50" Sony W755c ,W809c czy Philips PFH/6550/88

SeVeN77

New member
Witam , mam spory problem do czwartku muszę zdecydować się na jeden z modeli tzn.

Sony KDL-50W755C - 3150


Sony KDL-50W809C - 3300


PHILIPS 50PFH6550/88 - 3200


Czasu mało z racji na bardzo dobre oferty cenowe widziałem na żywo wszystkie modele i skłaniałbym się ku philipsowi z racji na ambilight, zarówno sony jak philips grają bardzo ładnie , płynność bardzo dobra być może z lekką przewagą sony ale nie dane mi było pogrzebać w ustawieniach więc mówie tylko o trybach fabrycznych, android płynny wg mnie w obydwu markach w sony w rozdzielczości1080p a w philipsie 720p ponoć jest to spowodowane słabszymi podzespołami philipsa , jednak jest to zastanawiające bo w benchmarkach nawet philips 4500 wygrał z sony w805c pewnie na te chwile to kwestia optymalizacji systemu. Prosiłbym o jakieś rady z waszej strony , obiecałem sobie że bez testu nie zdecyduje się na Philipsa jednak przez to że mam tak mało czasu na decyzje muszę się bez niego obyć i sugerować się tym co znajde w necie i zobacze w markecie , pewnie jeszcze jutro wybiore się do sklepu z pendrivem i spróbuje kilka rzeczy sprawdzić na własną ręke . Z góry dzięki za pomoc
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
philipsa nie sprawdzałem więc nie wiem jak on tam sie sprawuje ( choć osobiście nie kupilbym ) a z tych dwóch Sony to W 809 bym kupił dobry tv będziesz zadowolony...poczytaj sobie testy i sam się przekonasz plus warto do sklepu sie przejść - zawsze to coś....a testy brać pod uwagę jako pomoc...
 

manner

New member
Witam , mam spory problem do czwartku muszę zdecydować się na jeden z modeli tzn.

Sony KDL-50W755C - 3150


Sony KDL-50W809C - 3300


PHILIPS 50PFH6550/88 - 3200


Czasu mało z racji na bardzo dobre oferty cenowe widziałem na żywo wszystkie modele i skłaniałbym się ku philipsowi z racji na ambilight, zarówno sony jak philips grają bardzo ładnie , płynność bardzo dobra być może z lekką przewagą sony ale nie dane mi było pogrzebać w ustawieniach więc mówie tylko o trybach fabrycznych, android płynny wg mnie w obydwu markach w sony w rozdzielczości1080p a w philipsie 720p ponoć jest to spowodowane słabszymi podzespołami philipsa , jednak jest to zastanawiające bo w benchmarkach nawet philips 4500 wygrał z sony w805c pewnie na te chwile to kwestia optymalizacji systemu. Prosiłbym o jakieś rady z waszej strony , obiecałem sobie że bez testu nie zdecyduje się na Philipsa jednak przez to że mam tak mało czasu na decyzje muszę się bez niego obyć i sugerować się tym co znajde w necie i zobacze w markecie , pewnie jeszcze jutro wybiore się do sklepu z pendrivem i spróbuje kilka rzeczy sprawdzić na własną ręke . Z góry dzięki za pomoc

Interfejs TV Sony Android działa w 720p na telewizorach Full HD i 1080p w UHD. Philips, to samo, ale mają Android 5.1 vs 5.0.2 w Sono. Na Phillips nowsze i szybsze procesor Mediatek 5593 z 5890 firmy Sony. Ja sam mam 55PUS7600 - 3x Ambilight z panelem VA - Super! PFH6550 lepiej myślę.
 
Ostatnia edycja:

swienty13

New member
Też zastanawiam się pomiędzy tymi 3 telewizorami. Jak na chwilę obecną (po ostatnich aktualizacjach) sprawuje się system i wydajność w sony i philips?

Która firma zapewnia lepsze wsparcie (szybsze aktualizacje)?
Zależy mi na szybkim i bezproblemowym działaniu oraz na jakości obrazu.

Co polecacie z tej trójki?
 

swienty13

New member
Rozumiem że Philips ma nowszego Androida i szybszy procesor?

A jak to się sprawuje w codziennym użytkowaniu?
Ktoś porównywał bezpośrednio te telewizory pod kątem jakości obrazu?

Dodam że Philips jest o 700 zł tańszy od Sony w809c...
 

manner

New member
"Having seen both Sony and Philips versions of Android TV they have the same basic layout but there is room for manufacturers to include access to their own content as well, such as the 'Philips Collection' section or Sony's Video Unlimited etc. What I can say is that despite only having a dual-core processor, the Android TV platform on the Philips definitely seemed faster and more robust. I didn't have any crashes for example, which appears to happen quite regularly on the Sony Android TVs."
 
Do góry