42-50", niski input lag, 100Hz, 2.5k

ememem

New member
Cześć!

Od ponad tygodnia gryzę się z tematem wyboru TV i postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc.

Najważniejsze cechy, na których mi zależy, to możliwie niski input lag (poniżej 20ms = super, poniżej 30 ms = ok; TV będzie często służył do gier) oraz płynność obrazu i brak smużenia (natywne 100Hz wysoce pożądane).

Znalazłem kilka TV spełniających bądź niemal spełniających moje wymagania, ale są to z reguły modele zeszłoroczne, co niekorzystnie wpływa na ich dostępność. Nie będę sugerował żadnych modeli, bo liczę, że znajdziecie jakąś perełkę, którą mogłem przeoczyć :)

1. Odległość od ekranu: około 2.30m.
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno balkonowe na lewo od TV, około 2m od urządzenia, ekspozycja wschodnia, więc po godzinie 13 słońca już raczej nie ma.
3. Jak duży jest pokój: około 20m2.
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Philips 21PT4475/58C (serio :)).
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: wiadomości, programy dokumentalne, filmy, seriale, sport (uszeregowane zaczynając od najczęściej oglądanych).
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: rzadziej w dzień, częściej wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy słabym, stłumionym świetle, sporadycznie bez.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania.
11. Preferowana wielkość telewizora: przedział jak w tytule, małżonka ciśnie na max 47-48 cali :), więcej niż 50 nie zmieszczę.
12. Preferowana marka: brak, mam nieznaczne uczulenie na Samsunga.
13. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60-70% TV, 30-40% PC.
14. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych: na wprost.
15. Ma mieć 3D: jest mi obojętne.
16. Ma stać czy wisieć: stać.
17. Rozdzielczość: Full HD wystarczy.
18. Na czym najbardziej Ci zależy: Płynność, brak smużenia, niski input lag.
19. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 5-6.
20. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Dwie.
21.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wifi, Usb, SmartTv
22. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? TV kablowa.
23. Budżet: około 2500zł.
 

gambit230

New member
witam

może sony KDL48W705C lub Toshiba 47L7453 obydwa w granicy 2 600 - 2700
do 3 000 zł można fajne sprzęty czasami łyknąć na wyprzedaży
 
Ostatnia edycja:

ememem

New member
Dzięki za propozycje.

Mocno brałem pod uwagę proponowaną przez Ciebie Toshibę, ale ciężko było mi zobaczyć ją na żywo. Dzisiaj jednak mi się udało i podjąłem decyzję o zakupie. Nie brałem jednak wystawowej - swoje się naświeciła.
Udało mi się złapać ostatnią sztukę z outletu MM, fabrycznie zapakowaną. Myślę, że w dobrej cenie - 2599zł.

Czekam na jej przyjazd :)
 
Do góry