Panasonic czy Samsung

.oO0OoO0Oo.

New member
Ostatnio właśnie wybieram telewizor i oglądałem wiele 4k. Zawsze przy tym wyglądam jak debil bo z głową 20cm od ekranu, mówię "ale świetny obraz". Gdy jednak przechodzę do testowania, staję plecami do ekranu, robię trzy konkretne kroki jakby zaraz miało dojść do pojedynku (w pewnym sensie dochodzi), odwracam się... i nie widzę różnicy.
 

collider

New member
Bez reklam
Ostatnio właśnie wybieram telewizor i oglądałem wiele 4k. Zawsze przy tym wyglądam jak debil bo z głową 20cm od ekranu, mówię "ale świetny obraz". Gdy jednak przechodzę do testowania, staję plecami do ekranu, robię trzy konkretne kroki jakby zaraz miało dojść do pojedynku (w pewnym sensie dochodzi), odwracam się... i nie widzę różnicy.

Na jakim materiale testujesz? FHD czy UHD?
 

SandPetrus

New member
Z dwoch metrow widzialem obraz na Samsungu serii 7200 vs Samsung serii 8 FHD. Obraz FHD lepszy na 7200, lepsze kolory, ladniejsza, bardziej naturalna zielen. Ustawienia standard. Na 4K to juz miazga.
Jaki rozmiar ekranu? Dla mnie 2 metry to góra 47", żeby oczami nie gonić po ekranie. Inna sprawa to co ma tu zieleń do rzeczy. Chyba, że porównujemy matryce 8, a 10 bit i materiał z nowym kodowaniem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie żartuj,że Ty nie widzisz to jest Twój problem? Tegoroczne modele mają mieć lepsze skalowanie,a jak będzie to się okaże?
 

collider

New member
Bez reklam
Jaki rozmiar ekranu? Dla mnie 2 metry to góra 47", żeby oczami nie gonić po ekranie. Inna sprawa to co ma tu zieleń do rzeczy. Chyba, że porównujemy matryce 8, a 10 bit i materiał z nowym kodowaniem.

Idac tym tokiem myslenia to najlepiej filmy ogladac na tablecie bo wzrokiem ogarniesz 100% obrazu i jeszcze wiecej. Co do koloru to stwierdzam co widzialem. Widoczna byla roznica na zielonych elementach obrazu. Trawa, jakies krzewy to wszystko bylo wyraźniej naturalne. Ogolnie kolorystyka byla lepsza. To porownaie dotyczy obrazu z zrodla tej samej jakosci. Ja oceniem obraz w telewizorze jako laik. Dla mnie wazne jest jak ja go widze i ktory wydaje mi sie lepszy.
 
Do góry