Czy czas na zmianę LCD SONY KDL 52z5800?

Bigbluee

New member
Witam

Obecnie posiadam telewizor SONY KDL 52z5800.
Wszystko w nim działa, ale ma już swoje lata i technologia się zmieniła. Znawcy tematu wiedzą, seria Z była nazwijmy to "bardziej wypasiona" od innych. Lepsze podświetlenie niż standardowe i Motion flow 200Hz, które swego czasu robiło ogromną różnicę na rynku. Nie było mocnych.
Oglądam kablówkę [wpada po światłowodzie do mieszkania wiec sygnał jest maksymalnie czysty] oraz MKV 1080p z odtwarzacza blue ray. Nie gram w gry.
Upłynęło parę lat, stąd moje pytanie.

Czy warto zmieniać telewizor na inny czy może trzymac się obecnego? Prosiłbym o ocenę bo kompletnie nie wiem co oferuje obecnie rynek w przedziale ok 3000zł i jak wygląda to jakościowo[obraz] w porównaniu z tym co mam. Na tak drogi telewizor jakim był kiedyś KDL 52z5800/5500, dzisiaj już nie mogę sobie pozwolić.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow - to różnica cenowa, biorąc historyczną wartość pieniądza i tak będzie bardzo duża.
Obecnie nie produkuje się telewizorów 52"
I biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że stare miały szeroką ramkę - a nowe cienką. To minimum powinno być dziś 55"
Ale kasy na dobry TV 55" niestety nie wystarczy.
Musisz jeszcze dozbierać 1000 zł na Panasonica 55 AS650 - czyli model z matrycą natywną 100 Hz
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html

lub Toshibę 55 L7453
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
 

Bigbluee

New member
Obecnie jeszcze zmieniać nie chcę. Po prostu sprawdzam czy jest narazie sens zbierac kasę na inny TV, czy może zostać przy obecnym tv i jeszcze poczekać rok-dwa. Nie chce zmieniac dla samej zmiany aby był nowszy mebel w pokoju, stąd moje pytanie czy jest duża przepaść jakościowa obrazu pomiędzy tym co mam a nowym 50" TV w granicach 3000zł. [Panasonic TX-50AS650]
Co do rozmiaru, wg mnie 50 będzie w sam raz gdyż często tv jest oglądany z mniejszej odległości niż 3,5 metra więc z rozmiarem nie chce przesadzać.

Ty masz wiedze o obecnej ofercie jak i historyczną bo tak nalezy nazwać znajomość mojej cegły, jak i być moze wiesz co Panas i inne firmy szykują na przyszły rok. Dlatego powiedz mi czy twoim zdaniem warto poczekać jeszcze rok bo z zakupem mi się nie pali, czy może nie ma sensu bo nikt już nic odkrywczego nie wymyśli.
 

jgx

New member
Bez reklam
Też posiadam ten tv dokładnie 52z5500 ale to tylko różnica tunera, moim zdaniem obraz z tego tv jest ponad przeciętny i jak widzę u znajomych średniej klasy ledy to się zastanawiam jak ludzie mogą oglądać taki obraz. Myślę że aby zmienić na lepsze (mówię o samym obrazie bo design to inna bajka ale mnie cienkie tv i ramki do szczęścia bardzo nie są potrzebne :)) musiałbyś kupić 55" z naprawdę górnej półki a to już spory wydatek.Mnie obraz pasi jedynie zaczęło brakować " :) ale poszedłem inną drogą - kupiłem dobrego proja a tv wymienię dopiero jak upowszechnią się (udoskonalą i stanieją) oledy
pozdro
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dokładnie tak jak pisze jgx.
Ja też miałem 52Z5500. Jakość obrazu z górnej półki, nieosiągalna dla większości obecnych TV.
Weź pod uwagę, że ten sprzęt kosztował w momencie debiutu prawie 13tzł. To był topowy model.
A Ty szukasz zamiennika za 3tzł. No niestety, po zakupie, nie będzie Pan zadowolony.
Jak ja szukałem czegoś w zamian to dopiero topowa plazma Panasa dała dużo lepszy obraz. Teraz niestety plazmy już nie kupisz.
Jedynie do głowy przychodzi mi LED-owy Samsung UE55H6400. Można go już za 3375zł z dostawą kupić.
Recenzje ma świetne. Oglądałem go ostatnio w MM na moją plazmę bym go oczywiście nie zamienił, ale w tej cenie to chyba jedyny dobry wybór. Jakością obrazu porównywany nawet do topowych produktów.
 

Bigbluee

New member
Bardzo dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Własnie o takie porównanie mi chodziło. Ja nie siedzę w tej branży wiec nie miałem pojęcia jak jakościowo wygląda moja 4 letnia cegiełka w porównaniu z obecnymi telewizorami. Dlatego być może zabrzmiało to śmiesznie jak zobaczyliście ze porównuje Sony do obecnych tv za 3 tysiące :)
Nie wiedziałem, że mimo upływu lat telewizor jakościowo nadal jest w czołówce.

Czyli nie pozostaje nic innego jak zacząć powoli odkładać na nowy TV aby za parę lat wystarczyło na 55" z górnej półki.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Dobre modele potrafią przetrwać kilka generacji tych średnich. Tak jest z plazmami firmy Pioneer, Panasonic, tak też jest z kilkoma modelami TV od Sony i innych producentów. Nie ma co na siłę szukać lepszych, on chyba, że rozmiar za mały...
 
Do góry