Zakrzywiony czy prosty?

bluray

Banned
Oto moje wypracowanie na temat 4K / UHD.


4K to całkowity nonsens !!!
Był, jest i będzie.

Producenci telewizorów ostatnio radzą sobie z produkcją matryc 4K, czyli procesem scalania czterech matryc HD w jeden ekran.
To cała filozofia 4K. Koszty są znikome po stronie producentów telewizorów.


Pozostaje masa problemów jak to wykorzystać i sprzedać "Kowalskiemu".
Bo:
- nie ma i nie będzie kontentu 4K/UHD,
- nie ma jak 4K przekazać do domu "Kowalskiego".


Pozostaje więc opcja: zrób sobie to sam (Sony, Panasonic), ... Kup kamerę, foto-aparat itd. itp.
No i jakieś DEMA producentów TV.
MIeliśmy to robić sami sobie z 3D foto. Jakoś mi top nie wyszło.
Zakładnie okularów okularów 3D Teściowej i Teściowi na imprezie nie ma sensy przy klasie Jej pierogów ...

Zmieniam nieco temat:
KONSUMPCA 4K w domu.


Wstęp:
Ja korzystam samotnie, (inni domownicy mają inne HD TV - duże) z ekranu 55" jako uniwersalnego źródła obrazu dla:
- PC,
- BluRay,
- DVB-T/NTC,
- internet TV / YT,
- inne źródła sygnału HD TV.
To jakiś tam dorobek miłowania HD TV.

Siedzę w odległości 200 cm = 2m. !!!
Jest OK ! Przyzwyczaiłem się i teraz mocno to akceptuję.
Czyli przy 4K powinienem siedzieć ok. 100 cm (1 m.) od ekranu 55" by nie tracić (zapłaconej w cenie telewizora) szczegółowości (rozdzielczości). W końcu to są tylko takie cztery ekrany w jednym.

Granica odbieranej rozdzielczości dla ludzkiego oka to 300 DPI.
Na jeden "drop" (punkt) składają się 3 - 4 sub pixele.
Obecnie topowe smartphony mają już większą. Czyli nasze oko już nie widzi pixeli.

Przy 4K i jedno metrowej odległości obserwatora od źródła obrazu (czytaj: ekranu telewizora) należy bezwzględnie wygiąć ekran !!!
Sferycznie, czyli w pionie jak i w poziomie.
Obecna technologia matryc pozwala z łatwością na wygięcie ekranu w płaszczyźnie poziomej.

Bicie piany o nie zwyklej przewadze ekranów 4K nad HD to całkowita , marketingowa LIPA !!!
Procesory do wizji 4K pracują na granicach wydajności.
Każda opcja ingerencji w warstwę video to jeszcze dziś dla nich ogromny problem.

Jedyny znany mi przypadek korzystny to konieczność zastąpienia monitorem 4K czterech monitorów dla pracy przy zachowaniu podglądu (EXEL) na wielu powierzchniach wyświetlających. Ale PO CO ? Na siłę da się to uzasadnić.


Zwykle pytający o 4K to ludzie zaczynający przygodę z AV.
A więc przed Wami temat podziału środowiska domowego na kilka miejsc oglądania.


Podpowiadam:
- najpierw salon 42" - 70" = living room (znajomi, rodzina, sex we dwoje ), DUŻY i PŁASKI,
- sypialnia strefa dla dwojga jakość bez znaczenia (42" - 55"),
- kuchnia, bez wymagań PQ (24" - 32"),
- dzieciarnia (konsola, PC itp. 24") bez wymagań PQ.
- Pan Domu, pokój biurowy z kanapą, SFERYCZNY 55 - 75 cali.


PODSUMOWANIE:
4K to całkowita lipa.

Czas na humor:

ps.
Do posiadaczy projektorów. Widziałem projekcję na ścianie stodoły.
Wymiary 4m na 12 m.

Czy można mieć sex w "maluchu" ?
Tak ale trzeba wyjąć reflektory.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Mój drogi Colliderze
nie oglądałem materiałów przeskalowanych na UHD.XUHD czy XYZUHD
tak samo jak nie slucham plików mp3 czy nie akceptuje powiększania biustow.Jestem człowiekiem który lubi to co naturalne.pije soki warzywne i nie używam do nich glutaminianu sodu ktory sztucznie podnosi smak
Tak mój drogi sztucznie jest tu słowem kluczem. Nie będę pisal już wypracowań wiec postaram sie krótko
Byl taki czas ze biegalem po prezentacjach nowości i bardzo ale to bardzo chcialem gonic za nowinkami. Ktoregos pieknego dnia dostalem zaproszenie od Sony Polska na prezentacje ich modelu UHD gdzie prezentowane byly materlialy w narywnej rozdzielczosci UHD.takie tam pierdoly z naszej stolicy . jakaś syrenka a to pałac kultury ogolnie bzdury na ekranie
I teraz najlepsze na sali bylo ok 80 osób wiesz ile zauważyło różnicę. Ano tylko tyle co podeszli do 65 cali na metr co prawda musieli podchodzić parami aby opowiadać sobie co widzi jeden w jednym koncu a co drugi
Teraz najlepsze osoby siedzace ok 4 m od odbiornika gremialnie stwierdzily ze obraz jest fajny ale niczym nie rozniacy sie od rownolegle grajacego tv serii 9 konkretnie W905
reasumując warto byc optykiem z jednego pokazu 72 pary okularow
to tyle co mam do dodania
p/s
BluRay
z wypracowania pała. Dowcip za krótki
 

jacwin77

New member
OK, tak jak pisałem, odpuściłem sobie zakrzywiony ekran i 4K. Zdecydowany jestem już na 55" i stąd ponawiam prośbę o opinię o to czy warto dopłacić około 700 zł i zamiast 55h6400 kupić 55h6700? Czy jest duża różnica pomiędzy tymi dwoma modelam. A może 55h6500? Cenowo wygląda to mniej więcej tak:
55h6400 - 3300
55h6500 - 3500
55h6700 - 3700
Jestem kompletnym laikiem i dlatego coś co dla was jest oczywiste dla mnie już nie jest dlatego proszę o pomoc:)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Wszystkie one to ten sam tv
rozni sie wygladem.stopa i wyposażeniem
drozsze maja np wbudowany tuner satelitarny czy podwojny tuner dvb t
Różnią sie tez uplynniaczami ale matywne wszystkie one mają matryce 120hz
co do podwojnego tunera to uwaga
fajnie dziala to na kanalach niekodowanych czyli np dvb t.ale juz na kablowce srednio sie sprawdza
Rozpisz koniecznie ankietę bo może sie akazac ze np panasonic na innej matrycy bedzie dla Cieniey lepszym rozwiązaniem
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Mój drogi Colliderze
nie oglądałem materiałów przeskalowanych na UHD.XUHD czy XYZUHD
tak samo jak nie slucham plików mp3 czy nie akceptuje powiększania biustow.Jestem człowiekiem który lubi to co naturalne.pije soki warzywne i nie używam do nich glutaminianu sodu ktory sztucznie podnosi smak
Tak mój drogi sztucznie jest tu słowem kluczem. Nie będę pisal już wypracowań wiec postaram sie krótko
Byl taki czas ze biegalem po prezentacjach nowości i bardzo ale to bardzo chcialem gonic za nowinkami. Ktoregos pieknego dnia dostalem zaproszenie od Sony Polska na prezentacje ich modelu UHD gdzie prezentowane byly materlialy w narywnej rozdzielczosci UHD.takie tam pierdoly z naszej stolicy . jakaś syrenka a to pałac kultury ogolnie bzdury na ekranie
I teraz najlepsze na sali bylo ok 80 osób wiesz ile zauważyło różnicę. Ano tylko tyle co podeszli do 65 cali na metr co prawda musieli podchodzić parami aby opowiadać sobie co widzi jeden w jednym koncu a co drugi
Teraz najlepsze osoby siedzace ok 4 m od odbiornika gremialnie stwierdzily ze obraz jest fajny ale niczym nie rozniacy sie od rownolegle grajacego tv serii 9 konkretnie W905
reasumując warto byc optykiem z jednego pokazu 72 pary okularow
to tyle co mam do dodania
p/s
BluRay
z wypracowania pała. Dowcip za krótki

I pewnie jeszcze pracujesz w Greanpeace? ;)
Nie mam zamiaru wchodzic w polemike bo dla mnie jest to wyrazny postep w stosunku do FHD.

p/s - wskaznik P/S (cena rynkowa / przychody netto ze sprzedazy )
Na pewno o to ci chodzilo ekspercie od wypracowan?
 

jacwin77

New member
A jak te Panasoniki wypadają na tle Samsungów jeżeli chodzi o korzystanie z internetu oraz o odtwarzanie filmów Divx z napisami? Bo na tym mi w sumie najbardziej zależy.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Bez dwóch zdań na Samsungu obejrzysz prawie wszystko
ale można tez zrobić tak ze kupić lepiej grajacy tv bez multimediów i do tego taniutki player BR Samsunga który ma dokladnie to samo co tv
obecnie jest dobra cena na 5500 samsunga jak dobrze poszukasz to i za 250 kupisz
Nie bede pisal juz o przystawkach z androidem.to tez zdaje egzamin i masz wiecej niz w smarcie
 

jacwin77

New member
Dzięki za podpowiedzi:) Biorę jednak Samsunga ale mam jeszcze pytanie którego? Różnice jakie znalazłem pomiędzy h6700 a h6400:
600hz / 400hz
h6700 ma dodatkowo micro dimming, dolby MS11
Smart TV 6700 obsługuje języki tylko kilku krajów (nie wiem jak z PL) w 6400 jest chyba lepiej
6700 ma multiviev

Czyli zdecydowanie nie ma co za te różnice przepłacać i brać h6400?
 

piteron

Active member
Bez reklam
co do 400-600Hz to nie ma to znaczenia abo maja natywnie matryce 120 Hz i to jest wazne a nie to ile producent napisal na pudełku
co do reszty to róznica to micro dimming ale tak naprawdę to następny dopalacz którego pracy jak na razie nikt nie zauważył
Pamiętaj tylko o jednym Samsung to bardzo chimeryczna firma,o ile w Panasonicu czy Sonym można mówić o jakiejś powtarzalności to w wypadku samsunga jedna sztuka będzie genialna a juz następna do niczego
Dlatego naprawdę bardzo dokładnie sprawdź podswietlenie matrycy i jej błędy
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja postawiłem na obraz kupiłem phila co ma skopany soft, ale mnie on nie dotyczy bo odtwarza mi tylko obraz i nic więcej, moja dziewczyna ma samsunga, bo świetnie śmiga soft i jest bardzo multimedialny i z tego stale korzysta ale co do obrazu wolę swojego phila :). Co do egzemplarzy to chyba w każdej marce jest tak że co egzemplarz to inne kwiatki na matrycy. Kumpel wymieniał Panasonica 3 razy aż w końcu trafił na egzemplarz go zadowalający. Trzeba ocenić czego się chce, czego oczekuje no i też na co się trafi heh:D
 
Do góry