TV 55cali do salonu

Flacha

New member
Proszę o pomoc w wyborze TV do salonu. W tej chwili mam leciwego Samsunga LE40A551 i chce go wymienić.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost ale możliwe przemeblowanie i wtedy bedzie problem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Chyba stać ale może i wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od 13 do 18.. tak okolo 16 centralnie w okna :(
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40A551
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wi-fi, smart, ogólnie sam nie wiem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka UPC
10.Jakie urządzenia ? PS3 a potem PS4, może jakiś soundbar, odtwarzacz
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 5-10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem..taką żeby nie odbijała więc pewnie matowa?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? rzadko
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, PS3, PS4 pewnie nie za czesto, nawet nie codziennie.
16.Preferencje co do marki ? mam na oku Philips 55PFS7109/12
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po pracy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 5000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, raczej to z tymi tańszymi okularami
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli to światło pada na telewizor, to będziesz musiał pewnie o jakiś roletach pomyśleć, bo w pełni matowych matryc się w telewizorach już nie produkuje.
Na Twoim miejscu zamiast 7109 wybierał bym albo Philipsa PFS7509, bądź Toshibę 55L7453, gdyż w obu przypadkach soundbar będzie raczej zbędny, a jakieś realne wzmocnienie dźwięku, to albo typowy projektor dźwięku, albo już kino. Masz testy obydwóch na forum, do Twoich wymagań jak ulał, zwłaszcza Tośka.
 

Flacha

New member
Jeśli to światło pada na telewizor, to będziesz musiał pewnie o jakiś roletach pomyśleć, bo w pełni matowych matryc się w telewizorach już nie produkuje.
Na Twoim miejscu zamiast 7109 wybierał bym albo Philipsa PFS7509, bądź Toshibę 55L7453, gdyż w obu przypadkach soundbar będzie raczej zbędny, a jakieś realne wzmocnienie dźwięku, to albo typowy projektor dźwięku, albo już kino. Masz testy obydwóch na forum, do Twoich wymagań jak ulał, zwłaszcza Tośka.

Czyli z tych dwóch lepsza Toshiba? w sumie cenowo patrze prawie 1000 tańsza od Philipsa..

Prawda to że Philips ma tylko jeden serwis w Polsce w Radomiu?

Oba telewizory wygladaja swietnie..teraz zdecydowac sie na jeden :D
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dziwi mnie trochę, że nie wziąłeś pod uwagę W829B Sony. Spokojnie mieści się on w budżecie do 5000 PLN - ba, sam mógłbym kupić nowy za 4 stówki poniżej tej sumy. Jest to chyba najlepszy model na rynku do oglądania sportu.
 

Flacha

New member
Jak na razie skłaniam się ku Philips 55PFS7509 ( za ambilight) i Toshiba 55L7453 ( Cena, dźwięk itp :) )

TV bedzie brany na raty więc tutaj też dla mnie ważne żeby był szeroko dostepny a ten Philips niestety tutaj wypada słabo..

Który z tych TV będzie lepszy do moich potrzeb?
 

Flacha

New member
Zamówiłem Toshiba 55L7453, Powie mi ktoś jak skalibrować samemu taki tv? Albo czy w Warszawie znajdę kogoś takiego?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Sam nie zrobisz tego. Wejdz na stronę s.k.a.l.i.b.r.u.j.t.v.pl


Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Jak każdy tv ten model również wymaga kalibracji. Oczywiście zależy to od wymagań odbiorcy. Czasami ustawienia fabryczne wystarczają.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

mafia35

New member
Bez reklam
Tzn, że musisz pomóc finansowo forum.

@Kiki: jaki masz sprzęt do kalibracji?

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

Flacha

New member
Znajdę gdzieś na sieci instrukcje do tego TV? Razem z TV był tylko Quick start Guide ale nie ma w nim opisanych wszystkich opcji itp.
 
Do góry