Panasonic czy Samsung

sonic88

New member
Cześć,

Po długich dywagacjach na temat nowego TV pozostały tylko 2 na placu boju:
Panasonic TX-48AS640 oraz
Samsung UE48H6400
Prosiłbym o podanie za i przeciw każdemu z nich, ewentualnie prywatne odczucia.
 

robertwideo

New member
ramki w samsungu z chamskiego plastiku, panasonik polowa plastik + alu. Z tego co zauwazylem w samsungu brak uplyniacza ruchu, obraz jakby klatkuje,
jesli nie zalezy na 3d polecam 48W605B
 

sonic88

New member
Sony 48W605B raczej odpada bo chyba ma matryce 50hz.
Oczekuje dobrego odwzorowania kolorów, bardzo dobrego skalowania z racji tego że większość czasu będę oglądał TV naziemną, braku rozmyci podczas oglądania meczy ogólnie sportu. Co do samego smart TV to wiem że samsung góruje nad panasem ale zawsze mogę dokupić androidTV za 300 zł i wtedy samsung może się schować. Nie wiem jak z niezawodnością tych TV kiedyś czytałem o wadliwych kondensatorach w samsungu nie chciałbym żeby TV był do wymiany po 3/5 latach trochę chciałbym go poużywać nie jestem maniakiem wymieniającym TV co rok (bez urazy dla nikogo - mam inne zamiłowania)
po prostu poszukuję solidnego produktu w przystępnej cenie na lata :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do sportu brałbym z matrycą natywną 100Hz: czyli 48As640
I masz jeszcze kalibrację gratis.
 

dakkon7

New member
też mam dylemat między tymi modelami tylko w wersji 55 cale,
i do 3400zł
tego panasa można kupić już za 2999zł opłaca się czy lepiej dopłacić z 500zł do czegoś innego ?
 

collider

New member
Bez reklam
Nie bierzecie pod uwage telewizorow 4K? Za chwile wyjdzie na rynek mnostwo modeli. Jak pokazuja zapowiedzi producentow FHD jest w odwrocie. Jest coraz wiecej materialow, wychodzi pierwszy bluray 4K ba nawet sa juz przymiarki stacji telewizyjnych do transmisji UHD i np. na wyspach telewizja SKY do kwietnia ma wprowadzic juz pierwszy kanal w jakosc UHD. Za chwile pewnie i ktoras polska platforma zrobi to samo a telewizora nie kupuje sie na rok.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
A która platforma w Polsce nadaje w 1080p ??

Co to ma do rzeczy? Jeżeli wymieniasz telewizor co rok to jak najbardziej kup Full HD. Jednak gdy zamierzasz trzymać telewizor przez najbliższe powiedzmy 5 lat to gwarantuje ci, że za najwyżej dwa lata będziesz pluł sobie w brodę.
 

collider

New member
Bez reklam
Tyle, że kto tak na prawdę widzi różnicę, siedząc w normalnej odległości od telewizora?

Na 40 calach pewnie nie zobaczysz, choć są i tacy co widzą. Natomiast przy 50 na pewno zauważysz różnicę na korzyść 4k. I co znaczy według ciebie normalna odległość?
 
Ostatnia edycja:

kamilradom86

New member
Co to ma do rzeczy? Jeżeli wymieniasz telewizor co rok to jak najbardziej kup Full HD. Jednak gdy zamierzasz trzymać telewizor przez najbliższe powiedzmy 5 lat to gwarantuje ci, że za najwyżej dwa lata będziesz pluł sobie w brodę.


No ok. Ale telewizja w Polsce do dzisiejszego dnia nie nadaje nic w 1080p, a jest już schyłek Full HD. Jeśli chodzi np. o konsole nowej generacji to tylko PS4 daje radę w 1080p. Xbox One w większości jest to 900p.
Więc 4k będzie miało sens tylko wtedy dla Polaka jeżeli będzie miał zamiar oglądać filmy BluRay 4k (które będą zapewne swoje kosztować).
Nie wydaje mi się, żeby w przeciągu 5 lat coś się w tej kwestii u nas zmieniło jeżeli chodzi o jakość telewizji.
Więc wg mnie jak ktoś już musi coś kupić to lepiej zainwestować obecnie w telewizor Full HD bo po co przepłacać za coś czego i tak nie wykorzystamy ??

To jest tylko moje zdanie, a każdy kupujący inaczej postrzega pewne rzeczy, ma inne priorytety i wie też na co chce wydać swoje pieniądze.
 

collider

New member
Bez reklam
No ok. Ale telewizja w Polsce do dzisiejszego dnia nie nadaje nic w 1080p, a jest już schyłek Full HD. Jeśli chodzi np. o konsole nowej generacji to tylko PS4 daje radę w 1080p. Xbox One w większości jest to 900p.
Więc 4k będzie miało sens tylko wtedy dla Polaka jeżeli będzie miał zamiar oglądać filmy BluRay 4k (które będą zapewne swoje kosztować).
Nie wydaje mi się, żeby w przeciągu 5 lat coś się w tej kwestii u nas zmieniło jeżeli chodzi o jakość telewizji.
Więc wg mnie jak ktoś już musi coś kupić to lepiej zainwestować obecnie w telewizor Full HD bo po co przepłacać za coś czego i tak nie wykorzystamy ??

To jest tylko moje zdanie, a każdy kupujący inaczej postrzega pewne rzeczy, ma inne priorytety i wie też na co chce wydać swoje pieniądze.

W pewnym sensie masz rację, tyle, że kto ci broni oglądać FHD na telewizorze 4K? Obecne telewizory radzą już sobie dosyć dobrze z przeskalowaniem obrazu a wierzę, że modele tego roczne będą pod tym względem jeszcze bardziej dopracowane. Inna sprawa, że niektóre telewizory 4K mają możliwość scalenia pikseli i wyświetlają obraz w natywnym FHD. Do tego nawet jako Polak masz dostęp do co prawda płatnych serwisów 4K jak np. Netflix, ale przecież za telewizję ludzie i tak płacą więc to chyba nie problem. Co do konsoli to poczytaj recenzje tych, którzy grali np. na Xbox na telewizorach 4K i twierdzą, że obraz po przeskalowaniu wygląda znakomicie a o samych pecetowcach nawet nie ma co wspominać bo ci wyciągają pełne roździałkę i zachwytom nie ma końca.
 

SandPetrus

New member
Dokładnie. Z 3 metrów na 55" nie wydaje mi się możliwe dostrzec różnice, a nawet jeśli to widoczna będzie znikoma poprawa. Co innego projektor na 100". Do tego, przy dzisiejszej technologii produkcji, mamy 4 razy większe szanse na martwe piksele ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Widac panowie nigdy nie mieliscie okazji porownac obrazu 4k vs FHD na 50 czy 55 calowych telewizorach. Powiadam wam. Na materiale UHD jest lepiej.
 
Do góry