TV - niski input lag, dobra współpraca z DLNA

uhaty

New member
Witam wszystkich!

Potrzebuję pomocy w wyborze TV, bo już mam serdecznie dość wybierania.
Mam dość sprecyzowane wymagania, miałem nadzieję, że niezbyt wygórowane, ale rzeczywistość zweryfikowała.

Wymagania: 47-50", max. 2500 zł, w miarę niski input lag (<45ms), brak problemów przy streamingu plików przez "otoczenie sieciowe" (SMB) z napisami w formacie srt lub podobnym LUB brak problemów przy streamingu po DLNA z napisami, SMART TV nie tragicznie wolne

Mam router z postawionym na nim OpenWRT, a na nim minidlna, router działa również jako serwer plików (SMB).

Telewizory które sprawdziłem:
Sony KDL-48W605 - niski input lag, nie obsługuje (w ogole) SMB, brak napisów po DLNA (tylko napisy zapisane jako oddzielna ścieżka w plikach mkv - nieakceptowalne, nie będę dodawał napisów ręcznie do każdego pliku)
Panasonic 48AS640 - wysoki input lag, obsługuje SMB, ale spłaszcza strukturę katalogów, po zmianie kodowania poprawnie wyświetla napisy srt, nie testowałem DLNA
LG 50LB650V - nie testowałem, ale według infolinii LG nie osbługuje SMB oraz nie wyświetla napisów po DLNA
Testowałem jeszcze Toshiba 48L5435DG - tragicznie wolne SMART TV, brak obsługi SMB, nie testowane DLNA

Może to jest herezja, ale na tym etapie jakość obrazu ma dla mnie drugorzędne znaczenie, jeżeli TV będzie spełniał powyższe wymagania to już wystarczy.

Wiem, że obsługa napisów nie jest częścią protokołu DLNA, ale część TV chyba go obsługuje? Brak implementacji SMB w nowych telewizorach jest dla mnie całkowitym szokiem, przed rozpoczęciem poszukiwań byłem pewien że to już standard.

3D nie używam, więc może go nie być

Pomocy :roll:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co podałeś Panasonic 48AS640 ido gier na poziomie nie zawodniczym - wystarczy. Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

uhaty

New member
Dzięki za odpowiedź, chyba nie mam wyboru i będę musiał się z tym Panasem przeprosić, co prawda liczyłem na niższy input lag niż 54 ale chyba nie mam wyboru (chyba że ktoś ma inne propozycje?). Chyba pójdę go dziś jeszcze raz dokładnie przetestować, na necie wyszukałem że obsługuje napisy po DLNA i ma normalną strukturę katalogów, więc gdyby tylko ten input lag był mniejszy to byłby TV idealnym :)
 

uhaty

New member
Podziel się opiniami na świeżo jako nowy użytkownik.
Gdzie go kupiłeś i za ile na PW bym prosił.

Coś napisać będę pewnie mógł dopiero po weekendzie, jak będę miał więcej czasu.
TV póki co do mnie jedzie, powinien być jutro. Kupiłem za 2148 zł, nazwę sklepu wyślę na priv co by nie robić reklamy.
 

vespero

New member
No nie może o być cudownie ma aktywne 3d, i chyba brak okularów w komplecie. A zakup 2 szt, to też nie grosze.
 
Do góry