TV do 2200, alternatywa dla AS650?

bassmag

New member
Mam dylemat i to duży. Wczoraj chciałem kupić TV 42" bez zadnych udziwnień. Byłem już skłonny zakupić TCL L48S4603DS (dobre opinie w sklepie)

Myślałem też na plazmą Panasonica 42" + dongle z androidem - co myślicie o takim rozwiązaniu?

Budżet mocno ograniczony. Z tego co widzę na forum dużo mówi się o panasonicu AS640 i AS650.

Planuje zakup w euro gdzie są dostępne tylko AS650. Nie wiem, czy iść w 42, czy 48" (2 690 zł to już naprawdę znacznie przekroczony budżet ale jeśli warto...).
Jakie inne modele brać pod uwagę? Proszę o pomoc.

Brałem pod uwagę jeszcze Toshiba 48L5435DG.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 5
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? środek
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać póżniej może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna z boku do telewizora ale sa zaslony w razie mocnego słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor? :/ 21"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Obraz dobry do sportu może mieć 3D i dobrze jak by miał smart - ewentualnie bez wodotrysków z jakąś przsytawką z androidem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy, hdmi
10 .Jakie urządzenia? Posiadam telewizje satelitarna NC+
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport Filmy akcji, sf, bajki.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? najlepiej z tabletu przenosic obraz na tv
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? czasem bardzo rzadko
16. Preferencje co do marki? Nie posiadam
17. Preferencje co do wielkości? 42+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ----
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? fajnie by było się zamknąć w 2200
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? dobrze by było
 
Ostatnia edycja:

bassmag

New member
Chciałem podziękować Tobie kiki za informację pomocne w wyborze TV. Zdecydowałem się na 42TX650E. Szczerze mówiąc dobrze, że nie na 47", bo ten wydaje mi się ok myślę, że 40" też by było ok.

TV pod nc+ na ich dekoderze + dvd + komputer. Powiem tak obraz HD znakomity! Czyta pięknie filmy z serwera dlna. Dzwięk jak na takie wąskie urządzenie przyzwoity.

Aplikacje działają OK. Przyzwyczajony jestem do androida i w telefonie szybciej to chodzi, ale tragedi nie ma. :)

Jeszcze nie wiem jak załączyć miracast i druga rzecz dość irytująca to różnica w sile dzwięku z różnych żródeł z nBox+ strasznie cichy dzwięk idzie w porównaniu np z dlna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry