Panasonic AS650 vs Samsung H6400

Call_me

New member
Panowie, który lepszy?
Nastawiam się już od tygodnia na Samsunga, ale logika karze przemyslec jeszcze opcję z Panasoniciem.
Głównie seriale i inne programy tv, konsola czasem film w HD i 3D.

Jak IPS w Panasonicu radzi sobie z czernią i ogólnie jakie są wady i zalety obu modeli?
z góry dzięki :)
 

Call_me

New member
Tyle, ze nie widzę AS640 w ofercie RTVeuroAGD ani MediaExpert, więc odpada ;/

Ktoś jeszcze pokusi się o porównanie AS650E z H6400?
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
ja tam pokusił bym sie o wklejenie ankiety
zestawiasz ze sobą 2 zupełnie różne TV
w skrócie
as650 matryca IPS dobre kąty,dobre kolory,ale słabiutki kontrast,więc w dzień będzie ok,w nocy juz niestety gorzej
H6400 matryca VA,kiepskie kąty ale bardzo dobry kontrast,więc do wieczornych seansów lepszy będzie Samsung
Dodatkowo samsung to TV z kategorii bezproblemowych jeśli chodzi o obsługę,co podepniesz to obejrzysz w Panasonicu rożnie to bywa
 

rufix

New member
ja tam pokusił bym sie o wklejenie ankiety
zestawiasz ze sobą 2 zupełnie różne TV
w skrócie
as650 matryca IPS dobre kąty,dobre kolory,ale słabiutki kontrast,więc w dzień będzie ok,w nocy juz niestety gorzej
H6400 matryca VA,kiepskie kąty ale bardzo dobry kontrast,więc do wieczornych seansów lepszy będzie Samsung
Dodatkowo samsung to TV z kategorii bezproblemowych jeśli chodzi o obsługę,co podepniesz to obejrzysz w Panasonicu rożnie to bywa


kiepskie kąty w h6400? a widziałeś ten TV na oczy czy tak klepiesz powtarzając innych?
co do tego że as650 ma słabą czerń i gorszy kontrast to się zgadzam,
48h6400 jest dużo lepszy od as650 i as640,
 

mafia35

New member
Bez reklam
Niestety mylisz się. Piteron ma rację. As650 ma lepsze kąty, bo jest na ipsie. Na tym kończą się jego zalety w porównaniu z h6400.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Ja widziałem. Jedynie w trybie dynamicznym mankament w postaci dosyć słabych kątów bocznych się gdzieś chowa. Zresztą, to przypadłość 99,9% matryc VA. Jedynie flagowy model Sony X9005B zaskoczył mnie pozytywnie pod tym względem i dalej nie wiem, jak oni to zrobili :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Kolego rufix z calym szacunkiem ale widzialem całą serie h6...
i z całą odpowiedzialnością powtórzę cała seria h6... ma slabe kąty poziome i pionowe a zeby dodac pikanterii to zdradze Ci sekret ze tegoroczny zdobywca nagrody EISA czyli H7000 również w tym temacie jest na poziomie młodszych braci. A porównując go do modelu Panasonica as 650 to trzeba byc naprawdę bardzo stanowczy w swoich osadach aby stwierdzic ze Samsung ma dobre kąty ogladania
Aby zaspokoić Twoją ciekawość to H7000 ogladam codziennie jakies 10 h dziennie od jakis 3 miesiecy a as 650 nie muszę oglądać po sklepch bo wisi u sasiada na przeciwko
 

rufix

New member
Kolego rufix z calym szacunkiem ale widzialem całą serie h6...
i z całą odpowiedzialnością powtórzę cała seria h6... ma slabe kąty poziome i pionowe a zeby dodac pikanterii to zdradze Ci sekret ze tegoroczny zdobywca nagrody EISA czyli H7000 również w tym temacie jest na poziomie młodszych braci. A porównując go do modelu Panasonica as 650 to trzeba byc naprawdę bardzo stanowczy w swoich osadach aby stwierdzic ze Samsung ma dobre kąty ogladania
Aby zaspokoić Twoją ciekawość to H7000 ogladam codziennie jakies 10 h dziennie od jakis 3 miesiecy a as 650 nie muszę oglądać po sklepch bo wisi u sasiada na przeciwko

dzięki za info , oglądałem co prawda w sklpei as640 i sa 650, wiadomo że to nie jest dobre miejsco do porównania ale as640 nie miał jakiś tragicznych kątów widzenia, ja z tych dwóch modeli wybrałbym as640, a wogole to h6400 jednak multimedia: powiekszanie czcionki, formaty odtwarzania, smart, flash robią przewagę, no chyba że ktoś ma dvd lub blue ray od smasunga,
pozdrawiam
 

shakal94

New member
Tyle, ze nie widzę AS640 w ofercie RTVeuroAGD ani MediaExpert, więc odpada ;/

Ktoś jeszcze pokusi się o porównanie AS650E z H6400?

40" AS640 jest na euro.com.pl

Co do porównania H6400 z AS650, to prędzej porównywałbym H6400 z AS640.
H6400 to panel VA i podświetlenie edge led, możesz trafić lepszy lub gorszy egzemplarz.
AS650 to IPS, więc nie brałbym w ogóle go pod uwagę, jeśli chcesz oglądać filmy wieczorami.
AS640 to panel VA i podświetlenie direct led, dzięki czemu mamy lepszą czerń i równomierne podświetlenie - wydaje się, że to najlepsza opcja.

Sam jeszcze nie kupiłem, bo sam się zastanawiam czy jest jakiś lepszy 40" TV od AS640 do 2 tys ;)
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
kiepskie kąty w h6400? a widziałeś ten TV na oczy czy tak klepiesz powtarzając innych?
co do tego że as650 ma słabą czerń i gorszy kontrast to się zgadzam,
48h6400 jest dużo lepszy od as650 i as640,
Bzdury. H6400 jest edge ledem. Miałem okazję bawić się kilkoma modelami. Clouding, w przypadku tych telewizorów, jest kwestią sztuki, ale banding i dse to jakiś żart. To widać nawet bez plansz testowych. AS640 jest direct ledem, znacznie lepiej podświetlonym, nie ma problemów z cloudingiem, dse i bandingiem, a lekko zaciemnione rogi występują w każdym większym odbiorniku, przy czym w Panasonicu praktycznie tego nie widać, w innych już wyraźnie.
 

gbh71

New member
As 650 - to co piszą na naszym forum , jak również z moich doświadczeń z 47as650, ma niedoswietlone rogi. Nikt z mojej rodziny tego nie widzi tylko k........a ja.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
As 650 - to co piszą na naszym forum , jak również z moich doświadczeń z 47as650, ma niedoswietlone rogi. Nikt z mojej rodziny tego nie widzi tylko k........a ja.
Kwestia taka, że oni się i tak cieszą, bo nowy ładny tv, a jak ktoś widzi tego typu rzeczy i kupi bez dokładnego sprawdzenia, to potem każda rzecz go w takim tv męczy.
Jak ktoś ma względnie ograniczony budżet, to najlepiej się na tv nie znać :) Ja musiałem wybierać 55" spośród full ledów 2lata temu (zl1, hx920, pfl9707), bo mnie edge led na 55" by irytował, pomimo że mam teraz względnie taniego edge na 32" jako monitor, który ma idealnie podświetloną matrycę, co mnie samego bardzo zadziwiło :)
 
Do góry