ok. 60", do ok. 10.000 PLN - do filmów i gier

Grisha81

New member
Witajcie,

znalazłem dwa podobne tematy, w tym jeden bliski moim zamiarom, ale nie dają odpowiedzi na moje pytania.
Uwielbiam moja obecną plazmę Panasonica (50" GT30), którą mam od 3 lat. Niestety, chociaż do tej pory nie miałem z nią żadnych problemów, to "zapłaciłem" za włączenie Comedy Central przez ok. 3 tygodnie po ok. 3h. Wypaliło się logo stacji. Od ok. tygodnia "czaruję" białym pasem, "śniegiem", specjalnymi klipami z netu, ale jestem niemal pewny, że nic już nie pomoże. Rodzice są chętni do przejęcia TV nawet z tą, dla mnie nie do zaakceptowania, skazą. A ja szukam czegoś nowego. :)

Od kilku dni przeczesuję net i nie mogę znaleźć niczego, co spełnia moje oczekiwania. W międzyczasie przeprowadziłem się, teraz salon i odległość od TV są większe, więc szukam czegoś większego niż obecne 50". Celuję w 60", 65" bardzo by mnie ucieszyło, 55" jakoś przełknę. :) Gdybym nawet gdzieś jeszcze mógł kupić Panasonica P65VT60, to po aktualnym doświadczeniu, nie zaryzykowałbym pieniędzy.

Poniżej forumowa ankietka, a pod nią dodatkowe info, o tym co już rozważałem i co mi w tych modelach pasuje lub nie.

1. Odległość od ekranu: Ok. 3 m.
2. Jak słońce świeci w pokoju: Od lewej strony, ale i tak z reguły mam opuszczone jasne rolety.
3. Jak duży jest pokój: Ok. 30 m2.
4. Preferowana technologia: Mimo uwielbienia, którym darzę plazmy, po ostatnim wypadku, wracam do LCD.
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic P50GT30.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy (BluRay, HD, 3D), seriale (w tym w TV) min. 480p (preferuje 720p wzwyż).
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Głównie popołudniami, ale w dzień TV też bywa włączony.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Wolę bez, z reguły mam włączone jakieś bardzo delikatne światło.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Raczej ostry, ale w rozumieniu plazmowym, a nie LCD.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Raczej matowa.
11. Preferowana wielkość telewizora: 60" wzwyż.
12. Preferowana marka: Nie mam, ale rozpatrywałem Sony, Panasonic i Philips.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Przekłamanych kolorów, różnych niedociągnięć ukrywanych przesadnym udoskonalaniem innych elementów.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder UPC, kilka konsol (m.in. PS4), Dune HD Max, czasem PC.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 30% - PS4, 30% - filmy z Dune (HD, 3D, BluRay), 40% kablówka.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Głównie na wprost.
17. Czy ważne jest wifi: Raczej tak.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: To zależy, jakie będą. Teraz korzystam rzadko, ale to dość słaba strona mojego TV.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: Rzadko, czasem używam YouTube'a.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: Raczej nie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Obojętne, i tak używam zewnętrznego odtwarzacza.
22. Ma mieć 3D: Tak. Jeśli zdecyduję się na TV UHD, może być pasywne. W FHD - aktywne. Dobrze by było, gdyby chociaż 2 pary okularów były w komplecie.
23. Ma mieć slot na karty SD: Obojętne.
24. Ma mieć tuner DVB-C: Obojętne.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI (kilka konsol np. PS4, dekoder), optical idzie przez ampli.
26. Jaki masz sygnał: UPC.
27. Ile programów HD: Korzystam z kilku.
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5.
29. Ma stać czy wisieć: Stać
30. Rozdzielczość: FHD lub wyżej.
31. DVB-T: Tak.
32. Na czym najbardziej Ci zależy: Na jak najlepszych parametrach w grach (niski input lag) i jak najlepszym obrazie przy oglądaniu filmów.
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 1-2.
33. Klasa cenowa: Myślałem o granicy 8.000 PLN, ale jeśli okaże się, że warto wydać 12.000 PLN, to w ostateczności mogę przeznaczyć taką kwotę.

W skrócie, co rozważałem:
- Philips 65PFL9708S, od którego zacząłem, odpadł ze względu na b. wysoki input lag (dużo gram na konsoli). Do tego doszedł obraz, z którego podobno w żadnej konfiguracji nie da się wyciągnąć wszystkiego (zawsze jakaś opcja musi być wyłączona). Chociaż robiły na mnie wrażenie samo UHD i Ambilight. Cena - ok. 10.000, do przyjęcia.
- Sony KD-65X8505 - podobno czerń wyraźnie nie jest czarna, obraz też pozostawia do życzenia, cena od 12.000, a nie doszukałem się wersji pomiędzy 55 a 65 cali.
- Sony KD-65X9005A - rozumiem, że wbudowane głośniki są super jakości, ale nie chcę za to płacić, kiedy mam kino domowe. Poza tym cena jest dla mnie póki co nie do zaakceptowania, a - j.w. - wersji 60" nie znalazłem. Póki co najbliższy tego, czego szukam. Nawet zastanawiam się na wersją 55"... ale to trochę za mało. :) W recenzjach nie wyczytałem, żeby miał jakieś wady, ale chętnie o nich się dowiem. :) Podobno obraz, skalowanie, 3D, input lag itp. są świetne.
- Sony KDL-65W955 i Sony KDL-60W855 - podobno w pierwszym z nich czerń wyraźnie nie jest czarna, ale ma Triluminos, w drugim lepiej z czernią, ale brak Triluminos. :) Poza tym FHD, chociaż aktywne okulary ratują 3D (przynajmniej rozdzielczość, pomijam miganie). Bajer typu "futbol na żywo" - w moim przypadku niepotrzebny bajer, wolałbym coś usprawniającego gry. Poza tym opinie w sieci są mocno rozbieżne (3-5/5).
- Panasonic 58AS800 - poczytałem o nim po przejrzeniu wspomnianych tematów na forum, ale to raczej też nie to. :-/

Jakie macie sugestie? Tylko nie piszcie, że przy moich wymaganiach muszę wydać 20.000. :)

Pozdrawiam
 

Grisha81

New member
Zaczyna się coś krystalizować

Dziękuję za odpowiedź. Zacząłem myśleć, że zostanę bez podpowiedzi. Od czasu założenia tematu spędziłem ok. 10h na szukaniu i czytając w sieci recenzje. I obszar zaczyna się zawężać.
Biorę pod uwagę 3 modele:
1. SHARP LC-70LE857E - Duży ekran, podobno czerń jest czarna, a obraz głęboki, input lag jest na poziomie 50 ms, 3D jest aktywne. Cena: ok. 9.000. Myślałem o LC-70UQ10E, ale podobno ma przeciętny kontrast niejednolitą czerń i input lag na poziomie 60 ms. A Q Pro podobno jest marketingowym bajerem.
2. Panasonic 60AS650 (dziękuję za podpowiedź :)) - Mogę się przyczepić tylko do pasywnego 3D i ... na upartego - mógłby być z 5" większy. Na pewno nie ma poważniejszych wad? :) Cena: ok. 7.000.
3. Sony KD-65x9005 (A, B i BB; O co chodzi z tymi literami? Różnica w cenie to ok. 1000 zł.) - Jest relatywnie drogi i ma zbędne - jak dla mnie - głośniki. Poza tym jest chyba najlepszy z tych trzech, jeśli chodzi o jakość obrazu, 3D i input lag (pomijam 4K itp.) i nie doszukałem się wad. Czy ma jakieś? Jestem gotów wyłożyć 13.000 (za tyle znalazłem wersję z oznaczeniem A), jeśli naprawdę jest taki rewelacyjny.

Który z nich wybrać, jeśli zależy mi na graniu i wieczornym kinie domowym przy przygaszonych światłach?

Dziękuję i pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sony A - 2013, B - 2014. X8505 nie ma głośników bocznych, ale ma matrycę 50hz.
Z 65" według mnie warto spojrzeć na Philipsa 7559 jeśli chodzi o modele FHD, a jeśli chodzi o UHD - Toshibę 65L9363, LG 65UB950 i Panasonica 65AX800 (choć tu budżet o jeszcze dodatkowe 20% musiał by być nagięty).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zamiast Sony faktycznie Philips 65 PFS7559 powinien być extra uzupełnieniem na prezentacji. A Sharp jest na wyprzedaży więc warto się pochylić nad tą propozycją .
 

Grisha81

New member
Kolejne pomysły

Bardzo się cieszę, że temat drgnął. Dziękuję za wszystkie sugestie.

Moje wnioski i wątpliwości:
- Sony X8505 - "nie ma głośników bocznych, ale ma matrycę 50hz" - dlatego zrezygnowałem z niego wcześniej.
- Philips 65" 7559 - zrezygnowałem z niego m.in. dlatego, że ma matrycę tylko 60Hz.
- Toshiba 65L9363 - podobno ma problemy z podświetleniem i czernią, a cena dosyć wysoka (ok. 13.000).
- LG 65UB950 - wysoki input lag (powyżej 60) i tylko HDMI 1.4.
- Panasonic 65AX800 - hmmm... przyznam, że czytając recenzje przez moment poczułem, że dorzucę do 14.000 i go kupię, ale po przeczytaniu 10-stronicowej "dyskusji" na forum nabrałem poważnych wątpliwości. :) Jak jest z tym odtwarzaniem UHD? Obym nie wzbudził kolejnej dyskusji. :)

Wracam do wspomnianych wcześniej:
- Sharp LC-70LE857E - zachęca mnie spadająca cena, ale czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś istotne mankamenty?
- Sony KD-65x9005 - przeżyję te głośniki i prawie 2m szerokości, a nawet cenę, ale jaka jest różnica pomiędzy modelami z 2013 i 2014 roku (A i B)? Na większości stron traktuje się te TV jak dokładnie ten sam. Nie proponujecie tego TV biorąc pod uwagę, że "coś" mi w nim nie pasuje, czy ma jakieś istotne wady? Nie oczekuję recenzji, ale będę bardzo zobowiązany, jeśli proponując jakiś model wspomnicie w dwóch słowach o zaletach i wadach. :)

Myślałem przez chwilę o:
- Samsung UE65 HU8500 - ale... ma dosyć słaby input lag, chociaż da się zejść do 45ms (nazywając wejście "PC"), relatywnie słabą gammę i kontrast, i przy UHD - moim zdaniem - niepotrzebnie aktywne 3D. Cena na poziomie 13.000.

I jeszcze dwa pytania:
- Jak widać patrząc na wymienione wyżej modele, coraz bardziej biorę pod uwagę UHD, ale czy powinienem?
- Czy te wszystkie słabości, które wymienia się w recenzjach (kontrast, ostrość itp.) są rzeczywiście widoczne gołym okiem czy chodzi tylko o techniczny bełkot i doszukiwanie się wad i różnic na siłę? Np. jak te TV mają się do mojego poczciwego Panasonica P50GT30? Jestem nim zachwycony do dziś. Tylko to wypalone logo... :(

Dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips 65PFS7559 ma matrycę 100hz.
Toshiba ma kapitanie podświetlenie jak na krawędziówkę, nawet Szymon robił testy z logo w środku (a tutaj). Jedyny brak to hdmi 2.0 w tym tv, ale cena jest niższa niż to co pisze ceneo ( w salonach AV). No i jeden z najniższych input lagów z UHD.
LG UB950 ma jak najbardziej HDMI 2.0
Jeśli chodzi o odtwarzanie UHD, w chwili obecnej jest to tak jak z 3d w telewizji. I nie zapowiada się żeby to się szybko miało zmienić, a testy które obecnie telewizje w europie przeprowadzają są dość złudne - pierwsze testy w rozdzielczości natywnej 1080p były chyba w 2004 bądź 2005 roku, a do dziś nic w takiej rozdzielczości w tv nie znajdziesz, max 720p/1080i. Stąd nastawianie się na to jako główny element telewizora jest baaardzo złudne. Zwłaszcza że większość i tak korzysta z zewnętrznych dekoderów.

Dużych różnic między A i B nie było, ale w większości modele A to są sztuki po roku z ekspozycji, mało kto ma jeszcze zapakowany.

Ja osobiście trakuję UHD jako bajer, a nie główną kwestię. Nawet przy 65/70" było by mi ciężko to realnie wykorzystać, gdyż nadal moje 2.5metra od ekranu było by zbyt dużo, nie mówiąc o Twoich 3. Natomiast przygarnął bym bardzo chętnie 32" UHD, gdyż niedługo w komputerze będzie gorąco od 2x Geforce GTX970 w SLI, i przy takiej rozdziałce mogę czekać na wiedźmina 3 :D
 

Grisha81

New member
który z czterech?

Dziękuję, Karpaj. Bardzo mi pomogłeś. Zwłaszcza wskazując, że nie doczytałem Hz w Philipsie. Przez to skreśliłbym model, który teraz pasuje mi najbardziej.
Mocno przemawia do mnie traktowanie UHD jako bajeru. Ale jakoś nie przestaje mnie do niego ciągnąć. :)
W tej chwili interesują mnie 4 modele, i nie sądzę, żeby do głowy przyszedł mi jeszcze jakiś inny. Nie wiem, czy wybrać FHD czy UHD, chociaż coraz bardziej skłaniam się ku FHD. Co realnie zyskam dopłacając kilka tysięcy? Poza pasywnym 3D w pełnej rozdzielczości (10-20% oglądanych przeze mnie filmów)? Jeśli wybiorę FHD zostaje spora sumka np. na uzupełnienie kolekcji konsol o X1 i sporo gier lub np. na przyjemny tygodniowy urlop itp. :)
Jeśli pomożecie mi wybrać pomiędzy dwiema rozdzielczościami, to w każdej rozważam po 2 modele. Recenzji się naczytałem, ale interesuje mnie opinia osób, które miały do czynienia z tymi TV. Dwa posty Karpaja rozjaśniły mi sytuację bardziej niż pewnie z 50 recenzji i testów, bo pomogły ukierunkować poszukiwania i rozwiały kilka wątpliwości. Poniższa kolejność jest zamierzona.

FHD:
- Philips 65PFS7559 (teraz nie wiem skąd wziąłem tych 60 Hz :); znalazłem tylko recenzję do 7509 - to to samo? czy 7559 to model tegoroczny? jeśli tak, to czy nie ma sytuacji jak np. z Sony i pogorszeniem jakości między 905 a 955?; faktycznie, opinie są bardzo dobre i odpowiada mi w nim wszystko poza - na upartego - pasywnym 3D zmniejszającym rozdzielczość; cena też jest zachęcająca... i ten Ambilight :)),
- Sharp LC-70LE857E (jakoś go pomijacie, dlaczego? z tego, co wyczytałem to mogę się uczepić - też na upartego - input lag na poziomie 50ms i 3D - jak wyżej; na 70" mi nie zależy, 65" i tak będzie dla mnie przeskokiem z 50, a za kilka lat mam zamiar pomyśleć o projektorze :)).

UHD
- Sony KD-65x9005 (jest najdroższy, ale czy wart swojej ceny?),
- Toshiba 65L9363 (Karpaj, czytałem wcześniej recenzję, do której wstawiłeś linka, ale czytałem też opinie na portalach zagranicznych np. whath... i trusted..., gdzie nienajlepiej oceniają m.in. podświetlenie i kontrast, i mam mętlik w głowie; brak HDMI 2.0 nie wydaje mi się poważnym problemem, raczej dziwnym brakiem, ale mogę się mylić).

Dziękuję i pozdrawiam.

@ Karpaj
Od ok. 2000 roku (na początku PSX jeszcze prześcigał PCty swoich czasów) to jest właśnie poważny problem gracza: na większym ekranie, ale przy niższej jakości (konsola), czy odwrotnie (PC). Niby można podczepić PC do TV, ale jest ograniczenie, o którym wspomniałeś. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat problem stanie się bezprzedmiotowy. Póki co mam zamiar grać w Wiedźmina 3 na PS4. :D Rozmawiając ze znajomymi mam wrażenie, że to będzie pierwszy poważny system-seller na konsolach. :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację modeli w domu to samemu się najlepiej przekonasz.
Oczywiście Sharp 70 le 857 jest w super cenie i na prezentacjach bardzo często wygrywa z konkurencją.
Philips 65PFS7559 z ambilightem i subem - gra znakomicie.
 

Grisha81

New member
podsumowując...

Panowie, ogromne dzięki za opinie. :)
Odrzucam UHD i zostaje mi wybór pomiędzy trzema FHD - po tym jak Robcio wspomniał o Samsungu 65H6400 (przeoczyłem go, bo szukałem wśród wyższych/droższych modeli).

Zatem:
- Philips 65PFS7559,
- Samsung 65H6400 (chociaż w necie opinie super, a na forum... delikatnie rzecz ujmując: różnie),
- Sharp 70LE857E.
Ze wskazaniem na dwa pierwsze. Co byście wybrali? Sądzę, że macie z takim sprzętem do czynienia na co dzień i wiecie "co w trawie piszczy". Obawiam się, że podczas relatywnie krótkiej prezentacji w domu, nie wyłapię wielu rzeczy.
Swoją drogą, jeśli zdecydowałbym się na taką metodę, gdzie w Warszawie mogę zamówić prezentację w domu i na czym to polega? Do tej pory kupiłem dwa telewizory badając tygodniami temat w Internecie. Podobnie, gdzie zamówić kalibrację? Do tej pory ustawień też szukałem w sieci.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś dobry sprzęt - więc ja wybrałbym Sharpa 70 le 857.
Wielkość ma duże znaczenie.
Dla niebieskich członków forum - specjalna oferta.
Kalibracja gratis
Radyjko gratis
 

Grisha81

New member
Prawie wybrałem

Dziękuję za sugestie. Widzę, że polecacie marki i modele, z których osobiście korzystacie. :) Super, na taką opinię liczyłem. (Og3, przejrzałem galerię. Ładny zestaw sprzętu. :))
Zastanowiłem się i jestem niemal zdecydowany na Philipsa 65PFS7559, z lekkim wahaniem w stronę Sharpa. Już wyjaśniam dlaczego, ale i jakie mam nadal wątpliwości.
- Samsung 65H400 - na plus: niski input lag, aktywne 3D (okulary w komplecie), tylne podświetlenie, dobry obraz; na minus: w Sieci sporo osób narzeka na wadliwe matryce (w momencie kupna lub w kilka miesięcy po). Nic nie mam do samego Samsunga jako producenta. Przez Panasoniciem miałem właśnie jego i byłem zadowolony. Rodzice używają go do dziś. Poza tym co dzień zasypiam z Notem w ręku. :)
- Sharp 70 LE857E - na plus: rozmiar, design - aluminium (kwestia gustu), obraz, aktywne 3D (wcześniej pisałem o pasywnym, ale to wynika ze sprzecznych informacji w Internecie); na minus: input lag na poziomie 50ms, brak okularów w komplecie (akurat to jest niewielki kłopot; paradoksalnie nawet na plus - można uznać, że cała cena to faktycznie TV, a nie dodatki).
- Philips 65PFS7559 - na plus: niski input lag, aktywne 3D (okulary w komplecie), Ambilight, jakość obrazu; na minus (w kierunku neutral): subwoofer (mam kino domowe, więc jest mi średnio potrzebny). I bardzo subiektywnie, nie wiem dlaczego, ale Philips kojarzy mi się bardziej z AGD (połowa w mojej kuchni to właśnie Philips). ;-)

Pozostają dwa ważne dla mnie pytania:
-Czy Sharp przewyższa jakością obrazu Philipsa? Ale tego Philipsa.
- Tego Philipsa, ponieważ mam coraz więcej wątpliwości, jak ma się PFS7509 (recenzja na forum) do PFS 7559 (trudno o recenzję w Sieci). Z recenzji wynika, że pierwszy z nich ma pasywne 3D (są nawet na zdjęciu), natomiast drugi ma aktywne 3D (informacja potwierdzona m.in. na stronie Philipsa, gdzie z kolei jest po prostu seria 7000). O co tu chodzi? Jeśli rzeczywiście są to różne 3D, to spodziewam się innych matryc. Jak ma się jeden TV do drugiego?

Pozdrawiam.
 

Grisha81

New member
Różnice

Dziękuję. Wiem, czym teoretycznie różnią się technologie (przepuszczalność - czerń, czas reakcji, kąty widzenia itp.). Ale czy mam traktować te dwa modele jako zupełnie odmienne TV tzn. czy opis 7509 w superlatywach nie odnosi się zupełnie do 7559? Czy zmiana matrycy wpłynęła istotnie na coś poza zmianą technologii 3D? Czy mam zakładać, że input lag, kolory etc. będą równie dobre?
 
Ostatnia edycja:

Robert1272

New member
Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać czy już jakiś telewizor został ostatecznie wybrany?
Ciekawy jestem wyboru, a jeszcze bardziej późniejszych wrażeń z odbioru, gdyż czeka mnie podobny wybór telewizora.
 

Grisha81

New member
Zdecydowałem się na Philipsa 65PFS7559. Teraz szukam miejsca, w którym go kupię i wykalibruję. W międzyczasie zamawiam nowe półki na sprzęt i pod TV, bo półek jakiś czas temu zabrakło, a teraz nie starczy szerokości pod TV. :) Ma dość specyficzne nóżki, bo na brzegach, a nie na środku.
Zamierzam to ogarnąć do końca miesiąca. Mogę dać znać, jaka jest moja opinia.

Pozdrawiam.
 
Do góry