:1,czyli znacznie wiekszy niz samsung .Kolega ma cx700 czyli ten telewizor o nizszym kontrascie niz cx680 i nic sie nie rozmywa na kanalach hd i 4k .Oczywiscie na filmikach 4 k bardzo dobry plus, dobra plynnosc i dobre basowe brzemienie z glosnikow.

Panasonic CX680
Black level 0.03 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 4467:1

Panasonic CX700
Black level 0.04 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 3350:1
 

kacper-24

New member
z panem digitalusem nie ma co rozmawiać... ale co do Tv nie ma co porównywać panasonica cx680 do samsungów ju7000/7500 i js8500 czy też sony. Panasonic cx680 owszem jest jednym z lepszych ale z najniższej półki UHD, reszta jest ze średniej półki cenowej i technologicznej, więc o porównaniu nie ma co opowiadać. Choćby ogromną różnicą matryc co jest najważniejszą rzeczą podczas oglądania czegokolwiek...
 

mafia35

New member
Bez reklam
Jeśli twierdzisz, że nic sie nie rozmywa i jest świetna plynnosc na panasie to mało w zyciu widziales...

Basy też są... Aż okna drżą pewnie. I szklanki dzwonią. Potega glosnikow panasonica w tv led... Jak w kazdym lcd to są wieksze lub mniejsze pierdy, a nie glosniki...

Wysłane z mojego SM-G900F
 
Do góry