TV 48-55 cali 4k/FullHD? pod kompa/konsole

patlogic

New member
A więc poszukuję dla siebie telewizora do 55 cali. Chcę go podłączyć do kompa, w przyszłości również do konsoli. Służył będzie głównie do oglądania filmów oraz grania.
Założyłem budżet do 3000zł, ale jeżeli będzie naprawdę warto, mogę się szarpnąć na 3500.
Najważniejsza jest jakość i płynność obrazu. Zastanawiałem się nad Philipsem, np 55PFH6309. AmbiLight naprawdę ładnie się prezentuje. Jednak Bez tego rozwiązania też przeżyję.
Zastanawiam się także, czy warto zainwestować w 4k, czy lepiej kupić poprostu lepsze FullHD.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 - 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętnie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku tv, od wschodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepszy obraz :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? hdmi
10.Jakie urządzenia ? komp, konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? nie dotyczy, odlądam filmy z kompa
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? do tego mam komputer
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 48-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? niedopracowanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 80% wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł, jeżeli będzie naprawdę warto - 3500:)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia, jeżeli już będzie, to lepsze będzie pasywne.


Dziękuję bardzo za pomoc,
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do filmów i do gier ambilight jest rewelacja.
Sprawdź Philips 48PFS8209 z Androidem i poczwórnym ambilightem.
Ja bym brał zdecydowanie lepsze Full HD.
Jak będziesz niebieski masz extra ofertę.
 

patlogic

New member
Telewizor świetny, jednak dość drogi. Naprawdę jest wart tych pieniędzy?
Czytałem test 47PFL7008. Ma 3xambilight ale jest dużo tańszy.W praktyce to robi dużą różnicę?
Z uwagi na to, że panel podłączę do kompa, nie zależy mi specjalnie na funkcjach SMART.
Android to napewno sympatyczna sprawa, ale czy warto dopłacać?
No i ostatnia rzecz, która powinna być pierwsza - czy model proponowany przez Ciebie oferuje dużo lepszą jakość obrazu od serii 7000?
 

patlogic

New member
A więc zatrzymałem się póki co na 47PFS7509. Cal mniejszy, niż zakładałem, ale myślę, że nie zrobi to aż takiej różnicy. Zapoznałem się z testem, który również wypadł naprawdę dobrze. Ambilight na trzy strony też, jak na pierwszy kontakt z nim, wystarczy. Do wyjęcia za nie wiele ponad 3tys. A może ma ktoś lepszą propozycję za te pieniądze? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski masz lepszą ofertę i kalibrację profesjonalną gratis. Napisz na PW dostaniesz Info.
 

ruszko1

New member
Ja bym ci polecal raczej Sony KDL-50W829 w tej cenie co szukasz znajdziesz bez problemu. Philipsy maja to do siebie ze czesto sie wieszaja
 
Kolega dobrze radzi ..... poczytaj dokładnie wątek o philipsach ...nie tylko się wieszają :) .... dużo nie dożywa 2 letniej gwarancji ( co jest jeszcze błogosławieństwem ! ) zwłaszcza wersje PFL z 2013r .....ja już nigdy TV tej marki nie nabędę...sorry ale to mój osobisty pogląd. A forum jest do podpowiadania innym swoich uwag odnośnie sprzętu TV danych marek.
 

agricola

New member
Kolega dobrze radzi ..... poczytaj dokładnie wątek o philipsach ...nie tylko się wieszają :) .... dużo nie dożywa 2 letniej gwarancji ( co jest jeszcze błogosławieństwem ! ) zwłaszcza wersje PFL z 2013r .....ja już nigdy TV tej marki nie nabędę...sorry ale to mój osobisty pogląd. A forum jest do podpowiadania innym swoich uwag odnośnie sprzętu TV danych marek.

Wieszające się modele 2013 naprawdę nie świadczą o telewizorach z 2014 r, a tym bardziej 2015 r., które lada chwila pojawią się na naszym rynku.

Co do długowieczności tych telewizorów, no trzeba powiedzieć, że mój Philips na razie żyje dłużej niż gwarancja, co więcej, wszystko na nim działa.

Ja mam takie zdanie.
 
Do góry