Samsung UE48H6410 czy Panasonic TX-L47FT60E

fantomasz69

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Bardzo mało słońca od zachodu, po za tym telewizor będzie stał tyłem do okna.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 32LE700E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz z świetną czernią i kontrastem, obsługę dysków HDD sformatowanych w NTFS, płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Satelitarny od CP
10.Jakie urządzenia ? Dekoder Sagemcom, HDD ADATA 500GB, Bluray Samsung, amplituner+procesor dźwięku Technics
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-8 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, ale dziś o taką trudno więc jestem skazany na błyszczącą.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film, programy przyrodnicze,sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Raczej nie, jak już to sporadycznie ,ale "podepnę" tv do sieci.
15.Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16.Preferencje co do marki ? Brak, ma być po prostu dobry.
17.Preferencje co do wielkości ? Z uwagi na budżet to myślę że 46-50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba czerń i kontrast,rwanie,problemy z softem a w wyglądzie stojaki typu "kurza łapka" i inne "druciane" podstawki.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Najczęściej w godz. 16-23 ( w weekendy wcześniej) , jeśli wieczorem to przy lekkim oświetleniu ledowym,
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3.5 tyś.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Nie interesuje mnie 3D


Witam! Ogólnie jak w temacie, zamierzam kupić nowy tv, (prawdopodobnie na początku nowego roku) i po wstępnej selekcji pozostały mi dwa telewizory Samsung UE48H6410 Sklep internetowy Agito.pl oraz
Panasonic TX-L47FT60E http://www.audiostre...tis-p-7622.html
Zastanawiałem się jeszcze nad Sony KDL 50W829, ale gdzieś czytałem że ma problemy z dyskami sformatowanymi w NTFS,no i ta podstawka...chociaż to bym jakoś przebolał :) Który z telewizorów emituje lepszy obraz, jakie są wady i zalety każdego z nich, lub po prostu który Wy byście wybrali i dlaczego?
 

fantomasz69

New member
Wiem że Panasonic to model z 2013 roku, a jeśli chodzi o dostępność to jeszcze można go kupić, tylko proszę Was o ocenę, czy warto, jak u niego z jakością obrazu, czy czyta dyski NTFS? Jak się ma w stosunku do tego Samsunga? Może nie warto dopłacać i lepiej kupić młodszego brata AS 640? Przyznam że wygląd FT60E jest dużo bardziej atrakcyjny, ale priorytet dla mnie to jakość obrazu.
 
Do góry