Final battle LG LB670 vs Samsung H6400

Call_me

New member
Proszę was o pomoc w podjeciu decyzji. W sklepie zapewne będą mnie namawiac na Samsunga (100zł droższy), ale nie chce się porywać emocjom.
Który lepszy? Głowna różnica to 3D aktywne vs pasywne. Na LG już oglądałem. Dzisiaj sprawdzę jak mi się ogląda na Samsungu, czy miganie mi nie przeszkadza. Co z resztą? Która matryca lepsza? Zależy mi też na Smart TV, a ten w LG podobno troszkę kuleje i chodzi wolno w porównaniu do Koreańczyka.
Za Samsungiem przemawiają też 4 rdzenie, 1" wiecej i to chyba wszystko z tego co moge sam wywnioskować. Jesli aktywne 3D mi nie przypasuje, to sam sobie odpowiem na to pytanie i wezmę LGka, ale jeśli wszystko będzie OK? Brać samsunga? Wtedy 3D w dużo lepszej jakości, ale czy warto?

Teraz czekam na wasze porady. Z góry dzięki.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam 3D szybko Ci się znudzi,Jeden i drugi to Koreańczyk,dla mnie ten drugi czyli H6400 zdecydowanie jest lepszy...
 

WuMike

New member
Bez reklam
To są rożne modele, z innymi matrycami. LG to IPS z pasywnym, Sansung VA z aktywnym trybem. Kupujesz głownie pod kątem 3d? Jeżeli LG ma dobre algorytmy wygaszania strefowego podświetlenia, wziąłbym jego, ale nie wiem, nie znam dobrze tego modelu. Pasywne 3D jest znośniejsze.
 

firekage

New member
Bez reklam
To są rożne modele, z innymi matrycami. LG to IPS z pasywnym, Sansung VA z aktywnym trybem. Kupujesz głownie pod kątem 3d? Jeżeli LG ma dobre algorytmy wygaszania strefowego podświetlenia, wziąłbym jego, ale nie wiem, nie znam dobrze tego modelu. Pasywne 3D jest znośniejsze.
Pasywne 3D nie jest obrazem FHD. Dodatkowo, to nie jest pełny local dimming, a IPS, jak IPS, będzie srebrzyć. Zresztą, z tego co pamiętam to telewizory LG na IPS mają najniższy poziom kontrastu, jakoś bodaj do 750:1, gdy VA mają do 4500:1 zależności od modelu (Samsung, Panasonic i obraz bez, jak i z kalibracją). Nocne seanse...będzie się ciężko oglądać...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pasywne ma wady, ale nie ma przesłuchów. Coś za coś. Sansung wygra kontrastem natywnym, to oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

Call_me

New member
Najgorsze jest to, że w jednym sklepie pan pod każdym względem obstawał przy LG, a w drugim sklepie słyszałem tylko superlatywy na temat H6400, z tym że pan który mi o nim opowiadał stał przede mną w niebieskiej koszulce Samsunga, więc opinie obu panów biorę z przymrużeniem oka. Nadal nie jestem przekonany. Nie jestem jakoś super wymagający, ale jak już człowiek wydaje prawie 3000zł to chcę żeby to miało ręce i nogi i posłużyło trochę czasu wywołując uśmiech :)
Jesli kupie TV, a Smart bedzie się włączał 10min, czerń będzie siwa, żeby nie powiedzieć srebrna, albo filmy z pendrive'a nie będą odpalać, bo nie odtwarza jakiegoś zwyczajnego formatu, to się zastrzelę zaraz po tym jak telewizor wyleci przez balkon.

Wracając do dyskusji.
1) Proszę powiedzcie mi, jakie natywne odświeżanie mają te telewizory i czy są to Full Ledy, bo panowie w sklepach nie potrafili mi na to odpowiedzieć mówiąc tylko o tych 'podkręconych Hz'.
2) Nadal nie mogłem się przekonac jak działa na mnie aktywne 3d. Czy to miganie da się wychwycić gołym okiem, czy to po prostu taki myk, że mówi się o tym, bo u kilku osób może wywołac epilepsję itp? Nie kupuję specjalnie do 3d. Raz, góra 2 razy w miesiacu obejrze jakiś film, bo 'zwykłe' 3d tzw przekonwertowane z 2D mnie zbytnio nie interesuje, jak już oglądac to filmy specjalnie do tego nagrane, więc chyba Aktywne 3D sie bardziej nada, jesli mogę oglądać w FHD, nie będę tego nadużywał, więc myślę że dam radę.

Sam zaczynam już sobie odpowiadać na pytania i coraz bardziej ciagnie mnie do Samsunga, ale nie mam pojecia czy to dobry wybór.
 

firekage

New member
Bez reklam
Panasonic AS640 imho. Panel VA, równomierne podświetlanie, brak dse (albo praktycznie niewidoczny, gdy w Samsungu...cóż, pominę...), brak cloudingu (!) i brak bandingu.

LB wg. plansz LG to full led, Samsung H6400 to edge-led, krawędziowy. Panasonic, z tego co pisano na forum, to była chyba odpowiedź supportu, to ponoć też***full led, ale nie jestem tego pewien.
 

Call_me

New member
Jakie zatem zalety mają matryce IPS, skoro w matrycach VA czerń jest o wiele bogatsza? Pojawiła się też nowa opcja z Samsungiem 48H6550 z BlueRayem w zestawie za 3100zł. Warto dopłacać te 300zł do H6650 względem H6400 dla tych 200Hz odświeżania wiecej? Odtwarzacz mi kompletnie nie potrzebny, a jeśli nie odczuję różnicy, to wolałbym chyba too 300zł przeznaczyć na jakieś Audio czy konsolę :)
 

Yux

New member
IPS ma lepsze kąty patrzenia........i tu sie zalety kończą. Mam model H6400 w 65 calach i uważam, że to świetny telewizor. Nie bede się powtarzał, jak chcesz to znajdziesz moje posty, poznasz moją historię i opinię.
 
Do góry