AS640 vs H6400 vs H6500 vs W706

shakal94

New member
Witam!
Tak jak w tytule - rozważam zakup TV 40-42 cale spośród tych właśnie modeli. Planowany wydatek około 2 000 zł.
Najważniejsze cechy TV to kontrast, odwzorowanie barw (czerń!) i płynności obrazu. Bajery typu Smart TV czy 3D traktuję raczej jako dodatek, choć chciałbym aby TV miał opcję nagrywania na USB - stąd jedno pytanie - czy w np. Samsungu H6400 da się nagrywać na pendrive'a w tle? Chciałbym nagrywać np. TVN a przełączyć na Polsat. Pytam, bo słyszałem, że są takie TV, w których nagrywany kanał trzeba oglądać...

Najbardziej po głowie chodzi mi AS640. Brakuje mu PVR, ale ten obraz... po prostu genialny, z kolei samsung h6400 i h6500 są również dobrze oceniane i zastanawiam się czy obraz nie jest równie dobry (niestety nie miałem okazji ich porównać) jak w Panasie - a może i lepszy.

O Soniaczu wiem tylko tyle, że ma dobrą czerń i mały input lag, choć podobno natywnie matryca to tylko 50Hz, co może odbić się na płynności.
TV oglądam wieczorami, najczęściej filmy/seriale w jakości HD/Full HD, mecze piłkarskie, ewentualnie gram na konsoli.

Chciałbym, żeby podczas oglądania nie było tych różnych efektów, których nazw nie pamiętam (banding, clouding, dse itp.)
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Wszystkie poza tym Panasonic-iem to edge led, więc może się trafić lepsza lub gorsza sztuka. Ja dopłaciłbym te 500 stów do 48". Do nagrywania zawsze można dokupić dekoder dvb-t za stówkę ;)
 

shakal94

New member
Dopłaciłbyś do 48"? A czy są jakieś różnice w matrycy czy np jakiś clouding czy coś innego występuje częściej w 40" niż 48"?
Aktualnie As640 - Ceneo.pl
40" 1750 w dobrym sklepie
48" 2600 w dobrym sklepie
Różnica 850 zł.. a taką listwę czy kabel hdmi zawsze można sprzedać, a poza tym tak jak mówisz - zostanie mi na dekoder :p
Planowałem dać max 2000 zł. Byłem w zeszłym tygodniu w Euro RTV, był za 1990 + ewentualnie raty 0%, a tutaj jest okazja za 1750 z kablem i listwą i również raty 0% (tylko, że przez internet nie zamawiałem nigdy sprzętu RTV i trochę się boję)
Jak to wygląda z gwarancją w takim sklepie internetowym? Czy TV najlepiej wypakować i podłączać przy kurierze, który jakby co to spisze jakiś tam protokół? Jakby coś się w TV popsuło po miesiącu to czy ja opłacam przesyłkę do serwisu czy jak?
PS. Jakie podświetlenie ma ten panas? Ewentualnie jaki inny TV poleciłbyś mi w cenie do około 2000 zł? Jak nie as640 to co?
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Podświetlenie to tzw. direct led przez co jest bardziej równomiernie podświetlona matryca. Być może, któryś z tych Samsung-ów też jest w ten sposób podświetlany i wtedy też byłaby to dobra opcja. Niemniej szukałbym właśnie tv na direct, a nie edge led. 48" ze względu na to, że po poprostu większy, a 40" to tak na 8m2 piokój ;)
 

shakal94

New member
Te Samsungi są edge led. Szukałem TV z d-led ale nie mogę nic znaleźć, więc zostaje tylko ten panas. Mój pokój to dokładnie 8,75m2, więc 48" chyba nie ma sensu :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie jest regułą, że direct LED zawsze będzie lepszy od edge LED. Wszystko jest kwestią aplikacji i staranności ze strony producenta.

Sony W829 przykładowo ma krawędziowe podświetlanie, które bije niejedno bezpośrednie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie jest regułą, że direct LED zawsze będzie lepszy od edge LED. Wszystko jest kwestią aplikacji i staranności ze strony producenta.

Sony W829 przykładowo ma krawędziowe podświetlanie, które bije niejedno bezpośrednie.

Rzecz w tym, że to będzie wyjątek potwierdzający regułę. Stań przed różnymi AS640, następnie H6400...przez grzeczność nie piszę o tym co widziałem na tym drugim.
 

shakal94

New member
No właśnie. Najważniejszy aspekt TV to jakość obrazu i jego płynność. Jest w ogóle jakikolwiek konkurent w granicach 39-42" na matrycy VA z podświetleniem d-led?

EDIT. Jeszcze mam pytanie co do tunerów. AS640 ma dvb-t, dvb-t2 i dvb-c, a nie ma dvb-s.
Jak to rozumieć, która technologia jest najlepsza/najnowsza i czy odczuję brak tego dvb-s?
Czy jeśli zmienię dostawcę z kablówki na Netie, NC+, Vectre, Cyfrowy Polsat czy cokolwiek innego, to czy TV to obsłuży?
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
jeśli będziesz miał kablówkę to najprawdopodobniej będziesz miał dekoder,więc tuner TV jest Ci wcale nie potrzebny
Chyba że weźmiesz kartę CI+ wtedy musisz mieć DVB-C
TVB S to tuner satelitarny
 

dominlesne

New member
No właśnie. Najważniejszy aspekt TV to jakość obrazu i jego płynność. Jest w ogóle jakikolwiek konkurent w granicach 39-42" na matrycy VA z podświetleniem d-led?

EDIT. Jeszcze mam pytanie co do tunerów. AS640 ma dvb-t, dvb-t2 i dvb-c, a nie ma dvb-s.
Jak to rozumieć, która technologia jest najlepsza/najnowsza i czy odczuję brak tego dvb-s?
Czy jeśli zmienię dostawcę z kablówki na Netie, NC+, Vectre, Cyfrowy Polsat czy cokolwiek innego, to czy TV to obsłuży?

Jest jeszcze IPS z local dimming - Toshiba l7453. W teorii powinien łączyć zalety IPS - kąty, z lepszą czernią - jak w VA - przy uruchomionym wygaszaniu stref. Niemniej nie jest to na pewno poziom najwyższej serii Panasonica, z racji mniejszej ilości stref.
 

koro

New member
Hej,

podepnę się pod temat. Rozważam właśnie zakup tv z matrycą VA (przyzwoita czerń).
Jak byście ocenili Panasonica 48AS640 w porównaniu do Samsunga UE48H6400 ? Traktując smart'a jako tylko dodatek.
 

dominlesne

New member
Samsung ma trochę niższy input lag i szybszą matrycę, lepszy kontrast, równomierność podświetlenia też w testach nie odstaje mimo, że to edge led. Mimo wszystko awaryjność Samsung-ów z ubiegłych lat daje do myślenia.
 

firekage

New member
Bez reklam
Samsung ma trochę niższy input lag i szybszą matrycę, lepszy kontrast, równomierność podświetlenia też w testach nie odstaje mimo, że to edge led. Mimo wszystko awaryjność Samsung-ów z ubiegłych lat daje do myślenia.

Pozwolę sobie napisać zupełnie co innego. Miałem okazję bawić się kilkoma H6400 i o ile clouding to kwestia szuki, jednak pisano o tym, o tyle banding i dse widziałem na nich bez specjalnego odpalania jakichkolwiek plansz testowych. DSE widać na nich. AS640 jest direct ledem, nie ma cloudingu, ma równomiernie podświetloną matrycę, bez dse i bandingu.
 
Do góry