HD TV - pomoc w wyborze - [46''+] [~2500zł]

przunk

New member
Witam,

Zamierzam kupić telewizor i chciałbym prosić o radę. Widziałem wiele podobnych postów, ale każdy ma inne preferencje i nie znalazłem nic ciekawego dla siebie, więc może najpierw kilka informacji wstępnych:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 7m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1.5m - 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokami
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej będzie stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój słabo nasłoneczniony
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? odpowiednio dużą częstotliwość odświeżania i ładne kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv kablowa / video z PC
10. Jakie urządzenia? PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6h+
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, filmy dokumentalne, seriale animowane, wiadomości...
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? nie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 46+, lecz każda propozycja mile widziana
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? klatkowanie obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? rozkład równomierny
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 (jestem skory dołożyć parę groszy [~200zl] jak będzie naprawdę warto)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie: pasywne czy aktywne? 3D niepotrzebne.

Miałem możliwość sprawdzenia wizualnego niektórych telewizorów. Niestety niemal zawsze leciała jakaś demonstracja, która z filmem 60 klatkowym nie miała nic wspólnego. Przeważnie prezentowane materiały są raczej kiepskie. Na oku mam na razie dwa modele:

- Panasonic TX-47AS650E (2599zł)
- Sony KDL-48W605B (2490zł)

Zauważyłem, że panasonic wyświetla obraz dość płynnie. Z drugiej strony Sony ma lepsze odwzorowanie czerni (mówię to na podstawie tego co widziałem). W internecie czytałem, że oba telewizory są dość dobre, ale oba mają swoje wady. Już niemal byłem pewny co do wybory Sony, ale niektórzy mówią nawet, że Sony "klatkuje" przez niską częstotliwość i słabe systemy interpolacji.

Jeśli to możliwe, proszę o podpowiedź, czy telewizory te są w ogóle warte uwagi (może źle szukam). Niestety nie znalazłem telewizora, który byłby złotym środkiem.

Dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie, w domu jest zupełnie inaczej.
Ale z tych dwóch - tylko Panasonic ma matrycę natywną 100Hz.
I dla niebieskich członków forum jest znacznie taniej i to razem z profesjonalną kalibracją. Napisz proszę na PW dostaniesz info.
 

przunk

New member
Dziękuję za odpowiedź. Matryca 100hz z pewnością jest atutem Panasonica. Panasonic wydawał się mieć także lekko przekolorowane barwy, co mi akurat nie przeszkadzało. Warta dla mnie będzie opinia osób, które mają taki telewizor, bo wg mnie prezentuje się naprawdę dobrze. Cieszy głównie jego płynność odtwarzania 60 klatkowych nagrań. Nie miałem okazji jednak przekonać się jak działa w pełni swoich sił.
 
Do góry