Jaki tv? 40" - gry

Lunatyk7

New member
Witam, planuję zakup telewizora do pokoju, lecz gubię się w gąszczu ofert, a w każdym sklepie sprzedawcy podpowiadają inaczej... Liczę na pomoc i może najpierw odpowiem na gotowe pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4m x 5,5m - tv oglądane w 4m x 2m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno znajduje się obok ściany na tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wejścia HDMI i USB, dobra jakość obrazu i dźwięku
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja z platformy nc+
10.Jakie urządzenia ? dekoder nc+, komputer, konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-10, ciężko powiedzieć...
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? jestem otwarta na sugestie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? piłka nożna
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, ale nie bezpośrednio przez telewizor - bez SMART TV
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - 50%
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości ? 39''-40'', mniejszy bez sensu, większy się nie zmieści (ewentualnie 42'' gdzie lewy bok będzie lekko pod firanką
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? niepotrzebne bajery
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 1500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE


Telewizor głównie posłuży mi jako drugi monitor do netbooka, gry - oczywiście tyczy się to również konsoli - ale też oglądanie filmów. Jak widać na załączonym obrazku - na tv będę patrzeć głównie na wprost, z tym że mogę to robić w różnych odległościach: na fotelu przy biurku (ok. 1m), odsuwając fotel (ok. 2m) oraz leżąc na łóżku (ok. 4m). Z oglądanych kanałów typowo telewizyjnych będzie to zdecydowanie sport - piłka nożna. Także ze względu na powyższe, zależy mi głównie na dobrej jakości obrazu i dźwięku - Full HD oraz wystarczająca częstotliwość odświeżania i minimalny input lag.

Jako, że tv będzie podpinany do komputera, nie potrzebuję żadnego SMARTa z wifi, ani tym bardziej 3D - są to niepotrzebne bajery. Przydałby się za to port HDMI (min. 2) oraz USB, które są chyba już standardowo we wszystkich modelach. Nie mam preferencji co do konkretnej marki - po prostu nie chcę jakiegoś szajsu ;)

Ze względu na trudne usytuowanie ściany na tv, interesują mnie tylko telewizory 40'' lub ewentualnie 39''. Miło, gdyby był chudy ;)

Rozkład pomieszczenia: (do skopiowania - nie mogę dodawać linków, ani wklejać obrazków)
puu.sh/hrvKB/b59afa5106.jpg

Chodząc po różnych sklepach, sprzedawcy polecali mi takie modele jak:
- Philips 40PFH5509 - częstotliwość odświeżania równa 200 MHz, z tym, że to jest SMART TV
- Sony KDL-40R450B
- LG 39LB5610 - przyznam, że "na żywo" wyróżnia się obrazem z całej ściany telewizorów, z tym że mało jest opinii na jego temat

Mam nadzieję, że jest tam gdzieś telewizor doskonale dopasowany do moich potrzeb, a który pomożecie mi znaleźć. Czekam więc na wszelkie sugestie :smile:
 
Ostatnia edycja:
Do góry