Telewizor do 50,55" do 5.500 zł

Ghost589

New member
Witam poszukuje telewizora za taką cenę i takiej wielkości jak w temacie. Napisze może parę najważniejszych rzeczy:

1. Odległość od tv :3m
2. Nie musi być UHD, 3D, Smart chyba że się inaczej nie da.
3. TV głównie do konsoli PS4 i oglądania NC +
4. Dobra by była obrotowa podstawa bo czasem siedzę pod kątem
5. Pokój słabo nasłoneczniony
6. Wszystkie firmy biorę pod uwagę - oprócz rzecz jasna Panasonica
 

racuh

Banned
Zaproponuję Ci coś co mi proponowano ale z wymagana podstawą jest problem bo firmy odchodzą od tego i dają zwykłe stopki.

Sony 55W8509C
Philips 48PUS7600 (55 cali niestety jest za ponad 6 koła)
Ale według mnie najrozsądniejszą opcją jest poczciwy Sony 55W756C albo ubiegłoroczny Philips 55PFS7509
 

kacper-24

New member
witam

uważaj na philipsy. Znam to z autopsji. Pierwszy mój philips to 55pfl7008k przez pierwsze pare miesięcy można powiedzieć, zachwyt. Nie przeszkadzały mi nawet reserty, zawieszki, baaaardzo wolno działający "smart TV" ogromny clouding na dolnych narożnikach, pojawiające się tz. duchy, teleportowanie się i znikanie szybko poruszających sie przedmiotów i mnóstwo innych, wtedy wydających się mi "szczegółów". W późniejszym czasie wszystko się nasilało i zaczęło tak denerwować, że zastanawiałem się nad wyłączeniem go i przyniesieniem mojego leciwego 8 letniego lg. Na "szczęście" telewizor zepsuł się trzykrotnie po niecałym roku i wymienili mi na philipsa co zaproponowano ci wyżej. I co? i znowu gehenna, od początku problemy z zawieszaniem. Resetowanie pare razy dziennie. Znowu pojawił się clouding. Po paru miesiącach te same problemy co z poprzednim. Jednym słowem dno i metr mułu. Oprócz w miarę dobrej czerni i ładnych naturalnych kolorach nic dobrego o tym tv nie mogę powiedzieć. Oprócz w miarę poprawnego obrazu philips jest lata świetlne za resztą marek. Mogę go porównać do mantry z najniższej półki. Nie pomogę ci w wyborze bo właśnie sam mam dylemat jaki następny telewizor wybrać ale ja na bank już nigdy w życiu nie wybiorę philipsa. Pozdrawiam
 

racuh

Banned
sprecyzuje, że ten który w tej chwili mam to właśnie niby taki super Philips 55PFS7509. Odradzam

Dzięki za informacje bo poleciłem go po przeczytaniu testów, ale masz rację, obraz to nie wszystko, stabilność i bezawaryjność także jest ważna. Czyli na dzień dzisiejszy nie ma dobrych TV które wytrzymają minimum 5 lat. Powoli się zastanawiam czy znowu nie szukać używanej plazmy, bo wyj**** prawie 6 kafli na TV który będzie się wieszał i się zje*** przez końcem gwarancji to nie ciekawe przeżycie.
 

kacper-24

New member
"nie ciekawe"

uwierz, że nie miałem pojęcia, że przez jeb... telewizor można stracić tyle nerwów i czasu :/ zaczynam tęsknić za bezawaryjnymi kineskopami ;p
 

Ghost589

New member
Dzięki za opinie. To teraz już sam nie wiem. Szczere mówiąc to właśnie tak myślałem nad tymi Philpsami. Samsungi ponoć awaryjne do tego jeszcze jakaś sprawa z kurzem. Co do nerwów jakie można mieć przez telewizor to coś o tym wiem http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/120174-panasonic-tx-55cs630-problem-z-obrazem-6.html . Ja przez to bardzo się zniechęciłem do Panasonica na tyle, że nawet baterii nie kupie ich firmy. Jak w nowym TV po zakupie może być wymieniana cała matryca, co nie wyeliminowała do końca wszystkich usterek bo problem prawdopodobnie tkwił w wadzie konstrukcyjnej telewizora lub technologicznej matryc do czego firma nie potrafiła się przyznać. Na szczęście podczas reklamacji telewizor pękł w transporcie. Użerałem się z nimi od czerwca. TV większość tego czasu spędził na reklamacjach...
A wracając to tych telewizorów to może kupić coś dopiero po nowym roku? Chociaż co to zmieni nie zaczną chyba robić nagle dobrych TV.
To krąg telewizorów się powoli zawęża :) Panasonic nie, Samsung nie, Philips nie, jak tak dalej pójdzie zaraz nic nie zostanie:).
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Mało prawdopodobne, pewnie kolejne dziadostwo. Z biegiem czasu myślą producenta nie jest satysfakcja klienta tylko ilość sprzedanych sztuk. Z roku na rok coraz bardziej skracają żywotność sprzętu. Ja przez 5 lat na plaźmie nastukalem 25 tys godzin a miała wytrzymać 100 a tu czytam ze OLED ma 30 tys :| czyli statystycznie nie wytrzyma 10.
 

Ghost589

New member
To nie wiem już no. Czeka na mnie dodatek do wiedźmina do przejścia i nie mam na czym :). Chociaż mam jeszcze 22'' LG chyba 5 letniego którego dostałem za przedłużenie umowy z cyfrą +, ale trochę śmiesznie będzie grać na takim małym.
A właśnie mało kto poleca lub pisze o LG. Jak jest tymi telewizorami?. Ja tego swojego intensywnie używam bo służy za monitor do komputera i TV i już tyle lat i nic mu nie jest. Jeszcze kiedyś ps3 miałem podpięte pod niego.
Jak jest przy LG z input lagiem?
 

racuh

Banned
Z tego co wyczytałem to z LG jest tylko problem z matrycą IPS (słaby kontrast i czerń) kolejnym problemem jest awaryjność układów zasilania, inwerterów matrycy, nie mowię że w każdym ale to się zdarza częściej niż innych markach. W pracy mamy monitoring na Tv LG, odkąd go zamontowali czyli jakieś 5 lat temu, telewizory wymieniali 2 razy, bo za pierwszym razem padały właśnie układy zasilania, a za drugim razem połowa diod podświetlenia przestała świecić. Monitoring pracuje u nas 24h na dobę ale to nie usprawiedliwia że muszą się zepsuć (dodam że mamy również monitory samsunga i NEC i nic się z nimi nie dzieje a pracują już o wiele dłużej)

To nie wiem już no. Czeka na mnie dodatek do wiedźmina do przejścia i nie mam na czym :). Chociaż mam jeszcze 22'' LG chyba 5 letniego którego dostałem za przedłużenie umowy z cyfrą +, ale trochę śmiesznie będzie grać na takim małym.
A właśnie mało kto poleca lub pisze o LG. Jak jest tymi telewizorami?. Ja tego swojego intensywnie używam bo służy za monitor do komputera i TV i już tyle lat i nic mu nie jest. Jeszcze kiedyś ps3 miałem podpięte pod niego.
Jak jest przy LG z input lagiem?
 

Ghost589

New member
No to ciężka sprawa faktycznie. Może mi się też z prawej ręki trafił :). Myślałem, że kupowanie TV to przyjemna sprawa :(.
@racuh
Pisałeś, że też szukasz TV masz już jakiś na oku?
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
No to ciężka sprawa faktycznie. Może mi się też z prawej ręki trafił :). Myślałem, że kupowanie TV to przyjemna sprawa :(.
@racuch
Pisałeś, że też szukasz TV masz już jakiś na oku?

Jak narazie to przymierzałem się do SONY i PHILIPSA ale android mnie trochę przeraża, lubię nowinki ale lubię też jak TV mam stabilny soft a tutaj rewelacji nie ma, gdyby to ode mnie zależało to brał bym nowinkę, ale żona częściej ogląda niż ja więc tak naprawdę ten TV jest dla żony, gdy rano go włączy to ja mam go wyłączyć wieczorem. Do tej pory byłem wiernym fanem plazmy panasonica bo na ekranie nie było żadnych niespodzianek (oprócz powidoków ale one znikały po przełączeniu programu).
Bardzo mi się podoba obraz i soft Samsunga i to że nie ma plików które by te telewizory nie odtworzyły a dla mnie to jest bardzo ważne, jedynym problem nimi jest to że mogli by lepiej kontrolować i dobierać matryce aby nie było niespodzianek związanych z plamami i kurzem.
Panasonic według mnie LEDa przeniósł na drugi plan bo po rezygnacji z plazmy wieśzką uwagę będą skupiali właśnie na jej następcy czyli OLED.
Trudno teraz znaleźć jakiś TV, proponowano mi Sharp ale jakoś ani widu ani słychu, nawet zapowiedzi nie ma, jedynie co znalazłem to opis na stronie producenta
8770 | 55 | "Sharp
Pozostaje tylko czekać bo za najwyższy model 55 cali trzeba dać niecałe 5 tys, co jest bardzo dobrą cena, ale ciekawe jak z jakością.
 

Ghost589

New member
To dzięki za informację. Jakbyś coś jeszcze wynalazł lub coś wiedział to daj cynk jak możesz. Bo ja się słabo w tym wszystkim orientuje. Czyli też nie jest powiedziane , że im droższy TV to lepszy? Lepiej może nieraz kupić tańszy.
 

racuh

Banned
Od wczoraj zacząłem przeglądać plazmy na necie i nie wiem czy nie skusić się na jakiś leżak magazynowy. Za 2,5 to dostanę nawet nie używaną sztukę 42-kę :) pozostanie mi tylko czekać aż skończy się patent Eastman Kodak na technologie OLED, wtedy ceny powinny poszybować w dół.

To dzięki za informację. Jakbyś coś jeszcze wynalazł lub coś wiedział to daj cynk jak możesz. Bo ja się słabo w tym wszystkim orientuje. Czyli też nie jest powiedziane , że im droższy TV to lepszy? Lepiej może nieraz kupić tańszy.
 

digitalus

Banned
Jesli chodzi plazme to na allegro sa dwa modele hd-ready 50 cali ,nowe na gwarancji . Moze warto kupic ale tylko za pobraniem,Jak dojdzie sprawny to mozna zaplacic kurierowi.Jeden model to tx-p50x50e, drugi to tx-p50x60e.TX-P50X60E to ostatni model plazmy panasonica z 2013 roku.
W modelu x50 prawdopodobnie taki sam panel plazmowy jak w poprzednim c3e , pobor energii jest identyczny w c3e i x50.
Posiadam x60 i cx3e.Panele plazmowe sa inne.Czern lepsza w x60, kanaly sd i hd dobrze sie oglada.
W cx3e kanaly sd wygladaja troche gorzej ale kanaly hd bardzo dobry plus.Wrazenia wizulane w czasie ogladania programow hd bardzo dobre.
W cx3e i x50 maksymalny pobor energii jest mniejszy o 45 wat niz w x60.Oczywiscie pobor energii w w plazmie zalezy od ustawien parametrow jasnosci i kontrastu.
Zdjecia w linku nizej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1212681-post2.html
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
TELEWIZOR PLAZMA PANASONIC VIERA TX-P42VT20E (5840741752) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Miałem i byłem mega zadowolony, może drugi raz kupię.

Jesli chodzi plazme to na allegro sa dwa modele hd-ready 50 cali ,nowe na gwarancji . Moze warto kupic ale tylko za pobraniem,Jak dojdzie sprawny to mozna zaplacic kurierowi.Jeden model to tx-p50x50e, drugi to tx-p50x60e.TX-P50X60E to ostatni model plazmy panasonica z 2013 roku.
W modelu x50 prawdopodobnie taki sam panel plazmowy jak w poprzednim c3e , pobor energii jest identyczny w c3e i x50.
Posiadam x60 i cx3e.Panele plazmowe sa inne.Czern lepsza w x60, kanaly sd i hd dobrze sie oglada.
W cx3e kanaly sd wygladaja troche gorzej ale kanaly hd bardzo dobry plus.Wrazenia wizulane w czasie ogladania programow hd bardzo dobre.
W cx3e i x50 maksymalny pobor energii jest mniejszy o 45 wat niz w x60.Oczywiscie pobor energii w w plazmie zalezy od ustawien parametrow jasnoci i kontrastu.
 

racuh

Banned
Też to zauważyłem, najciekawszy chyba u niech jest 50VT50 i 55ST60, napisałem do nich w sprawie VT50 i dostałem taką odpowiedź:
"Telewizor jest nowy, z gwarancją producenta, poprostu przestał trochę na magazynie co widać wyłącznie na kartonie"

PS. Jest ktoś z tamtych rejonów Warszawy, aby mógł ich sprawdzić?

Troche dziwne.Skad oni maja v20 to model z 2010 roku.Ta sama firma sprzedaje tez x50 i x60
 
Ostatnia edycja:
Do góry