Telewizor 40'-42' dla rodzinki z 2 małych dzieci

Erqe

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4m x 6m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
4 (w tym 2 małe dzieci)

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost i bokiem

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać, po remoncie wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Na pokój, telewizor będzie stał tyłem do światła z okien

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Stary kwadrat :)

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Smart TV, wifi

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Antena

10.Jakie urządzenia ?
DVD, kino domowe, pendrive

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
4h dziennie

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Nie wiem :)

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Bajki, wiadomości, filmy

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Tylko Smart TV

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie

16.Preferencje co do marki ?
Jakość obrazu, szybkość opcji i smart TV

17.Preferencje co do wielkości ?
40'-42'

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Powolność

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Pół na pół

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
około 2500 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne.
Nie


Dziękuję za pomoc ;)
 

shakal94

New member
Panas 40" AS640 :)
Wybierałem między Samsungiem H6400, rzeczonym Panasem i Sony W706. Obraz Panasa prezentował się najlepiej (kolory, płynność), pobawiłem się pilotami do wszystkich trzech, nie miałem żadnych uprzedzeń ani faworyta. Ot po prostu chciałem wybrać najlepszy możliwy TV do 42 cali w cenie około 2000 zł. Ewentualnie zobacz jeszcze Sony 42" W829, bo ja nie miałem możliwości porównać go z Panasem.

PS. AS640 dojdzie mi w piątek, więc jak potestuję to dam znać co i jak ;)
 
Ostatnia edycja:

Erqe

New member
Byłem w sklepie, patrzyłem na Samsa h6400 i Panasa s640 - Panas wygrał pod każdym względem patrząc obraz, a głownie na tym mi zależy. Tylko cena 1800 w RTV euro to bardzo tanio ;) A budżet który moge przeznaczyć to prawie 3 000 :D Więc może dołożyć do czegoś lepszego ? pomiędzy 40' a 48' ?
 

collider

New member
Bez reklam
Byłem w sklepie, patrzyłem na Samsa h6400 i Panasa s640 - Panas wygrał pod każdym względem patrząc obraz, a głownie na tym mi zależy. Tylko cena 1800 w RTV euro to bardzo tanio ;) A budżet który moge przeznaczyć to prawie 3 000 :D Więc może dołożyć do czegoś lepszego ? pomiędzy 40' a 48' ?

Nie wiem , dlaczego ludzie upierają się na Panas 640 jak już są nowsze serie 650 czy 740. Widzisz to kwestia gustu jest i ustawień. Dla mnie obraz w Samsungu i Panasie jest bardzo porównywalny, natomiast Samsung zabija Panasa jeżeli chodzi o smart. Jakbyś tak miał jeszcze z 400-500 stówek to z czystym sumieniem bym ci polecił Sony 50W829 a tak to albo większy Samsung z serii już omawianej, lub Panas 650 lub LG 47LB731V. Atutem LG jest świetny system, WebOS.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Collider nie nowszy, a wyższy model - to bardzo ważne żeby nie mylić tego jak pseudo sprzedawcy w eurortvagd.
U LG Webos jest na chwilę obecną minusem i krokiem do tyłu w porównaniu do starszego systemu. Może kiedyś będzie lepiej, ale oceniamy chwile obecna.
Jeśli chodzi o mniejszy rozmiar - tutaj króluje Tośka 42L7453 z full ledem, świetnym skalowaniem, kolorystyką i dźwiękiem. Przy dopłacie miałbyś też Philipsa 42PFS7509, z subem bezprzewodowym, oraz potrójnym ambilightem.
Jeśli natomiast przechodzilibyśmy na większy rozmiar - to tutaj przede wszystkim panasonic 48AS640 - z jeszcze lepszym obrazem niż 40" wersja tego modelu, z uwagi na nowszą matrycę z wyższym kontrastem (choć 40" ma input lag o blisko 10ms niższy).
 

collider

New member
Bez reklam
Collider nie nowszy, a wyższy model - to bardzo ważne żeby nie mylić tego jak pseudo sprzedawcy w eurortvagd.
U LG Webos jest na chwilę obecną minusem i krokiem do tyłu w porównaniu do starszego systemu. Może kiedyś będzie lepiej, ale oceniamy chwile obecna.
Jeśli chodzi o mniejszy rozmiar - tutaj króluje Tośka 42L7453 z full ledem, świetnym skalowaniem, kolorystyką i dźwiękiem. Przy dopłacie miałbyś też Philipsa 42PFS7509, z subem bezprzewodowym, oraz potrójnym ambilightem.
Jeśli natomiast przechodzilibyśmy na większy rozmiar - to tutaj przede wszystkim panasonic 48AS640 - z jeszcze lepszym obrazem niż 40" wersja tego modelu, z uwagi na nowszą matrycę z wyższym kontrastem (choć 40" ma input lag o blisko 10ms niższy).

Bez urazy, ale polecając Toshibe czy Philipsa widać jak bardzo uległeś forumowej "propagandzie" ;). Co do WebOS to wcale nie jest krok w tył i kto się bawił ten wie. Nie trzeba być filozofem by zobaczyć jak przyjazna i fajna jest jego obsługa. Co do Panasa masz rację, jest to wyższy model. :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Collider przykro mi, ale ja się tym sprzętem na codzień zajmuję na różnego rodzaju salach prezentacyjnych czy w bezpośrednim kontakcie i ten sprzęt testuję własnoręcznie(ocznie). Ja tu sklepu nie prowadzę, więc to co akurat Kiki poleca mnie średnio interesuje, gdyż często mam odmienne zdanie od niego.
Natomiast fakty się same bronią - 10bitowe matryce użyte w seriach L7453 z pełnym podświetleniem są bardzo dobrze oceniane, a Philips to jeden z lepiej wyposażonych telewizorów w tym roku.
 

collider

New member
Bez reklam
Collider przykro mi, ale ja się tym sprzętem na codzień zajmuję na różnego rodzaju salach prezentacyjnych czy w bezpośrednim kontakcie i ten sprzęt testuję własnoręcznie(ocznie). Ja tu sklepu nie prowadzę, więc to co akurat Kiki poleca mnie średnio interesuje, gdyż często mam odmienne zdanie od niego.
Natomiast fakty się same bronią - 10bitowe matryce użyte w seriach L7453 z pełnym podświetleniem są bardzo dobrze oceniane, a Philips to jeden z lepiej wyposażonych telewizorów w tym roku.

To co w takim razie powiesz na to, odnośnie Tośki.
Cytuję za stroną HDTVtest: "The Toshiba 47L7453 uses an IPS LCD panel from LG Display, whose black-level response and contrast performance are understandably not its strongest suite."

Nie jest to jedyna opinia o słabej czerni tego modelu. Do tego jak widzisz Toshiba używa paneli LG :).

I z całym szacunkiem ja nie oskarżam o promowanie konkretnych modeli i marek nikogo z nazwiska, imienia czy nicka.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Kolego, tak jak wspomniałem - oceniam telewizory sam, i moje zdanie na temat matrycy która jest użyta w Toshibie L7453 (której producentem jest LG - z tym że LG tej matrycy w żadnym swoim modelu nigdy nie użyło) oferuje świetną kolorystykę - a czerń tego telewizora może robić wrażenie w porównaniu do innych modeli opartych na IPS - ze względu właśnie na pełne ledowe podświetlenie.
Jeśli potrzebujesz opinii specjalistów, to proszę bardzo cytat za avforums
Even with ABC engaged, the ANSI contrast score from a 4x4 chequerboard pattern isn’t great at just 695:1 but the On/Off score is much better at close to 7,000:1. The truth of the matter is somewhere in between with actual content you would want to watch, and not patterns, so the Toshiba L74 ranks quite well here. As we’d hoped from the direct backlighting technology, dark screen uniformity was very good, save for a small patch of light bottom right. We’ll look at any other uniformity concerns later on.

To tak jakby zacytować zdanie z recenzji Ferrari, że silniki te były testowane i tworzone przez inżynierów tworzących silnik do cinquecento. Ale zapomnieć zacytować, że jednak to sprzęcik z duuuuużo wyższej półki :)
 

Erqe

New member
Podobno te Pansony as640 mają panele VA :p A nie IPS.. Dlatego w pierwszym porównaniu miałem lepszą ocenę pomiędzy h6400 a as640 :) No a teraz pare telewizorów więcej, pojade do sklepu i porównam ;)

Dzięki ;) Skracając - jadę porównać:

Panasy - as640, as650, as740 / 40'-48'
Tośki - 42L7453
Philepsy - 42PFS7509
LG - 47LB731V
Samsuny - h6400 (albo jakiś lepszy model ? )

Sony za drogi ;(
 
Ostatnia edycja:
Do góry