TV do salonu, na lata,max 3500 zł do 50 cali

MojNick

New member
Witajcie,

Przyszła pora wreszcie zakupić TV, w związku z tym potrzebuję pomocy w ostatecznym wyborze.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Nieistotne, będzie przeprowadzka.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? JW
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Głównie 2.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na razie stać, potem zobaczymy.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Aktualnie od boku na TV, a jak będzie? Nie wiadomo.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? SmartTV (głównie YTm ipla, tvnplayer, reszta dodatki na plus), wifi, miracast albo cokolwiek, co by bezprzewodowo pozwoliło podłączyć laptopa.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Chwilowo naziemna, potem kablówka albo nc+
10.Jakie urządzenia ? laptop, możliwe, że coś w stylu WD Live TV
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4, głównie po 17-18.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat, ale pewnie nie znajdę już takiej, więc jak najmniej refleksów preferowane.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie piłka nożna, do tego inne sporty okazjonalnie plus filmy.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie.
15.Czy zamierzasz grać w gry? Nie.
16.Preferencje co do marki ? Chciałem Philipsa, ale chyba przez ten soft odpuszczę.
17.Preferencje co do wielkości ? 46-50.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Clouding, smużenie. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale ciągnący się biały ślad po piłce na murawie ;-), do tego brak czerni (więc dobra czerń wymagana!)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 3500, do tego na raty 0%.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne, ale jak już to chyba pasywne. Wydaje mi się lepsze, choć nie znam się.

Z racji rat szukałem głównie po sklepie Euro Rtv Agd.
Moje propozycje:
Samsung UE48H6700 - 3100zł
LG 50LB670V - 3000zł
LG 47LB731V - 3200 zł
Philips 47PFS7109/12 - 3500zł (ale przez ten soft trochę się go boję).
Sony KDL-50W706B
Sony KDL-50W705B - 3500 zł (nie widzę różnic między 705/706).
Toshiba 47L7453DG - 3300 zł
Panasonic TX-50AS650E - 3129zł.

I pytanie. Co wybrać? Nie znam się na TV, więc proszę o jakieś info co od razu odrzucić, a co spróbować ostatecznie porównać w sklepie (mam znajomego, który zadeklarował, że postawi do 3 modeli obok siebie w sklepie i puści mi co tylko zechcę).

Dzięki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

MojNick

New member
Planowałem go kupić, ale mnie na niego nie stać... 3800 zł w opcji na raty to już za dużo, bo planowałem wydać 3000. Nie mówiąc już o 3600 gdzieś w necie płacąc w całości.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ok, rozumiem, że warto. A co, gdy jednak nie dozbieram?
Co wybrać innego?

Patrząc na aktualną cenę w EURO RTV to jest chyba 3800, dzieląc na 40 rat jak mają w promocji to wychodzi 95 zł rata... jak masz TV za 3000 zł na 40 rat to wychodzi 75 zł. Jeżeli koniecznie na raty to chyba uda się uzbierać te 20 zł miesiecznie wiecej?

Taki tak - podejdź do Euro... obejrzyj... nawet jak bedziesz kupować to popros o otwarcie TV z kartonu, sprawdź matryc itd.

BTW: Ostatnio byłem w Euro RTV i zostałem poinformowany iż można przetestować u nich od razu telewizor odnośnie martwych pikseli, cloudingu itd za pomocą ich programu, ale poinformowali mnie iż będzie to ekstra płatne? Czy jest to normalna praktyka w Euro?
 

MojNick

New member
To nie chodzi o to, że będzie to 40zł więcej (będę brał na 20 rat), ale o to, że miałem budżet 3000zł, a 3800 to prawie 30% więcej, co samo w sobie jest już sporą kwotą. Dlatego samo nagięcie o te 500 zł jest dla mnie sporo, przy aktualnie spłacanych ratach (a trochę tego jest ;-))

Dlatego chciałbym, aby dobrać coś w niższym budżecie, a ostatecznie będę myślał w sklepie przy porównaniu z tym sonym, czy warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różni się płynnością.
Jako niebieski masz specjalną ofertę , kalibrację gratis oraz możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat za bardzo nie wielkie pieniądze. Napisz na PW dostaniesz info.
 

MojNick

New member
kiki, a różnica odczuwalna dla zwykłego człowieka, czy tylko cyferki?
I oferty wiem, że masz fajne, ale niestety bez rat 0%, co u mnie odpada... :/ A gdyby nie to, to bym kupił bez wahania :)
 
Do góry