Telewizor 60 cali - jaki wybrać

B

Bartek2233

Guest
Szukam nowego sprzętu ale mówiąc szczerze nie wiem nic na temat telewizorów :|

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - około 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3.1m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2 do 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - przy czterech osobach, jedna musi już bokiem :(
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Telewizor będzie wisiał na ścianie, na którą nie pada słońce
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - możliwość przeglądania Internetu, yt
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Nie mam pojęcia ;x
10.Jakie urządzenia ? Nic dodatkowego ( tylko dekoder, ale to chyba wiadomo :D )
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - średnio 7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - wszystko jedno
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - zwykłe kodowane programy, od czasu do czasu film :popcorn:
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Raczej nie
16.Preferencje co do marki ? - Nie
17.Preferencje co do wielkości ? - 60/65 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - :niewiem:
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wychodzi po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6,5 tysiąca złotych
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Raczej nie jest mi to potrzebne
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z 60" na pewno warto spojrzeć na Sharpa 60LE857 i Sonego 60W855.
65" w tej cenie będzie cudem, przy dopłacie będziesz mieć Philipsa 65 PFS7559 i Samsunga 65H6400.
 

delphion

New member
Witam,znalazłem to forum i licze,że zagoszczę na nim dłużej. Prosiłbym o pomoc w wyborze telewizora gdyż mam mętlik w głowie i licze na pomoc fachwców w trafnym wyborze.Głównie oglada telewizor synek(bajki)i programy Tv 2 dorosłe osoby.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 26m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Niecałe 3.5 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2/3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? od strony wschodniej i południowej pada swiatło przez okno tarasowe.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 40 cali sony bravia
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-fi, fajnie by było 3D ale niekoniecznie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+.
10. Jakie urządzenia? Pendrive z filmami.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, codzienne programy w TV
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? niekoniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Preferencje co do marki? nie mam
17. Preferencje co do wielkości? 60 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przerost tresci nad formą.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?Raczej wieczorem lub popołudnie.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~5000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie znam się na 3D
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam jest jeszcze drugie zaprzyjaźnione Forum.Zweryfikujesz wtedy dane i dokonasz wyboru?Do tej ceny wyboru za dużego nie ma w tej wielkości? Polecam- Sony KDL-60W605 oraz Samsung UE60H6200....
 

delphion

New member
Witam jest jeszcze drugie zaprzyjaźnione Forum.Zweryfikujesz wtedy dane i dokonasz wyboru?Do tej ceny wyboru za dużego nie ma w tej wielkości? Polecam- Sony KDL-60W605 oraz Samsung UE60H6200....
samsunga ogladałem,sony nie jeszcze.
Dzięki,wiem że dałem mała cenę ale telewizor głównie do ogladania ma słuzyć więc bajerów za dużo nie potrzebuję.Gdyby coś było warte dołożenia kilku stówek ,to dołożę żeby cieszyc się nim lata.
Poprzedni ma już 7 latek i byłem zadowolony jednak zmieniłem mieszkanie na dom i teraz jest juz za mały.
To czy dobrze,że sie uparłem na 60 cali to też tak do końca nie jestem pewien i liczę,że dane które podałem ocenią czy dobrze robię.Wyszedłem z założenia ,że lepiej więcej niż mniej.
Im wiecej ogladam telewizorów tym głupszy jestem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb wybrałbym
Sharpa 60uq10
Panasonica 60as650
Philipsa 55pfs8109
Sony 60w855
 

hyziol

New member
60 cali do 6500pln

Witam pod tym samym postem prośba o poradę w zakupie do moich parametrów, dzięki wcześniejszym odpowiedziom mam już pewne pojęcie co mogę dostać ale być może ktoś doświadczony poleci coś jeszcze innego.



1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? --- 25,4mkw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ---- 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ---- 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? ---- na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ----- wisieć a na uchwycie znajduje sie ledowy Ambilight
6.Jak słońce świeci w pokoju ? ---- za dnia wpada do pokoju od prawego boku tv ale tv ogladany głownie po zmierzchu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? ---- Panasonic TX-P50G30E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - płynny obraz, żywe kolory,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? --- dekoder kablówki, kino domowe, playstation
10.Jakie urządzenia ? ----- dekoder kablówki, kino domowe, playstation
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ---- 8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ---- nie mam opinii większej o ile obraz żyleta
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? ---- HD, filmy, przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? ---- niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ----- raczej nie
16.Preferencje co do marki ? ----- obojętnie o ile obraz naprawdę warty marki
17.Preferencje co do wielkości ? - 60 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ---- nie specjalnego
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? ---- wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ---- 6500 plm
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? ---- może mieć 3D aktywne jak już bo to chyba mimo wszytsko lepsze

Jestem niesamowicie zadowolony z jakości obrazu telewiozra Samsung UE55C6500, może ktoś jest na tyle doświadczony żeby doradzić coś podobnego w parametrach tylko w 60 cali
poproszę o jakąś porade :) i pozdrawiam serdecznie
 

hyziol

New member
Fantastycznie, wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Panasonic brzmi fantastycznie, 3 z rzędu u mnie w domu :)
Jeszcze proszę Cię o komentarz co do Sharpa 60UQ10E jak ten model będzie się miał do moich wymagań i jak się porównuje do Panasonica, miałem okazję przyjrzeć się recenzjom i samemu tv i jestem pod wrażeniem,
pozdrawiam serdecznie
 

delphion

New member
Witam jest jeszcze drugie zaprzyjaźnione Forum.Zweryfikujesz wtedy dane i dokonasz wyboru?Do tej ceny wyboru za dużego nie ma w tej wielkości? Polecam- Sony KDL-60W605 oraz Samsung UE60H6200....
Który z tych modeli lepszy?
Kiki polecał mi też Sony KDL-60W855 i tutaj pytanie czy warto dołożyć do 605 te różnice przy moich potrzebach oglądania zwyklego tv?
Koszt ponad 6k jest dla mojej małżonki nie do przyjęcia.
Chciałbym kupić telewizor na dniach więc proszę o pomoc.
Wiem ,że tanio i dobrze nie idzie w parze ale może coś się uda z dużym i w miarę dobrym?
 

delphion

New member
Sony KDL-60W605 czy Samsung UE60H6200?
Zawęziłem swój wybór po zapoznaniu się z wszystkimi polecanym modelami.
Może ktoś doradzić co lepsze?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ta 60 Samsunga jest na matrycy VA od AUO z kontrastem 5240:1 natomiast ta 60 Sonego uzyskała poziom czerni 0.362 cd/m² co finalnie dało kontrast ANSI w trybie kinowym 400:1 (ten wynik tyczy się wyłącznie wersji 60") i o ile to nie błąd to najgorszy TV pod względem kontrastu w 2014r
 

pomdro

New member
jestem zainteresowany 3d 4k pow 55 cali do 10 tys, telewizor bedzie podłączony do nc+ poprzez HK AVR 370 do tego HK BDT30, może jakieś oferty, gdzie kupić ?
 

delphion

New member
Ta 60 Samsunga jest na matrycy VA od AUO z kontrastem 5240:1 natomiast ta 60 Sonego uzyskała poziom czerni 0.362 cd/m² co finalnie dało kontrast ANSI w trybie kinowym 400:1 (ten wynik tyczy się wyłącznie wersji 60") i o ile to nie błąd to najgorszy TV pod względem kontrastu w 2014r
Właśnie czy to nie błąd?
6200 wydaje mi się rozsądna propozycją" ale "zawsze pozostaje.
 

tdx

New member
Bez reklam
Chyba jednak nie, bo to można policzyć samemu
biel na poziomie 142,6 cd/m2 a czerń 0.362 cd/m2 da taki właśnie kontrast
 
Do góry