TV 32 cale. Proszę o pomoc.

Fenol

New member
Witam,

Mam prośbę. Poszukuję TV 32 calowego do małego pokoju. Jako, że tv ma być dla Rodziców to podstawowym wymogiem jest jakość obrazu. Żadne konsole i inne sprzęty nie będa podłączane. Szczerze powiedziawszy nie musi być on naszpikowany jakimiś bajerami (aczkolwiek jak będzie miał coś wiecej to też będzie ok:)). Tv będzie używany w dużej mierze do oglądania sportu w osiedlowej kablówce. Sporo kanałów w HD.

Cena: tak gdzieś do 1500 zł.


Dzięki.
Pz.
 

Fenol

New member
A jak w zestawieniu do tego samsunga ma się Panasonic 32as600?

U siebie w chacie posiadam dwie plazmy Panasonica i jakoś leży mi ta marka:). Z drugiej jednak strony nie będę się upierał przy Panasie. Jeżeli ten Samsung znajdę w przystępnej cenie to może być.

I jeszcze jedno. Oglądając dużo sporu jaki na jaki parametr należy zwrócić baczną uwagę?
 

flozbi

New member
Tylko pamiętaj, że ten Panas 32 cale nie ma matrycy natywnej 100hz co do oglądania sportu jest najważniejsze. W 32 calach taka matryca jest w Samsungu 32h6200 i 32h6400. Na pewno nie wejdze większy tv? Jakbyś mógł dołożyć ok. 200 zł to masz Panasonica 40as640 super do sportu, z matrycą 100hz.
 
Ostatnia edycja:

flozbi

New member
Rodzice mają nowy tv 40 calowy? już z wąskimi ramkami czy kilkuletni z szerszymi? Pytam ponieważ np. starsze lcd 40 calowe są większe od nowych 42 calowych właśnie ze względu na ramki. Zgadza się w 22 calach to jest bardzo mały wybór.
 

Fenol

New member
Miałem na myśli to, że nie ma zbytnio alternatywy jeżeli chodzi o wielkość tv. Decyzja podjęta - Ojciec do małego pokoju chce tv "do poduszki":) 32 calowy. 40 calowy jest za duży.

Wobec powyższego pod uwagę biorę tv 32 calowy...albo Samsung albo Panasonic (z tych podanych przez Was).
 

Fenol

New member
No dobra. Zmiana planów:). Może być 40 calowy. Te 300 zł można spokojnie dołożyć.

Rzeczywiście warto tego Panasonica 40as640?

Mam jeszcze jedną uwagę. Mieszkanie jest w dość starym budynku, gdzie instalacje pozostawiają wiele do życzenia (3 tv w poszczególnych pokojach lecą na jednym kablu). O ile 37 calowa plazma Panasonica sprawdza się idealnie w kablówce z dość licznymi kanałami HD to czego można się spodziewać po podłączeniu tego 40 calowego LCD. Jakie są wymagania co do sygnału?
 

digitalus

Banned
Kolega ma 40 calowy as640.Telewizor podlaczony tylko zewnetrznej anteny.Odbior programow tylko z dvb-t , dvd i blu-ray.Dobra jakosc obrazu z dvb-t,dobry poziom czerni.Telewizor ma czula glowice dvb-t.Kanaly telewizyjne z dvb-t odbierane sa z odbicia od innego bloku.Nadajnik jest w zupelnie innym kierunku i nie ma problemu z odbiorem z odbicia.Oczywiscie z blu-ray bardzo dobry plus.Kolega nie ma dostepu do internetu .Nie korzysta z aplikacji internetowych w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
Myślę, że Panasonica 40as640 jest wart te 300 zł więcej. TV z sygnałem telewizji naziemnej da sobie spokojnie radę, o ile jest on w miarę stabilny i jego jakość (nie siła) jest na poziomie około 80%.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Panasonic da sobie radę.
Dla niebieskich członków masz extra cenę i kalibrację profesjonalną gratis.
 
Do góry