55'-60', budżet 4,5k

lukasabat

New member
Witam, nie znam się specjalnie na telewizorach stąd też taki temat, poszukuje telewizora w przedziale 55-60 cali, do 4500zł (stówka w tą czy w tą nie zrobi różnicy ale dwie w górę już tak). Teraz tak, salon ma jakieś 18m2, nie jest to jakiś kolos ale TV ogląda się z 3-5metrów, być może w niedalekiej przyszłości 1,5-2,5m, bo planowany jest remont salonu. Co do materiałów to lecieć będzie teoretycznie wszystko, a w praktyce zdecydowanie filmy i.. z reguły wieczorami(czasem i w południe) mecze, a trochę tego będzie ;) Szerokość na TV maksymalnie 160cm, więc na pewno 155cm to absolutne maksimum, chociaż lepiej byłoby nawet troszeczkę mniej, 60' są obłędne ale z tego co się oczytałem i oszukałem to raczej nie znajdę czegoś ciekawego przy tej wielkości, cenie i "wymaganiach" w zasadzie nie są one za wielkie ale miło by było mieć te 4k ze względu na to, że najprawdopodobniej niedługo Tv będzie się oglądać z okolicy 2-óch metrów, 3D niby nie obowiązek ale od czasu do czasu fajnie by było odpalić jakiś film w tym trybie.

Na chwilę obecną w oko wpadły mi, takie modele:

- Samsung UE55HU6900
- THOMSON 55UZ8766
- THOMSON 55UW9786
- LG 55UB820V

Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam
 

lukasabat

New member
Witam, małe zainteresowanie tematem co mnie niestety niezmiernie smuci :( Bo TV muszę zamówić jutro, po jutrze najpóźniej..
Może to pomoże:

1. Odległość od ekranu? 3-5m, w niedalekiej przyszłości 2-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Patrząc na wprost TV – z lewej strony, w niedalekiej przyszłości na wprost. Okna od południa, nasłonecznienie przez większość dnia (możliwość zaciemnienia)
3. Jak duży jest pokój? 18m2
4. Preferowana technologia? Chyba LED, nie wiem nie znam się
5. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy LG
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Piłka nożna, filmy, czasem gry,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 50%/50%
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? z reguły bez, czasem jednak coś lekko świeci
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? 50/50
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Bez różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora? W przedziale 55-60”, tak, żeby szerokość telewizora nie przekraczała 150
12. Preferowana marka? Obojętnie
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia, braku płynności ruchu (zacinanie), braku naturalności obrazu, awaryjnosci
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Komputer na HDMI, PS1 :D
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 90% TV, 10% inne urządzenia, choć to może się zmienić, przy ewentualnym kupnie konsoli.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? z reguły na wprost, czasem jednak ogląda się z niewielkich kątów.
17. Czy ważne jest WiFi? TAK
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Ciężko stwierdzić, obecny telewizor nie dawał mi takiego pola manewru.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Czasem tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD ? Bardzo rzadko
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Obowiązkowo
22. Ma mieć 3D? Byłoby miło ale nie jest to konieczność
23. Ma mieć slot na karty SD? Może nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S? Mile widziany
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Nie potrzebuję 10x hdmi czy 5x USB
26. Jaki masz sygnał? nc+
27. Ile programów HD? kilka
28. Ma stać czy wisieć? początkowo stoi, później wisi na 100%
29. Rozdzielczość: Mile widziane UHD
30. DVB-T: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy? Jakość, naturalność i płynność obrazu, niski Input-Lag
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor? Ok. 6h dziennie, weekendy więcej
33. Sugerowana cena? Do 4500PLN
 

lukasabat

New member
Dostałem 3propozycje, w żadnej z nich nie ma TV z 4k jesteście pewni, że później przy oglądaniu z okolic 2metrów będzie komfortowo na FHD? :) Proszę o zapewnienie mnie, że będzie ok będę spokojniejszy :) Wiadomo, że to zakup na lata i nie chciałbym dokonać nietrafionego wyboru.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie ma z tym żadnego problemu. Większość modeli UHD w podobnej cenie co FHD mają gorsze matryce, podświetlenie czy algorytmy. Dobry UHD to zdecydowanie wyższy koszt, np.
Sony 55X9005B
Samsung 55HU7500
Sharp 60UD20
Panasonic 58AX800
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie podstawowe - korzystać będziesz od ręki z programów 4K ?
Masz ich dużo ?
Wiesz, że model 4K ma dłuższą drogę skalowania obrazów szczególnie SD
i co z tego wynika ?
Na dziś zostaję przy full hd. Zakup za cztery lata modelu 4K będziesz mieć za połowę dzisiejszej ceny przy wykorzystaniu telewizora do właściwych potrzeb. Czyli zyskasz kilka tysięcy złotych albo drugi dobry telewizor gratis.

Wybór należy do Ciebie.
 
Do góry