Sony KDL-50W829B czy Samsung UE50H6400

lukawzor

New member
Witam,
muszę podjąć szybką decyzję :
Sony KDL-50W829B czy Samsung UE50H6400 , wchodzi jeszcze w grę UE55H6400 ponieważ jest cenie podobnej do 50 Sony.
Telewizor do oglądania filmów i bajek przez dzieci. Czasami Xbox. Liczy się obraz.
Odległość 3 metry od TV.
Może powinienem przemyśleć inny model?
 

piteron

Active member
Bez reklam
jeśli chodzi o filmy i bajki to oba się sprawdzą bardzo dobrze,i przy tej odległości pokusił bym sie o 55 cali
Jeśli miał by byc np sport to wybrał bym sonego,choc i na samsungu tragedii nie ma to jednak sony ma lepszy uplynniacz
 

mafia35

New member
Bez reklam
A w wersji 55 ma świetną matrycę AUO (h6400) która kontrastem bije wszystko w tej klasie. W samsungu nie będziesz miał problemu z odtwarzaniem filmów. Niestety sony jest bardzo kaprysny jesli chodzi o to.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

badpixel

New member
Sprawdzałem Sony i Samsung w sklepie z USB. Zdjęcia kadrowane pionowo były fatalnie przeskalowane na Samsungu. Strasznie nieostre - rozmazana pikseloza. Miałem różne pliki JPG 12 i 16 mpix.

Jak u innych to wygląda?
 

Yux

New member
Ja zdecydowanie bym polecił Samsunga w 55calach. Z 3 metrów nie zauważysz specjalnej różnicy w obrazie a jesli chodzi o multimedia to Sony jest w Sredniowieczu, w porównaniu z Samsungiem. Soniak ma lepsze przejscia tonalne w kolorach ale czerń gorszą. To nie prawda, że Sony będzie wszedzie lepsze, raczej pół na pół. W Samsungu masz 5 cali więcej i multimedia najlepsze z dostępnych, internet odpali wszystko, wsparcie dla flash playera. Zalukaj.pl czy WEEB odpalisz jak nigdzie indziej. Czyta znacznie wiecej formatów video i plików z tekstem. Nie ma co porównywac nawet. Ja Sony bym nie kupił a 5 cali robi bardzo dużą różnicę, sprawdz w sklepach.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Tylko, że obraz w Samsungu wcale nie jest gorszy.
Zwłaszcza, że na starcie w829 przekłamuje z kolorem czerwonym.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

WuMike

New member
Bez reklam
Soniak ma lepsze przejscia tonalne w kolorach ale czerń gorszą. To nie prawda, że Sony będzie wszedzie lepsze, raczej pół na pół.
Chyba żartujesz z czernią. Sony jest na matrycy AUO, osiągając poniżej 0.04cd/m2. a Samsung ma swojej produkcji, w zauważalnie gorszą czernią, bo około 0.06cd/m2. Sprawdzone naocznie. Najlepszą czerń o dziwo ma model H6200, który jest również na AUO i tutaj czerń jest bardzo zbliżona poziomem do Sony'ego W829.

O multimediach nie dyskutuję, tutaj Sony faktycznie przegrywa.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
50" H6200/H6400 jest na matrycy CMI, a nie AUO WuMike, z czernią ~0.1cd.
Z jakiegoś powodu w sieci się nie pojawiają testy 50" wersji tych modeli, a jedynie opinie i minitesty już realnych użytkowników.
 

mexik

New member
miałem samsung 48h6400 i nie polecam ze wzgledu na przeswietle3nie kolorów. Zbyt wydaja sie jasne. W829 chyba jest ma matrycy ips w kazdym badz razie na 100% wybrał bym sony ze wzgledu na naturalność obrazu ktora sie dobrze oglada. A multimedia juz sa tak zaawansowane w wiekszosc telewizorow ze chyba powoli ten temat bedzie sie zamykal bo po co nam mozliwych aplikacji do zainstalowania typu allegro itp czy bzdurnych gier
 

WuMike

New member
Bez reklam
Za forum digitalversus.com:

"The H6400's screen panel was made by Samsung, but the H6200's was made by AU Optronics. Both are PSA."

W829 chyba jest ma matrycy ips w kazdym badz razie na 100% wybrał bym sony ze wzgledu na naturalność obrazu ktora sie dobrze oglada
Sony W829 jest na matrycy VA od AUO, a dokładnie modelu AMVA5, T550HVF0x.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
bierz sony,obraz ma wiecej szczegolow,zwlaszcza w drugim planie,czern podobna,minimalnie lepsza w sonym,ale to nie dziwi,sony to inna pułka cenowa.
 

Tomek89

New member
I ja miałem podobny dylemat. A co powiecie o matrycy w 55" H6700 - to matryca Samsunga o przyzwoitych parametrach ? Warto dokładać czy 6400 / 6410 wystarczy i nie ma między nimi różnic a Micro Dimming jest niewidoczny?
 

mafia35

New member
Bez reklam
W wersji 55 w Samsungach też siedzą AUO.
Co do prześwietleń koloròw to polecam pobawić się ustawieniami ew. profesjonalna kalibracja. Żadne kolory nie są prześwietlone, wszystko jest pod kreskę.

Wysłany z Piątej Galaktyki
 
Do góry